Kam s dětmi v Praze za špatného počasí: Zážitková laboratoř nebo muzeum čokolády

31. 8. 2023 Jan Nováček
Kam s dětmi v Praze za špatného počasí: Zážitková laboratoř nebo muzeum čokolády

Venku je sychravo nebo dokonce prší a vy byste přesto rádi vyrazili někam na výlet. Jaké alternativy připadají v úvahu? A co třeba nějaké zajímavé muzeum či zážitkové aktivity? Přinášíme vám inspirace.

MUSEUM of SENSES

Na Praze 1 se nachází Muzeum smyslů, které si pro své návštěvníky připravilo 50 exponátů rozmístěných v různých ekosystémech. Zvou vás na zajímavou cestu a pomohou vám oživit vaše smysly. Dokonce probudí i takové, o kterých jste možná neměli tušení.

Na co se můžete těšit?

Čeká tu na vás plot, který vám vymění váš obličej. Vyberte si osobu, s níž si jej chcete vyměnit a vzhůru do toho. Zajímavá je i místnost vzhůru nohama. Kdy se vám poštěstí procházet se po stropě? Připravte se na jiný úhel pohledu. Milujete zvuky a melodie? Pak právě na vás zde čeká zvuková zóna. V ní můžete zjistit třeba to, jak se připravují různé zvuky do filmů. Máte jedinečnou možnost vyzkoušet si vytvořit zvuky do kresleného příběhu. Zkuste vytvořit obrázek pomocí kaleidoskopu. Také zjistíte, jak tento optická nástroj vlastně funguje. A to není všechno. Expozic je daleko více. Tak neváhejte a užívejte si je.

Zážitková laboratoř Manufaktura Experience

V laboratoři na vás čeká dobrá nálada, která zažene chmury z nepříznivého počasí. Celé vybavení připomíná laboratoře starých časů, které na vás z tohoto místa dýchnou. A pokud milujete kreativní atmosféru a máte tvůrčího ducha, tak jsou místní workshopy pro vás ideální volbou.

Máte možnost seznámit se s českými tradicemi trochu jinou formou. Pro zájemce jsou zde připraveny různé tvořivé dílničky zaměřené na výrobu domácí kosmetiky nebo šperků. Můžete si vyrobit třeba šampon, jehož základní ingredienci představuje pivo. Připravíte si tělový olej, který obohatí vaši domácí lázeňskou péči. Další možností je výroba šperků. Na chvíli se z vás stane designér a pod vašima rukama vznikne jedinečný kousek pro jehož výrobu použijete originální české komponenty.

Vše probíhá ve velmi útulném prostředí, které zdobí starodávné předměty. Zaujali jsme vás? Tak si návštěvu Zážitkové laboratoře rozhodně nenechejte ujít.

Kam s dětmi v Praze za špatného počasí: Zážitková laboratoř nebo muzeum čokolády

Muzeum čokolády Choco-Story Praha

Patříte mezi milovníky čokolády? Pak si nenechte ujít návštěvu jedinečného muzea, kde najdete vše týkající se právě této sladké pochoutky. Průvodcem času vám budou všechny vaše smysly. I když nepatříte třeba zrovna mezi milovníky dějepisu, zavítáte do historie této sladkosti. Poznáte starodávné zvyky Aztéků a Mayů spojené s čokoládou.

Čokoláda vás bude provázet ve dvou patrech nové expozice. Zjistíte celý postup její výroby. Budete mít možnost vidět, jak se vyrábějí pravé belgické pralinky. Připravené jsou i různé interaktivní aktivity nebo úkoly. Zúčastníte-li se některého workshopu, potěšíte nejen svoje chuťové pohárky.

Mohlo by Vás zajímat

Mol
7. 12. 2023 Nikola Klementová

Jak se zbavit molů, když levandule nezabírá. Máme pro vás účinné řešení

Husova bouda
10. 12. 2023 Petr Dostál

Po stopách opravdového přátelství: Krkonošemi za Hančem a Vrbatou

Pomerančový krém
8. 12. 2023 Nikola Klementová

Svěží krém do cukroví, ale i na dortíky, který není hutný, vydrží a chutná skvěle

Další příspěvky z kategorie Tipy na výlet

Český Krumlov představuje nádherný historický klenot jižních…
24. 8. 2023 Jan Nováček

Výlet do Českého Krumlova – co si nesmíte nechat ujít

Žijete v Praze nebo snad máte do hlavního města cestu a…
29. 8. 2023 Jan Nováček

Kam za přírodou v Praze? Do botanické zahrady!

Lázně Kynžvart jsou malým lázeňským městem ležícím ve stínu…
11. 10. 2023 Petr Dostál

Vyrazte na výlet k jednomu z nejkrásnějších zámků v ČR

Pravděpodobně každý, kdo plánuje cestu do Egypta, by měl do…
14. 8. 2023 Jan Nováček

Rady a tipy pro návštěvu velkých egyptských pyramid

Máte rádi Tři oříšky pro Popelku? Tak si určitě vybavíte saský…
21. 7. 2023 Jan Nováček

Drážďanský zámek Moritzburg s sebou nese filmovou vzpomínku

Hornický skanzen
7. 11. 2023 Petr Dostál

Stříbro: Město s poetickým názvem nabídne řadu zajímavostí

zavřít reklamu
×
Reklama