Ice Magic Praha: Výstava ledových soch, které musíte vidět – nahlédněte do fotogalerie

fotografie autora Petr Dostál publikováno 02.02.2024 12:55
Ice Magic Praha

Někdo sedí jako přikovaný při sledování podivuhodných příběhů rodiny Addamsových, jiný romanticky vzdychá, když zazní hit o včelce Máje. Kdo má v oblibě pohádky, dává si teď dostaveníčko v Praze.

Do parku nejen za zelení

S výstavami ledových soch se v poslední době trochu roztrhl pytel, zvědavci jich měli možnost vidět hned několik. Ta pražská s názvem Ice Magic, která začala už 11. prosince 2023 a měla by trvat až do dubna letošního roku, je ale svým způsobem unikátní. Označována je coby největší v České republice. Když chcete vidět v Praze něco úchvatného, stačí si odskočit pouhých 10 minut od Václavského náměstí do Riegrových sadů na Vinohradech, které se řadí k oblíbeným výletním cílům Pražanů, a to hlavně na jaře a v létě, kdy se všechno zelená a kvete, nebo když podzim vykreslí na listech svoji pestrobarevnou tvořivost. Teď se ale můžete na procházku vydat i v zimě a určitě nebudete nijak škodní. 

Na 70 soch použili 180 tun materiálu

Jde o první ročník výstavy, který se inspiruje pohádkami. Proto byste se měli rozhodně na návštěvu vydat se svými školou povinnými dětmi, které budou mít velkou radost. Jednotlivé sochy vytvořili umělečtí řezbáři nejen z Čech, ale i Slovenska, Polska a Německa. Vévodí jim zkušený Adam Bakoš. Vyrobit ledovou sochu není žádné legrace. I když to na první pohled působí velmi romanticky, za kouzlem objektů z třpytivého ledu stojí spousta pořádné dřiny.

Dřelo se tu hodně tvůrců, celkem 23. Použili 180 tun ledu na tvorbu 70 soch týkajících se celkem 9 témat. Práce jim dohromady trvala 3000 hodin. Když jsme u těch čísel, můžeme uvést i to, že se výstava rozkládá na 300 m2 rozlohy parku a aby díla předčasně neroztála během případného teplejšího počasí, chrání je před sluncem chlazený stan. 

Ice Magic Praha: Pohádky ztvárněné v barevném ledu vás okouzlí v pražských Riegrových sadech

Mamut z Doby ledové

Díla umělci vyřezávali do ledu pomocí motorových pil. Unikátní je rovněž použitý barevný led, do kterého se už při jeho výrobě přimíchá potravinářské barvivo. Nabízí specifické uhrančivé kouzlo. Na výstavě je rozhodně na co koukat, o tom vás určitě přesvědčí pestrý výčet vystavovaných objektů. Nedáte dopustit na rodinu Addamsových? Potom si nenechte ujít zdejší setkání s nimi v ledové podobě. Nebo máte v oblibě Lvího krále či tygra Diega? Najdete tu oba. Stejně tak budou potěšeni příznivci včelky Máji nebo Kung Fu Pandy či Mimoňů.

Mimoto se můžete pokochat ohromným mamutem Mannym z pohádky Doba ledová o hmotnosti více než 20 200 kg, ten dal tvůrcům nejvíc práce. Sklouznout se můžete také na ledové skluzavce nacházející se za světem z pohádkového muzikálu Frozen. Otevřeno je tu denně od 10:00 do 20:00 hodin. Pořadatelé tímto chtějí vytvořit novou tradici, další výstava by měla proběhnout během příští zimy a už je známo i její téma: pop art. 

Mohlo by Vás zajímat

Ovocné stromy
publikováno 28. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jak na jarní postřik ovocných stromů, který je velice důležitý a neměli bychom na něj zapomínat?

Borůvky
publikováno 2. 3. 2024 autor Nikola Klementová

Březnová péče o muchovník a kanadskou borůvku je zásadní pro bohatou sklizeň

Sazenice rajčat
publikováno 1. 3. 2024 autor Nikola Klementová

Jak na výsev rajčat a urychlení klíčení semen? Takto vypěstujete silné a zdravé sazenice

zavřít reklamu
×
Reklama