K moři z Čech za tři hodiny: Tropical Island vám prodlouží léto

23. 9. 2023 Petr Dostál
Tropical island

Aquapark Tropical Island je v Česku fenoménem. Sice se za ním musíte vypravit až za hranice, ale nikterak daleko. Stojí slibovaná iluze moře za to?

Tropical Island se nachází asi 60 km od Berlína, konkrétně u dálnice A13 spojující Berlín a Drážďany. Od hranic z Českem je to tedy co by pověstným kamenem dohodil, vzdálenost z Prahy je přibližně 300 km. Kdo nepojede autem, může se dopravit navíc i vlakem či autobusem.

Jedná se v podstatě o aquapark netradičního střihu. Někdy se také označuje jako zábavní park. Tropický ráj „pod střechou“ ale baví nejen děti, dospělé na chvíli vezme k moři klidně i uprostřed nevlídné evropské zimy.

V útrobách monumentálního hangáru o délce 360 metrů, šířce 210 metrů a výšce 107 metrů, v němž komplex vznikl, panuje příjemných 26 °C. Teplota vody má dokonce 32 °C a je tak zřetelné, že prostor cílí hlavně na děti, jimž ani po vytrvalém dovádění určitě nebude zima.

Tropical island

Tropický svět nadchne obřím bazénem i živými rybami

Vnitřní část, která se nazývá Tropický svět, přenese návštěvníky do atmosféry Pacifiku. Nachází se tu tropický prales s mangrovovým pralesem s 1 km dlouhou stezkou. Prostor také nabízí hned 200 m dlouhou písečnou pláž. Zdejší „moře“ má celkovou rozlohu 4 400 m². Hlavní vodní plocha se tak vyznačuje velikostí odpovídající třem olympijským bazénům. Voda v ní však není slaná. Hloubka bazénu je 1,4 m a teplota vody 28 °C.

Velký bazén doplňuje Bali laguna, která je menší, rozprostírá se na ploše 1 200 m². Hloubka vody je méně než 1 m. Právě pro tuto část platí zmíněná teplota 32 °C, děti tak vezměte spíše sem. A pozor, hloubka vody je jistým úskalím, pro některé návštěvníky je nedostačující. Potěšující je naopak čistota.

Nachází se tady více než 50 000 rostlin, mezi nimiž nechybí palmy nebo atraktivní orchideje. Iluzi tropického prostředí dotváří umělé slunce a zpět ptáků. Jedinečnou atmosféru místu dodávají i motýli, želvy, exotické ryby a další zvířecí obyvatelé. Potkat se dokonce můžete s hejnem plameňáků.

Tropical island

Zábava ve stínu palem

Autentické je i některé místní vybavení. Zmiňovány jsou v dostupných zdrojích například dřevěné chýše. Ty jsou vyrobeny řemeslníky ze Samoy, v Německu se následně předem zpracované díly pouze montovaly.

Tropical Island dále nabízí atrakce v podobě skluzavek a divoké řeky. Tropino club uvnitř obsahuje i brouzdaliště, dětské tobogány, velkou prolézačku, Lego kostičky, autíčka a další atrakce. Zamířit můžete i do sauny a na minigolf. Zdejší saunový areál je dokonce největší v Evropě, rozkládá se na celkové ploše 10 000 m².

Kdo by se stále nudil, může si zahrát minigolf nebo volejbal. Ale pozor, také za příplatek se proletět v balónu a prohlédnout si všechny atrakce z ptačí perspektivy. Prostoru totiž nabízí obří hangár dost a dost.

Aquapark je otevřen celoročně. Je tak hlavně na vás, jestli se sem vydáte až v zimě pro pocit návratu na letní dovolenou anebo právě uprostřed sezóny. Venkovní areál Amazonia s celkovou rozlohou 35 000 m² je také otevřen po celý rok, s vnitřní částí je přímo propojen chodbou. A pozor, nikdo vás odsud rozhodně nevyžene s tím, že zavíráme. Zábavní park se také vyznačuje tím, že je v provozu 24 hodin denně.

Mohlo by Vás zajímat

Trouba
8. 12. 2023 Nikola Klementová

Jak jednoduše vyčistit špinavé knoflíky na troubě. Domácí triky si poradí i se silným znečištěním

Procházka v zimě
8. 12. 2023 Petr Dostál

Do zimy s dětmi: Pospíchejte za Ježíškem nebo za medvědem

Skanzen Vysoký Chlumec
9. 12. 2023 Petr Dostál

Skanzen Vysoký Chlumec: Zdobení perníčků nebo vyřezávání betlémových figurek

Další příspěvky z kategorie Tipy na výlet

Velká Británie nabízí spoustu zákoutí, v nichž můžete obdivovat…
16. 8. 2023 Jan Nováček

Milujete historii? York je zajímavým tipem pro všechny cestovatele

Během podzimu se příroda obléká do barevného kabátu, je však…
9. 10. 2023 Petr Dostál

Tipy na podzimní procházky po celém Česku

V České republice se nachází stovky hradů a zámků, které…
14. 8. 2023 Jan Nováček

Toulky po nejkrásnějších hradech a zámcích východních Čech

Ačkoliv se řada lidí vydává poznávat krásy jižních Čech…
10. 10. 2023 Petr Dostál

Hlavní město husitů: Tábor překypuje historií i gastronomií

Lázně Kynžvart jsou malým lázeňským městem ležícím ve stínu…
11. 10. 2023 Petr Dostál

Vyrazte na výlet k jednomu z nejkrásnějších zámků v ČR

Česká republika poskytuje díky stovkám hradů a zámků přirozené…
4. 9. 2023 Jan Nováček

Po stopách nejslavnějších pohádkových hradů a zámků ČR

zavřít reklamu
×
Reklama