Co nesmíte minout na Seychelách?

5. 6. 2023 Jan Nováček
Seychely

Je to jeden ze skutečných exotických rájů. Ostrovy věčného léta, nad nimiž slunce nikdy nezapadá. Přesně takovou reputaci mají mezi nadšenými turisty Seychely.

Na mapě byste je hledali jen malý kousek od Madagaskaru. Seychely tvoří více než stovka různých ostrovů a ostrůvků, z nichž je obydlená zhruba třetina. Můžete si užít koloniální architekturu, ale na prvním místě je pro návštěvníky spíše unikátní přírodní scenérie. Jde o kombinaci luxusu a exotiky, bílých písčitých pláží a tropických deštných lesů. Kam se podívat, když tu plánujete strávit pár nádherných dní? Tropická dovolená nemusí být jen plná opalování. Čeká na vás i nevšední podmořské dobrodružství.

Jaké roční období je pro turisty nejvhodnější?

Pokud chcete mít jasno, kdy se na Seychely vydat, záleží i na aktivitách, které plánujete. Šnorchlovat můžete celoročně, nejlepší období je v květnu, říjnu nebo listopadu. Surfování si užijete od května do září, pro potápění je lepší využít termíny mezi březnem a květnem. Obecně platí, že nejlepší doba pro exotickou dovolenou na Seychelách je v dubnu, květnu, říjnu a listopadu, ale záleží na mnoha dalších okolnostech. Když se vydáte třeba za pozorováním exotického ptactva, je to vhodné od dubna do října.

Co nesmíte minout na Seychelách?

Začněme v hlavním městě Victorii

Srdcem Seychel je metropole Victoria, ve které najdete i několik zajímavých odkazů na britskou koloniální minulost. Katedrála svatého Pavla, originální zmenšenina Big Benu nebo obrovské tržiště, kde poznáte kreolskou kulturu opravdu zblízka a můžete si odnést i pár pěkných suvenýrů, to jsou hlavní kulturní lákadla pro návštěvníky. Ale to rozhodně není vše! Seychely mají nádhernou přírodu, kterou jednoduše nelze opomenout.  Na ostrově Praslin čeká přírodní rezervace Vallée de Mai, která je pod patronací UNESCO. Palmy, vzácní papoušci a pěší túra plná barev, stačí si jen vychutnávat okolí všemi smysly.

Příroda je tady mimořádně bohatá

K prohlídce láká vanilková plantáž, historická loděnice a statek L´Union, které najdete na ostrově La Digue. Na kole si pak můžete zajet na pláž Anse Source d´Argent, s níž poznáte opravdový tropický ráj. A kam se vydat dál? Seychely mají spoustu krásných míst, a pokud vám nevadí lehce náročnější túry, vydejte se napříč ostrovem Mahé. Nabízí se stezky Morne Blanc Trail, Anse Major Trail a Copolia, které nabídnou báječný výhled.

Co nesmíte minout na Seychelách?

Pláže patří k nejlepším na světě

Pokud vás zajímají spíše pláže a nenucené lenošení ve stínu palem, jsou Seychely skvělým tipem na exotickou dovolenou. Malé zátoky, ostrůvky a jemný bílý písek, to je učiněná romantika, kterou provází nádherné západy slunce. Na ostrově Cousin se můžete setkat s obřími želvami, další taková příležitost se na naší planetě nabízí už jen na Galapágách. Želví společnost se nabízí i na korálovém atolu Aldabra.

Co nesmíte minout na Seychelách?

Na co před dovolenou nezapomenout?

Seychely jsou místem, které zní opravdu lákavě. Jde o tropickou oblast, nezapomeňte na syntetické oblečení, co bude dostatečně prodyšné. Cestovní pojištění je základ, protože zdravotní péče je tu poměrně nákladná. Platit se může v dolarech a eurech a pozor, jde o konzervativnější část světa, přizpůsobte tomu své vystupování a také oblékání. Vyplatí se rezervace různých výletů už delší dobu dopředu, jinak mohou být volná místa naplněna. Zbývá už jen popřát – příjemnou zábavu v exotice!

Mohlo by Vás zajímat

Tchynin jazyk
11. 12. 2023 Petr Dostál

Tchynin jazyk je nenáročná rostlina, ale tyto chyby ji ničí a brání v růstu

Lamborghini Aventador
11. 12. 2023 Petr Dostál

Proč je právě Lamborghini Aventador ikona sportovních vozů automobilky

Skanzen Vysoký Chlumec
9. 12. 2023 Petr Dostál

Skanzen Vysoký Chlumec: Zdobení perníčků nebo vyřezávání betlémových figurek

Další příspěvky z kategorie Tipy na výlet

Pravděpodobně každý, kdo plánuje cestu do Egypta, by měl do…
14. 8. 2023 Jan Nováček

Rady a tipy pro návštěvu velkých egyptských pyramid

Minulý rok byl na Dolní Moravě na Orlickoústecku otevřen most…
26. 8. 2023 Jan Nováček

Toužíte se projít po nejdelším visutém mostě na světě? Najdete ho u nás!

Překrásné skalní město zvané Tiské stěny jsou chráněnou…
20. 9. 2023 Petr Dostál

Tiské stěny jsou rájem pro turisty, ale také pro horolezce

Kouřící vrch Boreč
1. 12. 2023 Jan Nováček

Kouřící vrch Boreč: Jde o tajemný vstup rovnou do pekla?

Víkend se nám nezadržitelně blíží, a tak už s největší…
22. 9. 2023 Nikola Klementová

Kam na výlet tento víkend: Vyrazte na houby, za poznáním, dobrým jídlem či s dětmi za zážitky

Princ a Večernice, Jak si zasloužit princeznu, Panna a netvor.…
28. 8. 2023 Jan Nováček

Pohádkový zámek Ploskovice: Byly zde natočeny pohádky jako Princ a Večernice nebo Jezerní královna

zavřít reklamu
×
Reklama