TOP 5 nejzajímavějších míst v Londýně

fotografie autora Jan Nováček publikováno 17.05.2023 21:11
Tower Bridge

Máte rádi britskou kulturu? Pak musíte alespoň jednou za život vyrazit za poznáním za kanál La Manche. Jako první se nabízí Londýn, kde se nudit rozhodně nebudete!

Je to jedno z nejnavštěvovanějších měst světa. Leží na řece Temži a nabídne více než dva tisíce let historie. Stalo se srdcem koloniální velmoci číslo jedna, nese v sobě odkaz velkých královských jmen a těší se na hosty ze všech kontinentů. Londýn má bohatou historii, kterou uvidíte doslova na každém kroku. Pojďme si ji společně krátce projít a poznejme londýnskou City, West End nebo severní část města, kde jsou doma například fotbalisté Arsenalu a Tottenhamu.

Londýnské oko a pohled z ptačí perspektivy

Bude to půlhodinka, při které budete mít celou britskou metropoli jako na dlani. London Eye alias Londýnské oko je na jižním břehu Temže. Ocelový gigant s výškou 135 metrů byl dokončen symbolicky na přelomu milénia. Rychlost zhruba 1 km/h, více než patnáct stovek pasažérů za hodinu, taková je řeč čísel. Cestující jsou v kapslích, do nichž se vejde až 25 lidí. Meziročně se v tomto originálním dopravním prostředku sveze přes tři miliony osob.

TOP 5 nejzajímavějších míst v Londýně

Britské muzeum a výprava do historie

Muzeum věnované (nejen) Velké Británii, které nabídne bezplatné vstupné, je pro turisty skoro až povinností. Veřejnost do něj smí už přes dva a půl století, najdete jej ve čtvrti Camden. Starověké skvosty z Řecka, Říma nebo Egypta, obrovská knihovna krále Jiřího III. a obrazy Leonarda da Vinci nebo Albrechta Dürera, to jsou největší lákadla, která jsou připravena na 75 tisících metrech čtverečních. Osm milionů předmětů, to je mezi světovými muzejními sály unikát!

TOP 5 nejzajímavějších míst v Londýně

Poznejte také královskou rodinu

Kdo by neznal krále Charlese III.? Britská královská rodina je velmi populární nejen za La Manche. Sídlí v Buckinghamském paláci, který má za sebou dvě století historie. Tradiční ceremoniál výměny stráží „Changing the Guard“, v letních měsících i prohlídka státních pokojů nebo rozsáhlých zahrad. Otevírací doba je proměnlivá a turisté si musí vše zjistit dopředu, ale zážitek stojí za to!

Hyde Park a živá hudba pro všechny

Pokud si chcete užít Londýn v celé jeho podobě, musíte si projít také Hyde Park. Festivaly, koncerty, sportovní akce, uprostřed rušného velkoměsta se pořád něco děje, a přitom je všude kolem zeleň lákající ke chvilce odpočinku. Fontána princezny Diany, jezero Serpentine Lake, kde si můžete užít projížďku na loďce nebo návštěvu originální umělecké galerie, račte si vybrat! Je to podobný prostor, jaký najdete v Central Parku v New Yorku.

TOP 5 nejzajímavějších míst v Londýně

Tower Bridge jako symbol 19. století

Byla to éra, kdy Velká Británie vládla celému světu. Přes Temži měl vést most, za nímž stál architekt Horace Jones. Stavěl se mezi léty 1886 a 1894, dnes ho známe jako Tower Bridge. 240 metrů délky, dvě majestátní věže, které jsou vysoké 65 metrů a na čtyřicet tisíc lidí, kteří se přes něj každý den přepraví, takový je most, jenž stál ve své době asi 1,2 milionu liber šterlinků. Samozřejmě, mohli bychom zmínit ještě další místa. Opatství ve Westminsteru, královská rezidence ve Windsoru, Big Ben nebo třeba Trafalgar Square stojí za vidění také. Když zůstanete v Londýně třeba celý týden, najdete si určitě čas na všechny jeho klenoty.

Mohlo by Vás zajímat

Bolest kolene
publikováno 18. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Na bolavé klouby si připravte mast, která spolehlivě fungovala již za dob našich babiček

rytířské turnaje
publikováno 19. 4. 2024 autor Jan Nováček

Tipy na víkendový výlet za deštivého počasí, který nadchne zvídavé děti i rodiče

Jahody
publikováno 18. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Tuto zeleninu vedle jahod nepěstujte, ošidili byste se o bohatou úrodu sladkých plodů

zavřít reklamu
×
Reklama