Couchsurfing: Využijte bezplatně postel hostitele a na oplátku ji poskytněte

fotografie autora Petr Dostál publikováno 19.02.2024 06:45
couchsurfing

Rádi byste cestovali do ciziny za minimum peněz a současně co nejhlouběji poznávali místní kulturu a lidi? Je to jednoduché. Vyzkoušejte couchsurfing. V následujících řádcích přiblížíme, o co jde.

Zaregistrujte se

Doslova jde o cestování s využitím gauče, což zní trochu krkolomně, ale princip tkví v tom, že přespíte u někoho na volné posteli. Nebude to tedy žádný hotelový komfort, ale zase se dostanete do soukromí místních lidí a můžete poznat nové lidi, přátele, zažít nevšední situace a opravdu do hloubky se seznámit s životem místních obyvatel. Dozvíte se informace a tipy, které v žádném průvodci nenajdete. Hostitelé vám prostě poskytnou volnou postel zdarma, popovídají si s vámi a vy jim můžete třeba přivézt dárek ze své rodné země. Zaregistrujete se na portálu, který spojuje couchsurfingové cestovatele, tedy ty, kteří volné postele nabízejí s těmi, co je hledají. Můžete to udělat i přes svůj facebookový profil. Vyplníte co nejúplněji informace o sobě. Pokud máte možnost nabídnout u sebe doma třeba volný pokoj nebo i jenom tu zmiňovanou postel, můžete to udělat. 

O bezpečnost je postaráno

Když se chcete někam vypravit do světa, prohlédnete si profily těch, kteří v daném místě postele nabízejí a vyberete si toho, kdo vám na základě informací včetně referencí bude nejsympatičtější. A jsme u referencí. Určitě se zeptáte, jestli je takový způsob ubytování bezpečný, protože vlastně pořádně nevíte, ke komu jedete. Důležitá je couchsurfingová komunita v rámci této internetové služby, která sama velice dbá o bezpečnost. Bez fotografií profil prostě neprojde.

Couchsurfing

Členství také potvrzuje poplatek stržený z platební karty a ověření bydliště. Ohromnou roli hrají reference těch, kteří u dotyčného spali před vámi a podrobně vylíčí, jak všechno probíhalo, zda někde nebyl nějaký zádrhel. To je směrodatné a díky tomu se případná rizika eliminují. Vy získáte konkrétní představy o svém hostiteli a rozhodnete se, zda je vám sympatický a půjdete do toho. Díky tomu se můžete ubytovat s nulovými náklady. 

Couchsurfing není vhodné pro každého

Jak už bylo zmíněno, můžete také ubytování nabídnout u sebe doma. Právě v profilu nabídnete, že máte také pohovku k přespání. Budete potřebovat fotografie ubytování, okolí, popsat podrobnosti nejen o bydlení, ale i o sobě. Ačkoliv ze začátku to může chvilku trvat, protože u vás ještě nikdy nebyl, dříve či později se zájemci jistě objeví. Na vás je se s nimi domluvit, uvítat je doma tak, aby se cítili fajn. Jak budou přibývat ti, kteří u vás byli a zhodnotili vás, poroste zájem. Vy zase na oplátku budete moci využít volné postele, ať už se vydáte kamkoliv po světě. Tento způsob ubytování ale také není pro každého. Pro někoho může být problém pustit si do bytu úplně neznámou osobu nebo naopak spát u někoho cizího. 

Mohlo by Vás zajímat

Bolest
publikováno 12. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Čas na výsev zeleniny, která zbaví tělo zánětu a podpoří imunitní systém

Cukrovka
publikováno 11. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Hořčík je velice důležitý nejen při diabetu. Jak poznat, že v těle chybí a jak ho doplnit přirozenou cestou?

Bentley Speed Six
publikováno 10. 4. 2024 autor David Vanda

Bentley podle všeho obnovuje výrobu legendárního roadsteru

zavřít reklamu
×
Reklama