Nové elektrokolo Heybike Ranger S uspokojí téměř každého cyklistu

fotografie autora Jan Nováček publikováno 28.07.2023 04:00
Heybike

Elektrická kola se mezi milovníky cyklistiky těší stále větší oblibě. S narůstající popularitou jsou jednotlivé modely cenově dostupnější pro stále více zákazníků. Jedním z nových přírůstků na trh je také Heybike Ranger S.

Nový model Ranger S z dílny společnosti Heybike je přesně tím, co si představíme pod vyváženým poměrem cena/výkon. Ve své cenové kategorii disponuje celou řadou funkcí a také velmi slušnou dojezdovou vzdáleností. Navíc lze poměrně snadno složit do cestovních rozměrů, takže si jej můžete přibalit do auta na svou dovolenou.

Samotné elektrokolo disponuje 750W motorem doplněným 48V baterií o kapacitě 14,4 Ah. Díky tomu zvládne Ranger S dosáhnout maximální rychlosti až 28 km/h s délkou dojezdu okolo 90 kilometrů. Samotná jízda je pak díky odpružení předních kol velmi příjemná a zároveň i zábavná. Poměrně solidních jízdních vlastností dosahuje Ranger S i bez elektrického pohonu, jeho využití je však velmi snadné a pohodlné, takže jej pravděpodobně dříve či později využije každý.

Elektrokolo má i drobné mouchy, které však přebíjí spousta výhod

Drobnou nevýhodu představuje zpoždění, než se motor elektrokola zapne i vypne. Prodleva trvá v obou případech zhruba jednu až dvě vteřiny, takže je s ní třeba například při cestě do kopce počítat. Veškeré ovládací prvky pro manipulaci s elektromotorem však naštěstí máte doslova na dosah ruky. Kromě změny úrovně asistence šlapání a ovládání plynu mohou jezdci také například zapnout světlomet, aktivovat směrová světla nebo troubit. Společnost Heybike pak vybavila model Ranger S většími pneumatikami, díky nimž je jízda na něm velmi pohodlná a poskytuje vysokou stabilitu prakticky na každém povrchu.

Heybike

Lidé, kteří za svými cyklovýlety rádi cestují větší vzdálenosti, pak ocení skládací rám, kterým elektrokolo disponuje. Tuto funkci využijete zejména v případě, že máte ve svém voze pouze omezené množství prostoru. Samotné skládání je pak snadné a rychlé, takže se na svých toulkách na kole nemusíte zbytečně zdržovat. Ačkoliv je pak Ranger S velmi skladný, rozhodně tím neztrácí na robustnosti a odolnosti své konstrukce.

Všestranný bicykl za lákavou cenu

Heybike Ranger S lze aktuálně sehnat za příjemných 1499 dolarů (zhruba 32 500 korun). Kolo tak přestavuje cenově přijatelnou konkurenci pro jiné modely, které se prodávají za vyšší desítky tisíc. Pochopitelně lze na trhu sehnat i levnější elektrokola, jen málokteré z nich však svou výbavou překoná právě Ranger S. Svým vzhledem pak kolo nabádá k využití spíše v rámci městské cyklistiky, není však nutné být se jej využít i na delší cesty. I přes některé drobné nedostatky je tak Heybike Ranger S vhodným modelem pro začátečníky i pokročilé cyklisty.

Mohlo by Vás zajímat

Pampelišky
publikováno 13. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Netradiční využití pampeliškových květů. Co vše z nich lze připravit?

Lopatkovec
publikováno 9. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Pěstování lopatkovce: Důležité pěstební kroky, které vedou k bujnému květenství a zdravým listům

Zamiokulkas
publikováno 11. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Přesazování a množení zamiokulkasu: Jaký substrát vyžaduje a jak postupovat?

zavřít reklamu
×
Reklama