Nottingham a vzpomínka na báječná dobrodružství Robina Hooda

12. 8. 2023 Jan Nováček
Nottingham

Pokud milujete tradiční britské legendy, nesmíte při svých dovolených vynechat město Nottingham. Sherwoodský les je totiž dějištěm příběhů Robina z Locksley. V tomto historickém městě se bude líbit i fanouškům fotbalu a umění, velmi bohatá okolní příroda láká k procházkám a krátkým výletům.

Kdo by neznal Robina Hooda a jeho příběhy? Odehrávaly se poblíž Nottinghamu, historického města, které má hodně co nabídnout všem dnešním turistům. Pokud máte rádi anglickou tradici, rozhodně nevynechejte návštěvu fotbalového zápasu nebo divadelních představení. K návštěvě láká moderní galerie Nottingham Contemporary. Ve městě jsou také dvě univerzity a podzemní síť jeskyní, která někomu možná připomene Znojmo. Nevynechejte ani místní muzeum, které se věnuje britskému průmyslu a jeho nevšední historii.

Historické město se představuje návštěvníkům

Má asi 300 tisíc obyvatel a potěší fanoušky kultury, přírody nebo sportu. Nottingham je centrem East Midlands, v němž jsou dvě důležité univerzity a které navštěvuje na šedesát tisíc studentů. Začínala tu i řada hudebních legend, jako například Ten Years After. Chcete si vychutnat umění ve všech jeho podobách? Nottingham Contemporary, galerie založená v roce 2009 s výstavní plochou tři tisíce metrů čtverečních, se nachází přímo v srdci města. A Nottingham Industrial Museum vám nabídne pohled na historii města, která je neodmyslitelně spjatá s průmyslovou revolucí ve Velké Británii a rozkvětem textilního průmyslu. 

Nottingham a vzpomínka na báječná dobrodružství Robina Hooda

Podzemní síť jeskyní vám vezme dech

Měkký pískovec, jenž slouží jako podloží města, byl v minulých staletích ideálním prostředím pro tvorbu různých chodeb a skrýší. Jeskynní systém pod Nottinghamem si můžete prohlédnout i dnes, možná si při procházce trochu vzpomenete na Znojmo. Jde o celkem osm stovek různých jeskyní, archeologové přitom objevují další a další. Nešlo jen o obydlí, ale také sklady, vězeňské kobky nebo koželužny, možností využití se nabízelo opravdu hodně. Ostatně, v raném středověku se městu přezdívalo Tigguo Cobauc, tedy „Místo plné jeskyní“.

Nottingham Castle

Historii reprezentuje v Nottinghamu i místní hrad, jenž nabídne perfektní výhled na město a jeho dnešní podoba pochází ze sedmnáctého století.

Potěšeni budou i fanoušci sportu

Nottingham Forest a Notts County, to jsou dva z nejoblíbenějších fotbalových klubů v zemi. Kulturu určitě netvoří jen divadlo Nottingham Playhouse a koncertní sál Nottingham Concert Hall, jsme přece ve Velké Británii, kde je fotbal velmi důležitým společenským pojítkem! Právě Notts County jsou vůbec nejstarším klubem na světě, na fotbalové mapě jsou už od roku 1862. 

Nottingham Forest

Nottingham Forest zažil mimořádně úspěšná sedmdesátá a osmdesátá léta, když zářil i na evropské scéně. Nyní znovu hraje Premier League, tedy nejvyšší anglickou soutěž a touží navázat na někdejší slávu. Jeho stadion nese název City Ground a pojme najednou až třicet tisíc fanoušků. Zajdete si také na The Reds? Nebo na kriket do Trent Bridge?

Příroda rozhodně nesmí chybět

A když se řekne Nottingham, nesmíme v žádném případě zapomínat ani na kus přírody. Pověstmi opředený Sherwoodský les vyzývá k návštěvě. Je jen malý kousek od městské zástavby a potěší všechny turisty, kteří chtějí ochutnat anglickou zeleň. 450 akrů, tisícovka prastarých dubů, které jsou plícemi pro celé okolí a mají za sebou i několik století historie. Právě tady měl mít základnu Robin Hood, legendární postava anglických dějin. Slavný zbojník má ve městě i svou sochu a na skleničku se můžete zastavit v Ye Olde Trip to Jerusalem, hospodě, která píše svou historii od konce dvanáctého století a připomíná dobu Robina z Locksley a křižácké výpravy. Je tou nejstarší v celé Velké Británii. Za zmínku pak stojí i padesát metrů vysoká katedrála svatého Barnabáše, poprvé vysvěcená v roce 1844. 

Mohlo by Vás zajímat

papamobil
5. 12. 2023 Petr Dostál

Volkswagen chystá dohodu s Vatikánem ohledně elektrifikace flotily vozů

Adventní trhy
6. 12. 2023 Petr Dostál

Adventní Český Krumlov přivítá nejen hodné anděly

Trouba
8. 12. 2023 Nikola Klementová

Jak jednoduše vyčistit špinavé knoflíky na troubě. Domácí triky si poradí i se silným znečištěním

Další příspěvky z kategorie Tipy na výlet

Hrad Bezděz
23. 10. 2023 Petr Dostál

Hrad Bezděz inspiroval Máchův Máj

Každé dítě je svým způsobem i malým průzkumníkem. Proč je tedy…
30. 8. 2023 Jan Nováček

Máte doma malého vědce? Navštivte Zábavní vědecký park Vida! v Brně

hradecké Obří akvárium
4. 11. 2023 Petr Dostál

Obří akvárium v Hradci Králové: Zažijte pohled pod hladinou

Polovina října se v Mutěnicích na Hodonínsku ponese v duchu…
10. 10. 2023 Petr Dostál

Tradice burčákových pochodů okolo Mutěnic pokračuje i letos

Vánoční trhy Praha
30. 11. 2023 Petr Dostál

Nejoblíbenější pražské vánoční trhy? Mírák láká na atmosféru, ale i rozumné ceny

Překrásné skalní město zvané Tiské stěny jsou chráněnou…
20. 9. 2023 Petr Dostál

Tiské stěny jsou rájem pro turisty, ale také pro horolezce

zavřít reklamu
×
Reklama