Co všechno si nezapomenout na cesty do tropů?

7. 5. 2023 Jan Nováček
Co všechno si nezapomenout na cesty do tropů?

Jde o skutečnou výpravu za dobrodružstvím. Touha po slunění a nových zážitcích v exotické destinaci je vždy hodně velká. Co by rozhodně nemělo chybět v zavazadlech zkušených turistů?

Může to být báječný zážitek, ale neměli byste podcenit nic z toho, co vás může na cestách za teplem potkat. Pokud vás lákají tropické oblasti, stačí si jen vybrat některou z destinací, které nabízejí české cestovní kanceláře. Bohaté možnosti jsou na dosah ruky a nejde jen o Egypt, Turecko nebo Tunisko. Nabízí se také Bali, Curacao nebo Mauricius. Co jméno, to cestovatelský pojem, že? A zůstává také pravdou, že cenová hladina takových zájezdů je často přátelská i k průměrnému smrtelníkovi. Připomeňme si proto, co rozhodně nesmí chybět v kufru, pokud se rozhodnete pro trochu originálního dobrodružství.

Jak dlouhá bude vaše dovolená?

Na začátku si musíte položit několik zásadních otázek. Ta první souvisí s oblečením, měli byste mít dostatek prádla i oděvů na celou cestu. Pokud jedete na delší dobu, měli byste mít zajištěnou službu prádelny. Dovolená v tropech také neznamená, že se vždycky vydaří počasí a vše bude, jak se říká, doslova zalité sluncem. Je proto nutné myslet dopředu a připravit si šatník i na deštivé dny nebo chladnější noc. Kromě toho, pohodlná obuv je základ úspěchu. Co dalšího nesmí chybět v kufru?

  • Doklady: cestovní pas, občanský průkaz, ale i další doklady, které nelze zapomenout.
  • Lékárnička: horečka, zvracení nebo další zdravotní potíže si totiž skutečně nevybírají.
  • Očkování: jistili jste si pečlivě, co všechno ještě musíte absolvovat před cestou?

Co všechno si nezapomenout na cesty do tropů?

Ochrana pokožky je na prvním místě

Nezapomeňte na repelent, který skutečně zabírá. Nejsou to výrobky s obsahem esenciálních olejů, co možná příjemně voní, ale obvykle nemají požadovaný efekt. Pokud máte citlivou pleť, bude třeba zajistit si dostatek ochranných prostředků proti slunci. Krémy s vyšším ochranným faktorem, ale i kvalitní sluneční brýle. Delší rukávy a nohavice také nebudou od věci, neberte si tedy krátké šortky, ale volnější a tenčí oblečení, které ale zakryje větší část těla. Když dáte příležitost syntetickým materiálům, určitě vás nezklamou. Dejte si také pozor na to, aby opalovací krémy vyhovovaly požadavkům exotických destinací. Některé chemické sloučeniny jsou pro mořské živočichy pohromou a může vás čekat zbytečná pokuta. Nebude někdy lepší koupit vhodný opalovací krém až na místě?

Co všechno si nezapomenout na cesty do tropů?

Nezapomínejte také na osvětlení

Malá, skladná a kvalitní, taková by měla být svítilna na exotické výpravy. V určitých případech se osvědčí i čelovka, která je hodně lehká a praktická. Pokud náhodou vypadne proud, na což musíte být na cestách připraveni, hodí se takový zdroj světla o to více. Nikdo přece nechce být potmě, že? Vhodným doplňkem na cesty bude i lahev na vodu, jíž můžete opakovaně naplnit nebo rychleschnoucí ručník, s nímž můžete chodit na pláž. Totéž by mělo platit o plavkách, protože když rychle uschnou, budete je moci zase brzy použít. Obecně platí, že oblečení si nejdříve vyzkoušejte, abyste věděli, že vám padne. Teprve poté si jej dejte do zavazadla. Co byste na dovolené v tropech dělali s tričkem, které vás škrtí a není právě příliš příjemné na nošení, že? Vhodný je i malý batůžek na výlety. 

Mohlo by Vás zajímat

papamobil
5. 12. 2023 Petr Dostál

Volkswagen chystá dohodu s Vatikánem ohledně elektrifikace flotily vozů

Mol
7. 12. 2023 Nikola Klementová

Jak se zbavit molů, když levandule nezabírá. Máme pro vás účinné řešení

Adventní trhy
6. 12. 2023 Petr Dostál

Adventní Český Krumlov přivítá nejen hodné anděly

Další příspěvky z kategorie Tipy a rady

Houbaření
14. 9. 2023 Nikola Klementová

Kde rostou houby? Nasbírat můžete plný koš, ale ne na celém území České republiky

Pokud se chystáte vyrazit do lesa načerpat energii a zrelaxovat…
15. 8. 2023 Nikola Klementová

Aktuálně k houbařské sezoně: Zjistili jsme, které houby nyní rostou v lesích

podzim
13. 10. 2023 Petr Dostál

Jak na podzimní focení? Máme pro vás několik tipů

Sólo cestování není šálek čaje pro každého. Někdo má strach o…
9. 8. 2023 Jan Nováček

Sólo cestování přináší spoustu výhod. Je ale bezpečné?

V České Republice je hojně rozšířen sběr hub, který je…
23. 8. 2023 Jan Nováček

Nejvzácnější houby v ČR: Za jejich sběr hrozí vysoké pokuty

Řekové jsou známí milovníci dobrého a kvalitního jídla.…
17. 8. 2023 Jan Nováček

Chystáte se do Řecka? Pokrmy jako yemista nebo baklava musíte rozhodně ochutnat

zavřít reklamu
×
Reklama