5 důležitých tipů na cestování se psem: odteď bezpečně a s radostí

22. 8. 2023 Jan Nováček
pes v autě

Jedete na dovolenou a máte obavy, jak cestování zvládne váš pes. Nebojte se, na vše se můžete připravit a užít si společné zážitky. Přečtěte si tipy, díky kterým budete autem cestovat bezpečně i vesele.

Bezpečná jízda v autě 

Pejsek by při cestování autem měl mít speciální postroj a bezpečnostní pás, případně může cestovat v kleci, která může být přenosná, nebo napevno umístěná. Je důležité, aby pes byl na takový typ zajištění a jízdu autem zvyklý. 

Pokud autem pes jezdí méně, jízdu autem s ním trénujte. Nejlepší trénink je takový, kde ho na konci čeká odměna, kterou má rád, může to být pamlsek, ale více si ho asi získáte, pokud s ním autem zajedete na procházku a pejsek nebo fena si jízdu autem spojí s výletem a zábavou. 

Důležité dokumenty s sebou

Může se to zdát jako maličkost, ale i váš čtyřnohý mazlíček potřebuje mít s sebou všechny své doklady. Zkontrolujte dopředu, že máte vše v pořádku. S sebou byste měli mít pejskův cestovní pas a potvrzení o očkování proti vzteklině. Pes by také měl být řádně odčervený a měl by mít mikročip. 

Pokud jedete do zahraničí, vždy si zjistěte požadavky na cestování se psem v konkrétní destinaci. Mnoho zemí totiž vyžaduje další očkování a musíte mít potřebné razítko v očkovacím průkazu. 

Věci na cestu 

Při balení myslete na to, které věci budete potřebovat na cestě. Nemusíte balit pejskovi batoh navíc, stačí nechat nahoře v tašce jeho věci, které během jízdy využijete. Pokud má pejsek rád hračky, provazy nebo míčky, připravte mu je. Určitě nezapomeňte jeho misku s sebou, na cestě může být pes více nervózní, někteří pejsci se ostýchají pít z cizí misky, dopřejte mu bezpečí a pohodlí vlastní misky.

Hračky pro pejska

Pokud se na dovolené chystáte na výlety, promyslete cestovní gumovou misku, která se dá složit, je lehká a vejde se i do kabelky.

Také promyslete jídlo, které bude pejsek po cestě jíst. Pokud jí pes granule, které stejně berete s sebou, máte to vyřešeno. Pokud třeba barfujete a pes je zvyklý na maso a kosti, můžete je na cestě nahradit konzervami. 

Během cesty

Při pauzách se řiďte nejen svými potřebami, ale i potřebami vašeho čtyřnohého kamaráda. Je pravděpodobně méně zvyklý jezdit autem než vy, může mu být trochu špatně. Sledujte jeho potřeby a zjišťujte, co mu vyhovuje. Když budete brát v potaz jeho potřeby, pravděpodobně se velmi brzy sladíte a bude to pohodová cesta. 

Nezapomeňte si navrch tašek přibalit i sáčky na venčení, ať nejste o pauzách zaskočeni a nepřipraveni. 

Nezapomeňte, že psi se v autě nenechávají!

Poslední, ale velmi důležitá rada je připomenutí, že pejsky není možné nechávat samotné v zavřeném autě. Na sluníčku se v autě během pár minut udělá opravdu nedýchatelno a může to skončit velkým průšvihem. Nikdy na to nezapomínejte, radši se s ním projděte a nechte nakoupit kamaráda. 

Mohlo by Vás zajímat

Lamborghini Aventador
11. 12. 2023 Petr Dostál

Proč je právě Lamborghini Aventador ikona sportovních vozů automobilky

Husova bouda
10. 12. 2023 Petr Dostál

Po stopách opravdového přátelství: Krkonošemi za Hančem a Vrbatou

Kuřecí kari
9. 12. 2023 Nikola Klementová

Speciál MagazínuDoma: Víkendová inspirace pro vydatný a rychlý oběd, který bude chutnat

Další příspěvky z kategorie Tipy a rady

Vlaková doprava
21. 10. 2023 Petr Dostál

EU chce postupně nahradit integrovanou leteckou dopravu vlaky

snowboarding
11. 12. 2023 Petr Dostál

Kam vyrazit na prkno: Snowboard pro začátečníky i pokročilé

podzim
13. 10. 2023 Petr Dostál

Jak na podzimní focení? Máme pro vás několik tipů

Jste-li žena toužící zažít dobrodružství z cestování o samotě,…
2. 10. 2023 Petr Dostál

Nejbezpečnější evropská města pro osamělé turistky

Backpacking je typ cestování, kdy popadnete batoh a zabalíte si…
8. 8. 2023 Jan Nováček

Backpacking: Cestujte levně a dobrodružně! Co si ale všechno zabalit?

Stanování se těší velké oblibě. Pokud patříte mezi milovníky…
18. 8. 2023 Petr Dostál

Jak vybrat stan? Počet osob není hlavní parametr, je třeba zvážit další aspekty

zavřít reklamu
×
Reklama