Za dechberoucími pohledy nemusíte cestovat do zahraničí

5. 9. 2023 Jan Nováček
Jetřichovické stěny

Kdo by nemiloval pohled na krásnou krajinu rozléhající se kam až oko dohlédne. Takové pohledy nabízí i Česko, a není třeba za nimi šplhat na vrcholky nejvyšších hor či stoupat na vysoké rozhledny.

Pohled na zelené srdce Evropy

Vyhlídka na Černé hoře nacházející se nedaleko pramene Vltavy uprostřed nedotčené šumavské přírody nabízí úchvatné výhledy téměř na celý národní park. Za jasného počasí pak lze dohlédnout až k vrcholkům dalekých Alp. Přestože byla krajina nedávno značně poškozena útoky kůrovce, postupně se daří ji obnovovat do ještě větší krásy než kdy měla.

Zkamenělé město je pastvou pro oči

Jetřichovické stěny leží poblíž stejnojmenného města ve východní části Českého Švýcarska. Zdejší pískovcové skalní věže, masivní stěny a kamenné útvary přímo vybízí k celé řadě krásných pohledů z nejrůznějších míst v okolí. Za zmínku pak jistě stojí Rudolfův kámen, který je přírodní pozorovatelnou Českého Švýcarska. V tomto případě bude cesta k tomuto výhledu vyžadovat trochu turistického ducha, panoramata však za námahu bezpochyby stojí.

Rudolfův kámen

Moravské Toskánsko rájem nejen pro fotografy

Nádherně zvlněná pole protkaná stezkami, hájky a ostrůvky je zdobená kapličkami či božími muky – to je Moravské Toskánsko rozprostírající se nedaleko jihomoravského Kyjova. Toto místo je oblíbeným cílem fotografů prakticky ve všech ročních obdobích. Užít si je ale můžete i pohledem mimo čočku fotoaparátu. Přírodní scenérie vyvolávají jedinečný pocit klidu a pohody. Chcete-li tedy alespoň na chvíli zapomenout na starosti všedního dne, je pro vás Moravské Toskánsko jako stvořené.

Moravské Toskánsko

Vyhlídka pro skutečné aristokraty

Na jižní Moravě ještě zůstaneme. Nad městem Valtice se tyčí totiž monumentální klasicistní stavba, kolonáda na Rajstně. Dílo je památníkem rodu Lichtenštejnů, přičemž nabízí výhled prakticky na všechny světové strany kompasu. Naskytne se vám tak nádherný pohled například na samotné Valtice obklopené vinicemi, lednický park, siluetu nedalekého malebného městečka Mikulov či dokonce na slovenské Malé Karpaty.

Kolonáda na Rajstně

Unikátní pohled nabízí i srdce Ostravy

Strusková halda Ema v širším centru Ostravy vznikla vedle jámy na těžbu černého uhlí. Původně měla být odstraněna, ale nyní je památkově chráněná a nabízí nádherný výhled na město, které bylo dříve centrem těžkého průmyslu. Ostravská sopka, jak se haldě říká, je zajímavá tím, že uvnitř ní hoří už více než 100 let, a proto je její povrch teplejší než okolí. Ema tak zůstává i v během zimy často zelená a sníh na ní nikdy nevydrží příliš dlouho.

Vltava jako na dlani

Meandry Vltavy nabízí jedny z nejkrásnějších pohledů na tuto nejdelší řeku naší země. Příkladem za všechny je například vyhlídka Máj u středočeské obce Teletín. Řeka zde protéká hlubokým skalnatým kaňonem, kde se podkovovitě stáčí a vytváří fascinující přírodní podívanou. Podobnou podkovu pak najdete u vodní nádrže Orlík, kde lze Vltavu pozorovat z výšky až 150 metrů nad její hladinou.

Mohlo by Vás zajímat

Mol
7. 12. 2023 Nikola Klementová

Jak se zbavit molů, když levandule nezabírá. Máme pro vás účinné řešení

Procházka v zimě
8. 12. 2023 Petr Dostál

Do zimy s dětmi: Pospíchejte za Ježíškem nebo za medvědem

Lamborghini Aventador
11. 12. 2023 Petr Dostál

Proč je právě Lamborghini Aventador ikona sportovních vozů automobilky

Další příspěvky z kategorie Tipy na výlet

DinoPark ve Vyškově není jen tak všedním zážitkem. Krom toho,…
29. 8. 2023 Jan Nováček

Milují vaše děti dinosaury? Vezměte je do DinoParku ve Vyškově

Hornický skanzen
7. 11. 2023 Petr Dostál

Stříbro: Město s poetickým názvem nabídne řadu zajímavostí

Pravděpodobně každý, kdo plánuje cestu do Egypta, by měl do…
14. 8. 2023 Jan Nováček

Rady a tipy pro návštěvu velkých egyptských pyramid

Sotva 30 kilometrů východně od Prahy leží město Kostelec nad…
6. 10. 2023 Petr Dostál

Kostelec nad Černými lesy: Skrytá perla Středočeského kraje

Procházka v zimě
8. 12. 2023 Petr Dostál

Do zimy s dětmi: Pospíchejte za Ježíškem nebo za medvědem

Pálava je známá především jako vinařská oblast. V jejím srdci…
7. 9. 2023 Jan Nováček

Nové Mlýny lákají na krásnou přírodu i letní relax u vody

zavřít reklamu
×
Reklama