Houseboating: To je nový trend v cestování. Má i spoustu výhod

18. 9. 2023 Petr Dostál
Houseboat

Milujete-li netradiční cestování a zároveň volnost, klid a pohodu, pak je houseboating pro vás ideální volbou. Kromě toho nabízí i celou řadu výhod. Čtěte dál a dozvíte se vše potřebné.

Dovolená na souši rozhodně nemůže konkurovat malebné dovolené na hausbótu. Porušte svoji rutinu, vystupte z komfortní hotelové zóny a vydejte se na plavbu po řekách. Můžete tak objevit zajímavá místa, na která se rozhodně autem nedostanete. S hausbótem se dobře manévruje. Nepotřebujete žádný řidičský průkaz ani licenci. Hausbót nabízí jedinečnou možnost, jak si dovolenou užít na maximum. Kromě toho si můžete vypůjčit hausbót, který je plně vybavený a zařízený jako prázdninový dům na souši. Také jeho pronájem je cenově dostupný a je to jedinečný způsob, jak snadno uniknout z každodenního shonu a spěchu.

Jedinečná zkušenost

Klasiku představuje dovolenkový pobyt v hotelu či apartmánu. Neotřelý je pobyt právě na hausbótu. Vaše dovolená se tak promění v nevšední, mnohem zajímavější a neopakovatelný zážitek. Získáte tak jedinečnou zkušenost. Kromě toho si můžete užívat veškeré pohodlí pobytu na vodě.

Houseboat

Uvolňující pocit

Můžete se celou dobu svého pobytu plavit, ale také můžete kdekoliv zakotvit. Na vodě si užívejte všechny vodní radovánky. Zbavte se chaosu a stresu všedních dnů. Nemusíte vstávat za úsvitu, abyste se dostali k vodě. Po probuzení máte vodu ihned k dispozici a s nikým se nemusíte dělit o své místo.

Cenově dostupná možnost dovolenkového pobytu

Chcete-li si pronajmout prázdninový dům nebo vilku, můžete zaplatit celkem vysokou sumu. Pronájem hausbótu je cenově přijatelná varianta dovolenkového pobytu. Kromě toho, touto variantou získáte vše potřebné pro pohodlný a klidný odpočinek. Také si můžete sami vařit a vychutnávat si jídlo přímo u vody.

Větší flexibilita

Kdykoli můžete zakotvit, vystoupit na břeh a podívat se na místa, kterými projíždíte. Nikdo a nic vás neomezuje. V každém větším městě, kterým protéká řeka, po níž se plavíte, naleznete přístaviště. Jste tedy dokonale flexibilní.

Eliminace stresu

Všichni víme, že stres má negativní dopad na naše zdraví. Na hausbótu ale žádný stres nehrozí. Nic není uklidňující, než šplouchání vln, které jemně narážejí na hausbót. V kotvišti posloucháte šumění stromů a nasloucháte nočnímu tichu. Z paluby hausbótu pozorujete zářící noční oblohu a nikde není slyšet hukot velkoměsta.

Houseboat

Zlepšení nálady

Na hausbótu budete vystaveni přirozenému slunečnímu světlu. Díky tomu se budete cítit lépe. Sluneční svit podporuje tvorbu serotoninu. Díky němu se vaše nálada hned zlepší.

Každé ráno jiný výhled

Ubytujete-li se v hotelu, budete mít každý den z jeho okna stejný výhled. U hausbótu tomu tak není. Každý den vám poskytne výhled jiný. Kromě toho se budete dívat do zeleně přírody, což je pohled velmi uklidňující.

Jestli stále ještě váháte, zda houseboating vyzkoušet, či nikoli, rozhodně neváhejte. Pobyt na čerstvém vzduchu vám prospějete a tento způsob cestování a ubytování si určitě zamilujete.

Mohlo by Vás zajímat

Orchidej
6. 12. 2023 Nikola Klementová

Prosincové hnojení orchideje, které zajistí bujné květenství i v zimě

papamobil
5. 12. 2023 Petr Dostál

Volkswagen chystá dohodu s Vatikánem ohledně elektrifikace flotily vozů

Procházka v zimě
8. 12. 2023 Petr Dostál

Do zimy s dětmi: Pospíchejte za Ježíškem nebo za medvědem

Další příspěvky z kategorie Tipy a rady

Svatý Martin
6. 11. 2023 Petr Dostál

Jak se v Česku slaví svátky svatého Martina

V České Republice je hojně rozšířen sběr hub, který je…
23. 8. 2023 Jan Nováček

Nejvzácnější houby v ČR: Za jejich sběr hrozí vysoké pokuty

Destinace po celé České republice jsou čím dál tím častěji…
31. 7. 2023 Jan Nováček

3 hlavní důvody, proč strávit letní dovolenou v ČR: Nejde jen o cenu!

Elektrická kola se mezi milovníky cyklistiky těší stále větší…
28. 7. 2023 Jan Nováček

Nové elektrokolo Heybike Ranger S uspokojí téměř každého cyklistu

Houbaření
14. 9. 2023 Nikola Klementová

Kde rostou houby? Nasbírat můžete plný koš, ale ne na celém území České republiky

Jste-li žena toužící zažít dobrodružství z cestování o samotě,…
2. 10. 2023 Petr Dostál

Nejbezpečnější evropská města pro osamělé turistky

zavřít reklamu
×
Reklama