Několik nejkrásnějších vodopádů na Slovensku

4. 8. 2023 Jan Nováček
Několik nejkrásnějších vodopádů na Slovensku

Vodopády na Slovensku lákají velké množství turistů, kteří se těší na možnost shlédnout, jak se v úzkých roklinách valí majestátní masa vody a vytváří neopakovatelnou scenérii. Ve vodopádech uprostřed krásné slovenské přírody voda padá nezřídka i z výšky několika desítek metrů. Je to fascinující pohled, který bývá nezapomenutelným okamžikem na celý život.

Vodopád ve Staré Huti

Vodopády se na Slovensku často nacházejí na dobře dostupných místech, proto jsou lákavým cílem i pro ty, kteří jinak turistice příliš neholdují. Příkladem takového vodopádu, ke kterému nebudete muset příliš daleko, je ten, který nachází v obci Stará Huť. Právě odtud se můžete k vodopádu vydat pozvolnou procházkou, dlouhou přibližně 300 metrů. Na jejím konci dorazíte k cíli, ke zhruba pětimetrovému vodopádu. V období jara a podzimu je vodopád díky objemu vody, který jím protéká, nejsilnější. 

U Starohuťského vodopádu najdete navíc i nevšední faunu. Při troše pozornosti zahlédnete například raka černého nebo salamandru skvrnitou, která patří mezi vůbec nejznámější obojživelníky v Evropě.

Misové vodopády a Mechový vodopád

Pokud se budete chtít pokochat pádem vody z výšky zhruba 30 metrů, pak se vydejte na Misové vodopády. K nim vede náročnější cesta, kterou zdoláte pomocí žebříků a schodů, které jsou pevně ukotveny na přilehlých stěnách podél vodopádu. Misové vodopády se nachází v roklině Suchá Belá ve Slovenském Ráji. Krása tohoto masivního vodopádu vyvstane obzvláště po vytrvalém dešťovém období. 

Několik nejkrásnějších vodopádů na Slovensku

Pokud na místě Suchá Belá ještě chvíli zůstanete, pak by byla škoda minout Mechový vodopád. Ne nadarmo se mu říká mechový, jeho stěny jsou skutečně porostlé mechem. Pohled na osmi metrový vodopád je dechberoucí podívanou. Zelený porost tyčící se na bocích koryta s křišťálovou vodou ohromí opravdu každého turistu.

Vodopád Skok 

Pokud budete chtít odhalit krásy vodopádu a hor zároveň, nezapomeňte se vydat na vodopád Skok. Při pohledu na vodopád stékající po strmém svahu hor vám i vaše srdce radostí zaplesá. 

Ve Vysokých Tatrách, v Mlynické Dolině odkud se dostanete přímo ze Štrbského Plesa, se vám naskytne jeden z nejkrásnějších pohledů na Slovensku. Téměř dvouhodinová procházka, která vám při cestě dá zabrat, vás odmění pohledem na 30 metrový pád vody přímo do údolí. Na boční stěnu, která láká svým výhledem můžete vylézt pomocí řetězů. Pleso a vodopád ne náhodou patří k nejčastěji navštěvovaným místům na Slovensku. 

Mohlo by Vás zajímat

Husova bouda
10. 12. 2023 Petr Dostál

Po stopách opravdového přátelství: Krkonošemi za Hančem a Vrbatou

dřez odtok
10. 12. 2023 Nikola Klementová

Jak vyčistit ucpaný odpad: Vyzkoušejte trik od instalatéra, který si s problém hravě poradí

Lamborghini Aventador
11. 12. 2023 Petr Dostál

Proč je právě Lamborghini Aventador ikona sportovních vozů automobilky

Další příspěvky z kategorie Tipy na výlet

kostkový cukr
17. 11. 2023 Petr Dostál

Víte, kde vznikl kostkový cukr? Dnes tu má i pomník a vlastní muzeum

Fascinují vás Maledivy, které omývá překrásné azurové moře? Co…
26. 9. 2023 Nikola Klementová

Působivé evropské Maledivy jen 2 hodiny od hranic: Krásný podzimní výlet pro dospělé i děti

Stvořidla
20. 11. 2023 Petr Dostál

Stvořidla: ráj milovníků přírody i vodáků

Šumava
18. 10. 2023 Jan Nováček

Toulky překrásnou šumavskou přírodou v okolí Kvildy

Když se řekne Irsko, každý si určitě jako synonymum vybaví…
16. 8. 2023 Jan Nováček

Cork je druhým největším městem moderního Irska

betlém
2. 12. 2023 Petr Dostál

Nejkrásnější betlémy u nás: Vidět můžete i Ježíškovu obřízku

zavřít reklamu
×
Reklama