Kam vyrazit na prkno: Snowboard pro začátečníky i pokročilé

autor Petr Dostál publikováno 11.12.2023 07:30
snowboarding

Snowboarding je v posledních letech stále populárnějším sportem. Proto spousta Čechů hledá ty nejhezčí lokality, kde by se mohli na prkně pořádně vyřádit. Kde je to nejkrásnější?

Velkou výhodou českých hor je, že většinou nejsou přeplněné. I když samozřejmě, když trefíte zrovna nával v Krkonoších, můžete mít jiný názor. Samozřejmě ne vždy je všechno ideální. Kam byste se tedy měli vydat? Ve větších střediscích najdete dobré zázemí i v případě, že zkušenosti na snowboardu teprve sbíráte. V menších destinacích zase bývá klidnější atmosféra. Sice třeba není k dispozici tolik sjezdovek, ale komornější prostředí má samozřejmě také něco do sebe. 

Rampa pro šikuly

Výborným tipem se ukazují snowboardové sjezdovky ležící u česko-polských hranic. Klidně se tu můžete zastavit jenom na víkend nebo dokonce na jeden jediný den. Nedaleko polských měst Karpacz a Szklarska Poręba je to skvělé. Ano, mluvíme o Špindlerově Mlýně. Jsou zde dva lyžařské areály, kde je dokonce 17 vleků. Tady je řeč zrovna o velkém areálu, ale najdete tu i klidnější zákoutí. Pro ty, kdy se snowboardem už umí pěkně poradit, je zde snowboardová rampa. Její výhodou je skutečnost, že je v provozu i při minimálním sněhu, takže si můžete užít i když zima zrovna není moc štědrá. Zatím se ale zdá, že letos bude bílá nadílka bohatá.  Nedaleko rampy narazíte i na snowpark.  

Kam vyrazit na prkno: Snowboard pro začátečníky i pokročilé

Vhodné startovní pole

Když už jsme u těch větších areálů, neměli bychom vynechat Pec pod Sněžkou. Pokud se snowboardem právě začínáte, tohle středisko je vhodným startovním polem. Narazíte tu na zhruba 22 km sjezdovek. Ovšem i v případě, že jste zkušenější, budete se tu moci pořádně vyřádit. Zkrátka univerzální možnosti, ve kterých si bílé svahy vychutná opravdu každý, ať už je jeho zdatnost jakákoliv.

Místo pro první kroky

Dalším areálem, který spadá do kategorie těch větších, je Rokytnice nad Jizerou. I v tomhle případě platí, že pokud na sněžném prkně začínáte, je to správná volba. Narazíte tu na řadu lyžařských škol a díky tomu budou vaše první kroky na prkně hračkou. Také trasy tomu odpovídají, najdete tu lehčí a střední varianty. Podobně jsou pro začátečníky vhodné i mírnější svahy Beskyd, tam se také nemusíte ničeho bát. 

Hezké terény

A jiné možnosti? Dobrá je třeba Šumava. Vyrazit můžete třeba na Špičák, který leží poblíž česko-německých hranic. Na české straně najdete výborné podmínky, kde můžete svůj snowboard pěkně prohnat. Sjezdovky tu pravidelně a dobře upravují, to je ostatně ve střediscích samozřejmostí. Perfektní lokalitou jsou také Jeseníky. Výborné sněhové podmínky bývají především na Pradědu, kde jsou také nejvýše položené vleky u nás. Pěkné snowboardové terény najdete také v Krušných horách, a to hlavně v Zadní Telnici a na Klínovci. Takže přejeme dobrou stopu a hezké zážitky na prkně!

Mohlo by Vás zajímat

Pučálka
publikováno 15. 2. 2024 autor Nikola Klementová

2 staročeská postní jídla, která jsou rychlá a chutná. Připomeňte si obědy našich předků

Vaření
publikováno 20. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Rychlý oběd: Několik levných inspirací na celý pracovní týden

Chodidla
publikováno 18. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Jak se zbavit oteklých a unavených nohou? Pomohou jednoduché rituály i bylinky

zavřít reklamu
×
Reklama