Motýlí domy Papilonia: Obdivujte něžnou krásu exotických motýlů na šesti místech v České Republice

fotografie autora Helena Stejskalová publikováno 08.03.2024 07:00
Motýl

Chcete se ztišit uprostřed hluku a užít si fascinující nádheru přírody? Potom se vydejte do jednoho ze šesti motýlích domů v České republice. Jemnost a barevnost něžných motýlích křídel vám učaruje.

Užijte si klidu v motýlím domě Papilonia

Místo věčného skřípění brzd aut si vychutnat zvuky vody dopadající na kámen. Šeď městského betonu nahradit pestrou zelení tropického pralesa. Smog vyměnit za čerstvý vlhký vzduch doslova vibrující kyslíkem. Zapomenout na všudypřítomné útočící ostré reklamy a pozorovat jemnou barvy barevnost motýlích křídel. Opustit dav spěchajících lidí a skrýt se do lůna přírody. Kdo z nás by si nechtěl takovou výměnu alespoň občas dopřát? Máte ale jedinečnou možnost si takový zážitek dopřát, a to hned v šesti Motýlích domech Papilonia, které jsou rozesety po celé České republice. Každý z nich je trochu jiný. Nacházejí se v Praze, Brně, Ostravě, Karlových Varech, na Lipně a na Karlštejně. Každý z nich je trochu jiný, takže se vyplatí postupně navštívit všechny. 

Papilonia nabízí různé exotické světy

V Praze vás čeká tajemná Amazonie s důrazem na stopy aztécké kultury. V Papilonia Brno budete moci obdivovat motýly z karibské džungle. Na vyhlídkové galerii se tu ocitnete přímo v letové zóně a můžete pestrobarevný hmyz pozorovat shora. Pod nohama vám budou pobíhat křepelky, jindy zase poleze kolem vás želva. Nechybí ani ptáčci nebo rybky v jezírku, takže máte opravdu pocit, jako byste se ocitli v džungli.

Papilonia

V Papilonia Ostrava se zase ocitnete na opuštěném ostrově jako ztroskotanci. Užijete si teplé klima jako v Pacifiku a na chvíli zapomenete v motýlím ráji na všechny starosti. Možná uvidíte i zrození motýla. Papilonia Karlovy Vary vás pro změnu nadchne hobití vesnice. Papilonia Lipno vás přivítá světem plným fantasy a expozice v Papilonia Karlštejn vám představí křehkou krásu těchto okřídlených tvorů. 

Až 30 druhů motýlů najdete v Papilonia Praha

Spousty motýlů poletujících prostorem působí velmi uklidňujícím dojmem a jsou doslova balzámem na duši. Poletují po rostlinách a keřích, usedají na kameny v jezírku. Někteří motýli jsou opravdu obrovští, mají rozpětí křídel i 20 centimetrů. V Papilonia Praha můžete na ploše asi 150 m2 obdivovat 600 - 1000 motýlů. Spatříte i to, jak se z kokonu vylíhne nový motýl, což je opravdu dechberoucí zážitek. Vstupenky do jednotlivých domů Papilonia si můžete zakoupit předem online. 

Mohlo by Vás zajímat

Hřbitov
publikováno 8. 4. 2024 autor Helena Stejskalová

Temný turismus: Je libo strávit dovolenou na místě tragédie?

Domácí bulky
publikováno 10. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Vynikající bulky na hamburgery, ale také na svačinu. Jsou rychlé a velice jednoduché

Pampelišky
publikováno 13. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Netradiční využití pampeliškových květů. Co vše z nich lze připravit?

zavřít reklamu
×
Reklama