Do Česka se vrací francouzský řetězec Carrefour. Co přinese nového?

autor Petr Dostál publikováno 01.01.2024 08:15
Carrefour

V příštím roce se na pulty českých obchodů vrátí výrobky od francouzské sítě maloobchodů značky Carrefour. Ačkoliv pak nebude otevírat vlastní prodejny, chystá skutečně velké plány.

Řada z nás si ještě pamatuje, když bylo v Česku možné navštívit prodejny francouzského Carrefouru. Ten u nás působil mezi lety 1998 až 2006, než se rozhodl opustit místní trh. Nyní se ale jeho produkty do ČR vrací, a sice prostřednictvím partnerství s domácím velkoobchodem JIP. Dočkat bychom se jich měli v průběhu roku 2024.

Co přinese návrat Carrefouru na český trh

Součástí dohody mezi Carrefour International Partnership a JIP východočeská je mimo jiné poskytnutí prodejních prostorů pro nabídku rozsáhlého portfolia výrobků značky Carrefour po celé zemi. „Partnerství s Carrefourem je důkazem našeho úsilí poskytovat českým zákazníkům pestrý sortiment kvalitního zboží za dostupné ceny," uvedl v prohlášení Jan Plšek, předseda představenstva JIP. Plány potvrdil také Patrick Lasfargues, generální ředitel Carrefour International Partnership, který označil dohodu s JIP za „příležitost opět pevně etablovat naše značky v České republice". Carrefour si podle něj klade za cíl uspokojit prostřednictvím tohoto partnerství potřeby místních spotřebitelů.

Carrefour

Od potravin po kosmetiku. Změn se dočká přes 200 prodejen

JIP v současné době provozuje 24 velkých maloobchodních prodejen po celé zemi a dodává zboží i do běžných maloobchodních řetězců. Celkem tak zajišťuje sortiment pro více než 200 prodejen, a ve všech by se pak měly objevit výrobky značky Carrefour. Nabídka privátních značek bude zahrnovat široký výběr potravin, například čerstvé a balené potraviny. Carrefour bude dodávat i nepotravinářské zboží, jako je kosmetika, čisticí prostředky, krmivo pro domácí zvířata a další.

Společnost JIP plánuje postupné zavádění nového zboží Carrefour do svých prodejen v průběhu příštího roku. Podle maloobchodních analytiků si domácí značky získaly oblibu díky tomu, že v porovnání s konkurencí nabízejí skvělý poměr ceny a kvality. cenu a kvalitu ve srovnání s předními značkami. Vlastní značky prodávají prostřednictvím velkoobchodů například Lidl, Penny, Albert, Tesco, Globus, Billa a Kaufland.

Úspěchy na evropském trhu

Carrefour se sídlem ve Francii je jedním z největších řetězců supermarketů na světě. Z českého trhu sice odešel před 17 lety, ale od té doby posílil své aktivity i jinde ve střední a východní Evropě. V Evropě má přibližně 12 000 prodejen a působí ve Španělsku, Itálii, Polsku, Rumunsku a Belgii. Díky návratu výrobků Carrefour na české pulty prostřednictvím JIP budou mít spotřebitelé od roku 2024 další možnost maloobchodního prodeje. Francouzská firma však zatím neoznámila, že by v Česku plánovala otevřít vlastní prodejnu. Vše se bude s největší pravděpodobností odvíjet od toho, jak se bude značce na našem trhu během následujících let dařit.

Mohlo by Vás zajímat

couchsurfing
publikováno 19. 2. 2024 autor Petr Dostál

Couchsurfing: Využijte bezplatně postel hostitele a na oplátku ji poskytněte

Vaření
publikováno 20. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Rychlý oběd: Několik levných inspirací na celý pracovní týden

Karamelový dezert
publikováno 17. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Vynikající nepečený dezert k víkendovému kafíčku, který máte za 30 minut připravený

zavřít reklamu
×
Reklama