Tipy na lákavé podzimní cyklotoulky po ČR

5. 10. 2023 Petr Dostál
Cyklovýlet

Ať už jste náruživými cyklisty, nebo dáváte raději přednost pohodové projížďce krásnou podzimní přírodou, máme pro vás několik tipů na místa, která si v rámci výletu na kole skutečně zamilujete.

Singltrek pod Smrkem

Prvním tipem na cyklovýlet je Singltrek pod Smrkem, který se nachází v severních Čechách nedaleko Liberce. Areál, který je prvním svého druhu vzniklého pod taktovkou společnosti Singltrek, nabízí cyklistům více než 60 kilometrů tras, kde si přijdou na své zkušení jezdci i rodiny s dětmi. Pokud navíc nemáte kolo, nevadí – ve zdejší půjčovně vám zajistí vše potřebné. Odměnou za vaši cestu vám bude výlet do jedinečné krajiny Frýdlantské pahorkatiny či Jizerských hor, kde můžete obdivovat například národní přírodní rezervaci Jizerskohorské bučiny, která je zapsána na seznamu přírodních památek UNESCO.

Trail Park Klínovec

Chcete-li adrenalinový zážitek z jízdy na kole prožít naplno, neměli byste si nechat ujít návštěvu Trail Parku Klínovec v Krušných horách. Jeho dominantou je jeden z nejdelších flowtrailů v Evropě, který ocení zejména milovníci cross-country. Až do října můžete vyzkoušet některou ze čtyř tras, které místní park nabízí, přičemž k přepravě kol a osob lze použít místní lanovku. Krušné hory jsou ideálním místem pro celou řadu dalších aktivit, včetně pěší horské turistiky, během které se vnoříte do místní atmosféry, kde se snoubí krásná příroda s průmyslovou těžbou drahých kovů.

Tipy na lákavé podzimní cyklotoulky po ČR

Cyklostezka Bečva

Jednou z nejkrásnějších cyklotras na Moravě, která skýtá možnost vyrazit na výlet trvající i několik dní, je téměř 160 km dlouhá cyklostezka vedoucí podél řeky Bečvy. Rozhodnete-li se ji navíc sjet od jejího pramene v Beskydech až k soutoku s Moravou, pojedete prakticky celou trasu z kopce. Pro náročné je pak pochopitelně možné jet i směrem opačným. Na cestě potkáte například hrad Helfštýn či zámek Tovačov, případně krásné Zbrašovské aragonitové jeskyně, které jistě stojí za návštěvu.

Moravské vinařské cyklostezky

S příchodem podzimu nastává ideální čas pro návštěvu jižní Moravy. Kombinace zdravého a aktivního pohybu spojená s večerní zastávkou v některém z nespočtu vinných sklepů a ochutnávkou aktuální úrody zní jako dokonalý plán. Jižní Morava vychází vstříc oběma parametrům – celá krajina je tak skutečně protkána sítí cyklostezek, které jsou vesměs nenáročné na převýšení, a navíc nabízí krásné pohledy na místní přírodní krásy.

Greenway Praha-Vídeň

Máte-li chuť vyrazit na skutečně poctivý podzimní cyklovýlet, který navíc spojíte s návštěvou dvou nekrásnějších měst střední Evropy, je pro vás Greenway Praha-Vídeň jako stvořená. Trasa spojující obě metropole měří úctyhodných 368 kilometrů, a i zkušeným cyklistům zpravidla zabere několik dní. Po celé délce však lze využít řadu možností k ubytování v některém z mnoha měst, které na trase leží. Navštívit tak můžete například Tábor, Jindřichův Hradec či Znojmo. I na rakouské straně pak nebudete mít nouzi o zajímavá místa, ať už v rámci cyklotrasy, či přímo v cíli výletu, ve Vídni, která je v mnohém podobná naší krásné Praze.

Mohlo by Vás zajímat

Lamborghini Aventador
11. 12. 2023 Petr Dostál

Proč je právě Lamborghini Aventador ikona sportovních vozů automobilky

Skanzen Vysoký Chlumec
9. 12. 2023 Petr Dostál

Skanzen Vysoký Chlumec: Zdobení perníčků nebo vyřezávání betlémových figurek

Chilli con carne
10. 12. 2023 Nikola Klementová

Víkendová inspirace na rychlý oběd: Chilli con carne podle Jamieho Olivera

Další příspěvky z kategorie Tipy na výlet

Krkonoše
30. 10. 2023 Petr Dostál

Před nástupem do úřadu prezidenta si Václav Havel užíval procházky v Krkonoších

Venku je sychravo nebo dokonce prší a vy byste přesto rádi…
31. 8. 2023 Jan Nováček

Kam s dětmi v Praze za špatného počasí: Zážitková laboratoř nebo muzeum čokolády

Prokopské údolí
3. 11. 2023 Petr Dostál

Prokopské údolí: Zelená oáza ve velkoměstě

Pokud milujete tradiční britské legendy, nesmíte při svých…
12. 8. 2023 Jan Nováček

Nottingham a vzpomínka na báječná dobrodružství Robina Hooda

Zruč nad Sázavou
27. 11. 2023 Petr Dostál

Do Zruče nad Sázavou nejenom za Láskami jedné plavovlásky

Moravská metropole bývá často zastíněna matičkou Prahou. Přitom…
24. 8. 2023 Jan Nováček

Nuda v Brně být nemusí aneb co vidět v druhém největším městě Česka

zavřít reklamu
×
Reklama