Dýňový svět otevírá již tuto sobotu: Krásný podzimní výlet, který si užije celá rodina

27. 9. 2023 Jan Nováček
Dýně

Podzim je už tu a k němu neodmyslitelně patří i dekorace v podobě dýni. Proč tedy nezavítat rovnou do samotného Dýňového světa?

Dýňový svět najdete v obci Nová Ves u Leštiny a jedná se o místo, kde můžete obdivovat stovky dýní všech tvarů a barev. Kromě toho statek u Pipků nabízí také vyžití pro děti a originální podívanou, kterou jinde neuvidíte. A jako bonus si můžete dýně spolu s dalším sortimentem zakoupit. Protože kam jinam si zajet pro dokonalou dýni než právě do Dýňového světa?

Aktivity v dýňovém světě

Nespočet dýní, ať už kulatých, placatých, zelených, oranžových nebo bílých či bradavičnatých zde můžete obdivovat na slaměných podestýlkách nebo majestátních pyramidách. Pokud sem zavítáte se svými dětmi, jistě je potěší přírodní hřiště se slámohradem či slámobazénem nebo dřevěné bludiště. Nachází se tu ale také zóna, v jejichž hlavní roli jsou dýně. A pokud je vaše dítko nadšencem zemědělských strojů, pak si pod dohledem mohou vylézt dokonce i na kombajn!

Dýně

Krom toho si v Dýňovém světě můžete dýni rovnou vydlabat. A pokud se rozhodnete nějakou dýni zakoupit, mějte prosím na vědomí, že se zde dá platit pouze hotově.

Pohlaďte si zvířátko

Jelikož je Dýňový svět především statkem, narazit zde můžete na spoustu zvířat. Narazíte tu tak na ovce, slepice, zakrslé kozy, ochočeného kozlíka, koně, poníka nebo malé prasátko a králíka. Všechna zvířata jsou na lidi zvyklá, a tak si většinu z nich můžete i pohladit. Respektujte ale pravidla statku a zvířata ničím nekrmte!

Akce v Dýňovém světě

Datum zahájení akce je každý rok jiné. Odvíjí se totiž od toho, jak dobrá byla uplynulá sezóna. A zatímco někdy jsou dýně zralé ke konci září, jindy jsou vhodné ke sklizni už v polovině měsíce. Pokud se sem rozhodnete vydat, za vstup do dvora a zahrady statku se neplatí. Zavítat sem nicméně můžete i se svým psem, ale dodržujte pravidla a svého čtyřnohého kamaráda mějte na vodítku.

Dýně

Dýňový svět a e-shop

Statek u Pipků má také svůj e-shop. Dýně sice není možné zakoupit online, ale tykve ano. Nicméně je nutné, aby minimální výše objednávky byla vyšší než 250,- Kč. Objednat si můžete ale jen některé druhy, pro některé si musíte zajít osobně. A to kvůli tomu, že se jedná o křehké kusy nebo se jedná o speciální druhy, jejichž nacenění je závislé na jejich váze. K těmto druhům patří především dýně muškátové, šedé či lagenárie.

Kudy do Dýňového světa?

Dýňový svět najdete na hranicích Vysočiny a Středočeského kraje. A to konkrétně v malé vesničce Nová Ves u Leštiny. Jestliže se sem rozhodnete vydat autem, do navigace stačí zadat Statek u Pipků, čímž se dostanete až k Dýňovému světu. Za statkem se nachází polní parkoviště a cesta k němu je značená. Ještě jedno se nachází na začátku obce. Obě parkoviště jsou bezplatná.

Mohlo by Vás zajímat

Adventní trhy
6. 12. 2023 Petr Dostál

Adventní Český Krumlov přivítá nejen hodné anděly

Vlašské ořechy
6. 12. 2023 Nikola Klementová

10 + 1 tipů, jak využít skořápky z vlašských ořechů: Věřte, že už je nikdy nevyhodíte

papamobil
5. 12. 2023 Petr Dostál

Volkswagen chystá dohodu s Vatikánem ohledně elektrifikace flotily vozů

Další příspěvky z kategorie Tipy na výlet

hrad Kašperk
25. 10. 2023 Petr Dostál

Vydejte se o víkendu na hrad Kašperk, který vás dostane do roku 2084 a zároveň vás pobaví

Když jste král, můžete nechat postavit leccos. Třeba zámek,…
7. 5. 2023 Jan Nováček

Neuschwanstein je romantickou vzpomínkou na Ludvíka II.

Kokořínsko
23. 11. 2023 Petr Dostál

Toulky pískovcovými skalami na Kokořínsku

Kolonáda M.Gorkého
8. 11. 2023 Petr Dostál

Karlovy Vary navštíví milion lidí ročně. Mariánské Lázně jsou však neméně malebné

Ačkoliv se řada lidí vydává poznávat krásy jižních Čech…
10. 10. 2023 Petr Dostál

Hlavní město husitů: Tábor překypuje historií i gastronomií

Vánoční trhy Praha
30. 11. 2023 Petr Dostál

Nejoblíbenější pražské vánoční trhy? Mírák láká na atmosféru, ale i rozumné ceny

zavřít reklamu
×
Reklama