Cesta na Špicberky: Je lepší cestovat lodí, nebo letadlem?

10. 8. 2023 Jan Nováček
Špicberky

Nejlepší dobou pro návštěvu Špicberk je období od května do září, kdy zde vrcholí hlavní sezóna většiny polárních expedic. Jak se ale na toto norské souostroví dostat?

Vydejte se na Špicberky letadlem

Jediné letiště na Špicberkách se nachází v Longyearbyenu. Převážná většina letů směřuje přes norské Oslo, což je přibližně 3 hodiny letu. Při cestě do Longyearbyenu se vám může stát, že přiletíte kolem půlnoci, a při odletu budete možná potřebovat přenocovat v Oslu před přestupem následujícího rána. Jaro a léto jsou na Špicberkách nejrušnějšími návštěvnickými měsíci, a proto si rezervujte letenky na Špicberky včas.

Na Špicberky lodí

Na Špicberky se můžete také dostat na expediční lodí v rámci vícedenní plavby. Tyto cesty obvykle začínají buď v Norsku, na Islandu nebo ve Skotsku a trvají obvykle 9-14 dní, přičemž se konají pouze od května do září. Tyto plavby jsou dobrodružnými expedicemi s pravidelnými výlety za turistikou, průzkumem a poznáváním všech slavných scenérií a divoké přírody Špicberků.

Cesta na Špicberky: Je lepší cestovat lodí nebo letadlem?

Příjezd na Špicberky

V letních měsících je na Špicberkách světlo neuvěřitelných 24 hodin! Pokud jste se připojili k expediční plavbě Secret Atlas na Špicberky, je pravděpodobné, že je v ceně zahrnut transfer z letiště do vašeho hotelu. Člen týmu Secret Atlas se s vámi setká v příletové hale letiště.

Taxíky a autobusy na letišti Longyearbyen

Pokud nemáte předem objednaný transfer, jsou na letišti k dispozici taxíky a kyvadlový autobus, které vás dopraví do Longyearbyenu. Longyearbyen se nachází pár minut od letiště Longyearbyen. Taxi služba v Longyearbyenu je k dispozici 24 hodin denně a cesta do města stojí přibližně 150 - 200 NOK, což je v přepočtu na české koruny necelých 500,- korun.

Z letiště jezdí do místních hotelů hotelový autobus. Tato doprava trvá déle než soukromý transfer, ale je cenově nejvýhodnějším způsobem, jak se dostat do města.

Jak cestovat po Špicberkách

Vzhledem k tomu, že na Špicberkách je velmi málo silnic, je nejlepším způsobem cestování po Špicberkách v letních měsících expediční plavba. Díky tomu uvidíte mnoho míst, která by jinak byla nedostupná. Společnost Secret Atlas nabízí expediční mikro plavby a fotoprohlídky za poznáním Špicberk.

Cesta na Špicberky: Je lepší cestovat lodí nebo letadlem?

Jak se dostat na Špicberky z Evropy

Chcete-li se na Špicberky dostat z Evropy, musíte nejprve letět do norského Osla a navázat na let na Špicberky. Z Německa sem denně létá více než 20 přímých letů z Berlína, Frankfurtu a Mnichova společností SAS a Lufthansa. Z Francie létá denně 15 přímých letů společností Air France, Norwegian a SAS.

Závěrem

Kromě toho, že Špicberky představují nedotčené polární prostředí v představách většiny lidí o Arktidě, je také domovem nebývalého množství a rozmanitosti arktické fauny a flóry. Někteří lidé se do těchto koutů vydávají především také za účelem získání fotografií z poutavé krajiny Špicberk.

Mohlo by Vás zajímat

Adventní trhy
6. 12. 2023 Petr Dostál

Adventní Český Krumlov přivítá nejen hodné anděly

Lopatkovec
9. 12. 2023 Nikola Klementová

Lopatkovec patří mezi nenáročné rostliny, ale některé pěstitelské chyby mu brání v kvetení

Skanzen Vysoký Chlumec
9. 12. 2023 Petr Dostál

Skanzen Vysoký Chlumec: Zdobení perníčků nebo vyřezávání betlémových figurek

Další příspěvky z kategorie Tipy na výlet

V České republice se nachází stovky hradů a zámků, které…
14. 8. 2023 Jan Nováček

Toulky po nejkrásnějších hradech a zámcích východních Čech

Zlaté Psí hory
29. 10. 2023 Petr Dostál

Zlaté Psí hory aneb Po stopách českých zlatokopů

Je to jeden ze skutečných exotických rájů. Ostrovy věčného léta…
5. 6. 2023 Jan Nováček

Co nesmíte minout na Seychelách?

Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály…
25. 8. 2023 Jan Nováček

Adršpašsko-teplické skály: Rodinný výlet, kde strávíte nezapomenutelné chvíle

Šumava Oblík
22. 11. 2023 Petr Dostál

Méně známá místa na Šumavě, znáte je?

Šumava
18. 10. 2023 Jan Nováček

Toulky překrásnou šumavskou přírodou v okolí Kvildy

zavřít reklamu
×
Reklama