Backpacking: Cestujte levně a dobrodružně! Co si ale všechno zabalit?

8. 8. 2023 Jan Nováček
Backpacking

Backpacking je typ cestování, kdy popadnete batoh a zabalíte si do něj to nejnutnější pro pobyt v přírodě. Co všechno by vám v batohu nemělo chybět a proč se backpacking těší tak velké popularitě?

Backpacking je outdoorová zábava, která je oblíbená v mnoha částech světa. Táboření s batohem obvykle zahrnuje alespoň jednu noc strávenou v přírodě, ale může trvat i několik měsíců. Termín „backpacking“ se poprvé objevil v roce 1914 v Americe, ale do podvědomí se rozšířil až o něco později.

Druhy backpackingu

Ultra light backpacking

Ultra light backpacking je nejoblíbenější formou tohoto stylu cestování. Základní hmotnost batohu nesmí překročit 10 kg oproti cílové základní hmotnosti běžných batohů, která je vyšší než 14 kg.

Batoh

Flashpacking

Flashpacking je typ baťůžkářství, který zahrnuje nošení veškerého vybavení a pomůcek, které by digitální nomád nebo mileniální cestovatel potřeboval. To může zahrnovat notebook, tablet a další elektronická zařízení.

Adventure backpacking

Adventure backpacking je typ backpackingu je určen pro lidi, kteří se chtějí vydat mimo vyšlapané cesty a prozkoumat nové terény. Může jít o výpravy do míst bez cest, bez značených stezek, a dokonce i bez lidí.

Thru-Hiking

Thru-hiking je jedním z nejnáročnějších typů turistiky s batohem, protože zahrnuje putování po dálkových trasách od začátku do konce během jediné cesty, která může trvat delší dobu, například několik dní, týdnů nebo dokonce měsíců.

Tipy pro začátečníky

Pro začínající turisty, kteří se vydávají na své první dobrodružství s batohem na zádech, je to vzrušující zážitek. Co by tedy ve vašem cestovatelském repertoáru nemělo chybět? A čemu věnovat pozornost?

Batoh

Správný batoh by měl odpovídat počtu dní vaší cesty s batohem. Neberte si velký batoh, pokud plánujete na výletě strávit pouze 1-2 dny. Pokud máte dostatečný rozpočet, vyberte si lehký batoh, díky kterému budete mít dlouhodobě ušetřené peníze. Do batohu pak zabalte jen to nejnutnější.

backpacking

Neberte si s sebou příliš mnoho oblečení, vyberte si spolehlivý stan, vezměte si s sebou lehký spací pytel, ale i nádoby na vodu a vodní filtr. Nezapomínejte ani na základní kuchyňské a toaletní potřeby.

Klima

Prozkoumejte počasí, podnebí, náročnost trasy a divokou přírodu daného místa. To vám pomůže připravit si základní věci, zejména pokud je na daném místě vysoká pravděpodobnost srážek.

Začněte se stezkou pro začátečníky

Pro vaší první túru si vyberte nenáročnou stezku. Jako začátečník byste si při plánování svého prvního dobrodružství s batohem v divočině měli vybrat destinaci s lehkou trasou, která bude odpovídat vašim zkušenostem s pěší turistikou.

Mohlo by Vás zajímat

Bramborák
30. 11. 2023 Nikola Klementová

Jak připravit vynikající bramboráky, které nejsou nasáklé tukem? Zkuste jejich vylepšenou verzi

Zoopark Zelčín
29. 11. 2023 Petr Dostál

Procházka podél dolního toku Vltavy nabízí bohatý doprovodný program

Vánoční kaktus
30. 11. 2023 Nikola Klementová

Proč vánočnímu kaktusu žloutnou listy: Jak mu pomoci, aby do Vánoc pookřál

Další příspěvky z kategorie Tipy a rady

Destinace po celé České republice jsou čím dál tím častěji…
31. 7. 2023 Jan Nováček

3 hlavní důvody, proč strávit letní dovolenou v ČR: Nejde jen o cenu!

Jedete na dovolenou a máte obavy, jak cestování zvládne váš pes…
22. 8. 2023 Jan Nováček

5 důležitých tipů na cestování se psem: odteď bezpečně a s radostí

Malý národ, který odolal mnoha historickým nesnázím. Přesně tak…
14. 7. 2023 Jan Nováček

Ochutnejte originalitu finské národní kuchyně: žitný chléb, losos nebo polévka

Houbaření
31. 10. 2023 Nikola Klementová

Kde aktuálně rostou houby: Místa, odkud neodejdete s prázdným košem

Vlaková doprava
21. 10. 2023 Petr Dostál

EU chce postupně nahradit integrovanou leteckou dopravu vlaky

Jde o skutečnou výpravu za dobrodružstvím. Touha po slunění a…
7. 5. 2023 Jan Nováček

Co všechno si nezapomenout na cesty do tropů?

zavřít reklamu
×
Reklama