5 důležitých tipů na cestování se psem: odteď bezpečně a s radostí

fotografie autora Jan Nováček publikováno 22.08.2023 08:00
pes v autě

Jedete na dovolenou a máte obavy, jak cestování zvládne váš pes. Nebojte se, na vše se můžete připravit a užít si společné zážitky. Přečtěte si tipy, díky kterým budete autem cestovat bezpečně i vesele.

Bezpečná jízda v autě 

Pejsek by při cestování autem měl mít speciální postroj a bezpečnostní pás, případně může cestovat v kleci, která může být přenosná, nebo napevno umístěná. Je důležité, aby pes byl na takový typ zajištění a jízdu autem zvyklý. 

Pokud autem pes jezdí méně, jízdu autem s ním trénujte. Nejlepší trénink je takový, kde ho na konci čeká odměna, kterou má rád, může to být pamlsek, ale více si ho asi získáte, pokud s ním autem zajedete na procházku a pejsek nebo fena si jízdu autem spojí s výletem a zábavou. 

Důležité dokumenty s sebou

Může se to zdát jako maličkost, ale i váš čtyřnohý mazlíček potřebuje mít s sebou všechny své doklady. Zkontrolujte dopředu, že máte vše v pořádku. S sebou byste měli mít pejskův cestovní pas a potvrzení o očkování proti vzteklině. Pes by také měl být řádně odčervený a měl by mít mikročip. 

Pokud jedete do zahraničí, vždy si zjistěte požadavky na cestování se psem v konkrétní destinaci. Mnoho zemí totiž vyžaduje další očkování a musíte mít potřebné razítko v očkovacím průkazu. 

Věci na cestu 

Při balení myslete na to, které věci budete potřebovat na cestě. Nemusíte balit pejskovi batoh navíc, stačí nechat nahoře v tašce jeho věci, které během jízdy využijete. Pokud má pejsek rád hračky, provazy nebo míčky, připravte mu je. Určitě nezapomeňte jeho misku s sebou, na cestě může být pes více nervózní, někteří pejsci se ostýchají pít z cizí misky, dopřejte mu bezpečí a pohodlí vlastní misky.

Hračky pro pejska

Pokud se na dovolené chystáte na výlety, promyslete cestovní gumovou misku, která se dá složit, je lehká a vejde se i do kabelky.

Také promyslete jídlo, které bude pejsek po cestě jíst. Pokud jí pes granule, které stejně berete s sebou, máte to vyřešeno. Pokud třeba barfujete a pes je zvyklý na maso a kosti, můžete je na cestě nahradit konzervami. 

Během cesty

Při pauzách se řiďte nejen svými potřebami, ale i potřebami vašeho čtyřnohého kamaráda. Je pravděpodobně méně zvyklý jezdit autem než vy, může mu být trochu špatně. Sledujte jeho potřeby a zjišťujte, co mu vyhovuje. Když budete brát v potaz jeho potřeby, pravděpodobně se velmi brzy sladíte a bude to pohodová cesta. 

Nezapomeňte si navrch tašek přibalit i sáčky na venčení, ať nejste o pauzách zaskočeni a nepřipraveni. 

Nezapomeňte, že psi se v autě nenechávají!

Poslední, ale velmi důležitá rada je připomenutí, že pejsky není možné nechávat samotné v zavřeném autě. Na sluníčku se v autě během pár minut udělá opravdu nedýchatelno a může to skončit velkým průšvihem. Nikdy na to nezapomínejte, radši se s ním projděte a nechte nakoupit kamaráda. 

Mohlo by Vás zajímat

Cupra
publikováno 12. 4. 2024 autor David Vanda

Populární automobily Cupra míří na americký trh

Orchidej
publikováno 11. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Orchidej: Výživný roztok pro kořeny, který zajistí tvorbu nových poupat a květů

Domácí bulky
publikováno 10. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Vynikající bulky na hamburgery, ale také na svačinu. Jsou rychlé a velice jednoduché

zavřít reklamu
×
Reklama