Dýňový svět otevírá již tuto sobotu: Krásný podzimní výlet, který si užije celá rodina

fotografie autora Jan Nováček publikováno 27.09.2023 07:00
Dýně

Podzim je už tu a k němu neodmyslitelně patří i dekorace v podobě dýni. Proč tedy nezavítat rovnou do samotného Dýňového světa?

Dýňový svět najdete v obci Nová Ves u Leštiny a jedná se o místo, kde můžete obdivovat stovky dýní všech tvarů a barev. Kromě toho statek u Pipků nabízí také vyžití pro děti a originální podívanou, kterou jinde neuvidíte. A jako bonus si můžete dýně spolu s dalším sortimentem zakoupit. Protože kam jinam si zajet pro dokonalou dýni než právě do Dýňového světa?

Aktivity v dýňovém světě

Nespočet dýní, ať už kulatých, placatých, zelených, oranžových nebo bílých či bradavičnatých zde můžete obdivovat na slaměných podestýlkách nebo majestátních pyramidách. Pokud sem zavítáte se svými dětmi, jistě je potěší přírodní hřiště se slámohradem či slámobazénem nebo dřevěné bludiště. Nachází se tu ale také zóna, v jejichž hlavní roli jsou dýně. A pokud je vaše dítko nadšencem zemědělských strojů, pak si pod dohledem mohou vylézt dokonce i na kombajn!

Dýně

Krom toho si v Dýňovém světě můžete dýni rovnou vydlabat. A pokud se rozhodnete nějakou dýni zakoupit, mějte prosím na vědomí, že se zde dá platit pouze hotově.

Pohlaďte si zvířátko

Jelikož je Dýňový svět především statkem, narazit zde můžete na spoustu zvířat. Narazíte tu tak na ovce, slepice, zakrslé kozy, ochočeného kozlíka, koně, poníka nebo malé prasátko a králíka. Všechna zvířata jsou na lidi zvyklá, a tak si většinu z nich můžete i pohladit. Respektujte ale pravidla statku a zvířata ničím nekrmte!

Akce v Dýňovém světě

Datum zahájení akce je každý rok jiné. Odvíjí se totiž od toho, jak dobrá byla uplynulá sezóna. A zatímco někdy jsou dýně zralé ke konci září, jindy jsou vhodné ke sklizni už v polovině měsíce. Pokud se sem rozhodnete vydat, za vstup do dvora a zahrady statku se neplatí. Zavítat sem nicméně můžete i se svým psem, ale dodržujte pravidla a svého čtyřnohého kamaráda mějte na vodítku.

Dýně

Dýňový svět a e-shop

Statek u Pipků má také svůj e-shop. Dýně sice není možné zakoupit online, ale tykve ano. Nicméně je nutné, aby minimální výše objednávky byla vyšší než 250,- Kč. Objednat si můžete ale jen některé druhy, pro některé si musíte zajít osobně. A to kvůli tomu, že se jedná o křehké kusy nebo se jedná o speciální druhy, jejichž nacenění je závislé na jejich váze. K těmto druhům patří především dýně muškátové, šedé či lagenárie.

Kudy do Dýňového světa?

Dýňový svět najdete na hranicích Vysočiny a Středočeského kraje. A to konkrétně v malé vesničce Nová Ves u Leštiny. Jestliže se sem rozhodnete vydat autem, do navigace stačí zadat Statek u Pipků, čímž se dostanete až k Dýňovému světu. Za statkem se nachází polní parkoviště a cesta k němu je značená. Ještě jedno se nachází na začátku obce. Obě parkoviště jsou bezplatná.

Mohlo by Vás zajímat

Záclony
publikováno 22. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Jak vybělit záclony? Vyzkoušejte trik našich babiček. Je levný a účinný

Toulitka
publikováno 17. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Při pěstování toulitky se vyhněte některým chybám, pak vám pokvete i měsíce

Smil italský
publikováno 23. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Italské maggi: Naučte se ho správně pěstovat a využít. Je voňavější než libeček a má širší využití

zavřít reklamu
×
Reklama