Sportovní akce a události v ČR v roce 2024. Na co se těšit?

autor Petr Dostál publikováno 24.01.2024 07:15
biatlon

Česká republika je pravidelným pořadatelem a hostitelem celé řady sportovních událostí. Kterých mistrovství a dalších akcí v oblasti sportu se dočkáme v letošním roce a kam za nimi vyrazit?

Mistrovství světa v biatlonu 2024: Bílá stopa vede zpět do Česka

Po jedenácti letech se do ČR vrací jedna z největších událostí zimních sportů v roce, a sice mistrovství světa v biatlonu. Modernizovaná Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě s kapacitou necelých třicet tisíc diváků přivítá od 7. do 18. února špičkové světové biatlonisty. Počty závodníků jednotlivých zemí určí aktuální pořadí Světového poháru. O vstupenky je obrovský zájem, přesto jsou ale stále k dispozici. Volný čas mezi závody pak můžete vyplnit návštěvou zajímavých míst na Vysočině, nebo se projít ulicemi nedalekého Brna.

Hvězdy NHL dorazí na MS v hokeji do Prahy a Ostravy

Květnové mistrovství světa v hokeji bude jistě patřit k nejočekávanějším sportovním událostem roku 2024. Šampionát otevřou zápasy Švýcarska s Norskem v Praze a Slovenska s Německem v Ostravě. V české sestavě se pak objeví i jedna ze současných legend NHL David Pastrňák, kterého v soupeřících národních týmech doplní jména jako Connor McDavid, Leon Draisaitl či Mikko Rantanen. Česko žije hokejem i v dobách, kdy se hraje za našimi hranicemi, a lze tak očekávat, že letos bude zážitek z mistrovství světa o to intenzivnější.

MS lední hokej Praha

Tábor již počtvrté Mekkou českého cyklokrosu

Malebné historické město Tábor bude letos již počtvrté hostit Světový pohár v cyklokrosu. Od 2. do 4. února zde budete mít možnost vidět ty nejlepší světové cyklokrosaře, kteří budou bojovat celkem o sedm sad medailí. Pořadatelé připravují zcela novou trať, obrovskou obrazovku pro přenos závodů a deset tribun pro závodníky a fanoušky. Jižní Čechy pak nabízí spoustu možností pro turistiku i poznávání lokální kultury, architektury, a dokonce i kuchyně.

Ostravská Zlatá tretra je jedním z nejstarších atletických závodů v Evropě

Na konci května vystřídají v Ostravě hokejisty atleti. 28. května se zde bude konat v pořadí již 63. ročník prestižní akce Zlatá tretra, atletických závodů, které jsou součástí soutěže World Athletics Continental Tour. Na Zlaté tretře se v minulých letech objevila velká atletická jména, například sprinter Usain Bolt či skokan o tyči Armand Duplantis. Ani v rámci letošního ročníku pak nebude nouze o závodníky z předních příček ve svých oborech, a to jak z řad účastníků olympijských her, tak z šampionů mistrovství světa.

Zlatá tretra

Další akce: Mistrovství světa ve vodním slalomu, golfová Ladies European Tour či WorldSBK

Červen, který je tradičně nabitý sportovními akcemi, nabídne mimo jiné inapříklad Světový pohár ve vodním slalomu (v termínu 6. až 9. června). Stejně jako fenomenální Australanka Jessica Foxová si i vy můžete užít toulky romantickými úzkými uličkami Starého Města pražského, když zrovna nebudete sledovat sportovní události. Milovníci golfu se pak mohou těšit na Ladies European Tour, která se bude konat v Royal Golf Clubu Beroun (21. až 23. června). Největší českou motoristickou událostí léta bude čtvrtý ročník mistrovství světa superbiků WorldSBK na mosteckém autodromu (19. až 21. července). Mistrovství světa superbiků se koná na světových okruzích a účastní se jej pět výrobců motocyklů – Kawasaki, Yamaha, Ducati, Honda a BM – kteří do závodů nasazují největší motocyklové hvězdy. Na podzim pak určitě zavítejte na Velkou pardubickou, nejslavnější, nejtěžší a nejstarší steeplechase v kontinentální Evropě. Tento dostih letos připadá na 13. října.

Mohlo by Vás zajímat

sedmikrásky
publikováno 19. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Květiny podle znamení zvěrokruhu: Která z nich je ideální přímo pro vás?

Levandule
publikováno 21. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jarní řez levandule je pro bohaté květenství, tvar i růst zásadní. Jak a kdy na něj, aby byl proveden správně

Pokojová rostlina
publikováno 16. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Co znamenají hnědé skvrnky na listech pokojových rostlin? Čas, kdy rostlina vyžaduje péči

zavřít reklamu
×
Reklama