Chystáte se do Los Angeles? Pak nesmíte vynechat slavnou Venice Beach

11. 8. 2023 Jan Nováček
Venice

Venice Beach je jednou z nejoblíbenějších a nejzábavnějších čtvrtí Los Angeles. A rozhodně zde není nouze o úžasné aktivity, ať už jste milovníci jídla, znalci umění, nebo si prostě chcete užít odpočinkový víkend u moře.

Jak už název napovídá, pláž Venice Beach se nachází přímo u pobřeží Tichého oceánu v oblasti Westside v Los Angeles ve státě Kalifornie. V roce 2008 žilo na Venice Beach něco málo přes 40 000 obyvatel.

Jak dlouho budete na Venice Beach potřebovat?

Popravdě řečeno, všechny hlavní atrakce Venice Beach lze vidět během jednoho dne. Pokud dáváte přednost pomalejšímu cestování a chcete ochutnat více restaurací ve městě, naplánujte si pobyt na dva až tři dny.

Chystáte se do Los Angeles? Pak nesmíte vynechat slavnou Venice Beach

Stručná historie Venice Beach

Čtvrť byla založena jako letovisko v roce 1905 tabákovým milionářem Abbotem Kinneyem a do struktury +Los Angeles byla začleněna až v roce 1926. Původní myšlenka města byla, aby bylo známé jako "Benátky Ameriky" a mohlo sloužit jako plážové letovisko, které by mohlo konkurovat italským Benátkám. V prvních desetiletích 20. století došlo k rychlému růstu a výsledné město bylo skutečnou pastvou pro oči, s kanály a královskými hotely.

Venice Beach jako centrum umělců

Ve 30. a 40. letech 20. století se Venice Beach stala centrem umělců a kreativity. V módní čtvrti byly dokonce spatřeny filmové hvězdy jako Charlie Chaplin a Stan Laurel, jak se zde poflakují. Během druhé světové války byla oblast využívána k ubytování pracovníků obrany a vojenského personálu, což vedlo k přílivu nových obyvatel.

To vše se bohužel v následujících desetiletích zhroutilo, protože lidé raději oblast opustili a přestěhovali se do jiných předměstských oblastí. Venice Beach proslula drogovými obchody a kriminalitou a znovu se stala populární až v 80. a 90. letech 20. století, kdy byly kanály vyčištěny a do oblasti se vrátilo více podniků.

Co podniknout ve Venice?

Dnešní Venice Beach je populární díky svérázným happeningům na ikonické promenádě a molu u pláže, kde mimové, žongléři, hudebníci a pouliční umělci všeho druhu tvoří nezapomenutelnou bohémskou subkulturu. Na místních venkovních hřištích můžete také vidět jedny z nejlepších basketbalových zápasů v zemi. To vše můžete sledovat z hlučného a živého skateparku na nábřeží nebo se posadit poblíž každodenního bubenického kruhu na pláži.

Chystáte se do Los Angeles? Pak nesmíte vynechat slavnou Venice Beach

Zastavit se můžete ve venkovní posilovně Muscle Beach Gym, která byla kdysi domovskou scénou kulturisty a herce Arnolda Schwarzeneggera, jenž se později stal kalifornským guvernérem. Chcete-li se ponořit do filmové historie Venice, přihlaste se na procházku s Venice Beach Walking Tours. Dozvíte se o roli města ve filmu Orsona Wellese Dotek zla (1958) a dalších místních filmech.

Závěrem

Ve Venice najdete také spoustu cílových restaurací, kaváren a food trucků, které vám zajistí, že nebudete hladovět. Fanoušci skupiny The Doors si mohou zajít do oblíbeného podniku Jima Morrisona Hinano Café, který funguje od roku 1962, a objednat si hamburger a pivo. Kromě toho se můžete také projít po Abbot Kinney a odreagovat se na nákupech.

Mohlo by Vás zajímat

Lopatkovec
28. 11. 2023 Nikola Klementová

Aby lopatkovec aktivně kvetl, dopřejte mu domácí hnojivo, které zajistí bujnou květenu

Zoopark Zelčín
29. 11. 2023 Petr Dostál

Procházka podél dolního toku Vltavy nabízí bohatý doprovodný program

Bramborák
30. 11. 2023 Nikola Klementová

Jak připravit vynikající bramboráky, které nejsou nasáklé tukem? Zkuste jejich vylepšenou verzi

Další příspěvky z kategorie Tipy na výlet

Princ a Večernice, Jak si zasloužit princeznu, Panna a netvor.…
28. 8. 2023 Jan Nováček

Pohádkový zámek Ploskovice: Byly zde natočeny pohádky jako Princ a Večernice nebo Jezerní královna

Za průzračnými jezery se do Rakouska jezdí už dlouho, přesto na…
18. 9. 2023 Petr Dostál

Kouzelná jezera uprostřed Rakouska: Grüner See a Kreuzteich

Venku je sychravo nebo dokonce prší a vy byste přesto rádi…
31. 8. 2023 Jan Nováček

Kam s dětmi v Praze za špatného počasí: Zážitková laboratoř nebo muzeum čokolády

Pokud milujete tradiční britské legendy, nesmíte při svých…
12. 8. 2023 Jan Nováček

Nottingham a vzpomínka na báječná dobrodružství Robina Hooda

Každé dítě je svým způsobem i malým průzkumníkem. Proč je tedy…
30. 8. 2023 Jan Nováček

Máte doma malého vědce? Navštivte Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Vysočina je krajinou tisíce podob. Vysoké skály, úhledné nížiny…
10. 9. 2023 Petr Dostál

Objevte rovnováhu kulturní i přírodní krásy Vysočiny

zavřít reklamu
×
Reklama