Vandráci na cestách: Projekt Vagamundos letos vyrazil na Papuu Novou Guineu

19. 8. 2023 Petr Dostál
Vandráci

Herec Pavel Liška jezdí na motorce od svých 9 let. Nejspíš proto vznikl také projekt Vagamundos, díky kterému se cestovatel dostane do různých koutů světa. Na cestu se dokonce můžete připojit i vy, čtenáři.

Když člověk vyrazí sám, nikdy nemá z cesty tolik zážitků jako ten, který vyrazí s přáteli. Tím se řídí i Pavel Liška. Na cestách ho totiž doprovází známý filmový a divadelní herec Jan Révai. I díky tomu, že jsou oba členové posádky známí, musí sdílet své zážitky z cest s lidmi, kteří je doslova hltají. Na takovou cestu se vydá opravdu jen málokdo. To vše dokumentuje třetí člen posádky, kterým je kameraman Hynek Bernard. 

Papua Nová Guinea

Už jen to, že o tomto státu téměř nikdo neví, dokazuje, že Pavel Liška se svým týmem chtějí prozkoumat i tu méně známou část světa. Proč ne. O tom cestování je. 

Vandráci

Papua Nová Guinea je nezávislý stát, který spadá pod ostrov Nová Guinea. I když plno lidí tento kout světa nezná, žije zde kolem 7 milionů obyvatel. Území je převážně hornaté. I když je skupina nadšenců vyježděná, terén musí být místy dosti náročný. 

Cíl letní mise 

Na tuto cestu se cestovatelé chystali téměř tři roky. Naposledy se společně vydali střední Amerikou v roce 2018. Prozkoumat okolí je ale jen část toho, co od této cesty kluci čekají. Vrátit se mají za necelé 2 měsíce a přivézt spoustu materiálu na celovečerní film. Kameraman Hynek Bernard bude také součástí. 

Není to ale jediná věc, kvůli které se na cestu vydali. Jeli především uctít památku cestovatele Miloslava Stingla. Po celý jeho život pořádal expedice a cesty po celém světě. Procestoval 151 zemí na všech kontinentech. Papuu Novou Guineu miloval. 

Vandráci

Problém na letišti

Jak dostat motorku, stroj, který není úplně tak lehké kamkoli převážet, do tak vzdálené oblasti? Motorky jedou na lodi a my poletíme. A tak se také stalo. 

Problém nastal na letišti, kdy byla zavazadla kluků těžší, než byla jejich povolená hmotnost. V batozích mají mimo jiné i loutkové divadlo. Papuu Novou Guineu budou kluci prozkoumávat i pěšky, a tak se rozhodli, že do ostrovního státu přivezou trocha české kultury. Připravený mají příběh právě o již zmiňovaném Miloslavu Stinglovi a o jeho výpravách. Říkají, že se jedná o jednu z posledních divočin, proto doufají, že lidem na ostrově přiblíží alespoň trochu jejich rodné Česko. 

Doslova šílené natáčení

Pavel Liška i Jan Révai jezdí na motorce dá se říct od útlého věku. Kameramana Hynka Bernarda k jízdě na motorce ale přivedlo právě natáčení. Svou kamerou procestoval Amazonský prales, prašnou poušť v Íránu, Alpy či Himaláje. Tento nadšenec se zaměřuje především na krizové či nízkorozpočtové projekty. S Pavlem a Janem se skvěle doplňují. 

Mohlo by Vás zajímat

dřez
3. 12. 2023 Nikola Klementová

Rada od šikovné uklízečky, která pomůže vyčistit a udržet čistý a lesklý dřez či baterie

Kouřící vrch Boreč
1. 12. 2023 Jan Nováček

Kouřící vrch Boreč: Jde o tajemný vstup rovnou do pekla?

Pohovka
1. 12. 2023 Nikola Klementová

Jak vyčistit fleky na sedačce, aby byla opět jako nová: Jednoduché způsoby zajistí kýžený efekt

Další příspěvky z kategorie Tipy a rady

Houbaření
31. 10. 2023 Nikola Klementová

Kde aktuálně rostou houby: Místa, odkud neodejdete s prázdným košem

Společnost Air India ve čtvrtek představila nový směr, kterým…
16. 8. 2023 Jan Nováček

Indické aerolinky odhalily nové logo i složení své letky

V České Republice je hojně rozšířen sběr hub, který je…
23. 8. 2023 Jan Nováček

Nejvzácnější houby v ČR: Za jejich sběr hrozí vysoké pokuty

Vlaková doprava
21. 10. 2023 Petr Dostál

EU chce postupně nahradit integrovanou leteckou dopravu vlaky

Elektrická kola se mezi milovníky cyklistiky těší stále větší…
28. 7. 2023 Jan Nováček

Nové elektrokolo Heybike Ranger S uspokojí téměř každého cyklistu

Stanování se těší velké oblibě. Pokud patříte mezi milovníky…
18. 8. 2023 Petr Dostál

Jak vybrat stan? Počet osob není hlavní parametr, je třeba zvážit další aspekty

zavřít reklamu
×
Reklama