Tipy na podzimní procházky po celém Česku

fotografie autora Petr Dostál publikováno 09.10.2023 07:00
Lužnice

Během podzimu se příroda obléká do barevného kabátu, je však stále zalitá příjemným a teplým sluncem, které láká na výlety do přírody. Kam před příchodem zimy vyrazit?

Hřebenovka vás zavede k nejvyšším horám Česka

Počátky nejslavnější české hřebenové trasy vedoucích z Jeseníků až za Krušné hory se datují až k roku 1902. Hřebenovka protíná většinu nejznámějších pohoří na našem území, včetně Orlických či Jizerských hor nebo Krkonoš. Na její trase navštívíte také dva nejvyšší vrcholy ČR – Sněžku a Praděd. Kromě hor však cestou potkáte také další přírodní památky, například Pravčickou bránu, která je chloubou Českého Švýcarska. Záleží pak pouze na vás, jak dlouhý úsek Hřebenovky si zvolíte, trasu však plánujte s rozvahou.

Snežka

Procházka údolím řeky Lužnice je jedna z nejkrásnějších v Evropě

Podél řeky Lužnice lze vyrazit na túru v rámci turistické oblasti Toulava. Stezka údolím Lužnice se navíc těší poctě být první českou trasou s certifikací Leading Quality Trails Best of Europe, a patří tak k nejkrásnějším přírodním stezkám v Evropě. Provede vás samotným srdcem jižních Čech, kde aktuálně můžete obdivovat pestrou paletu podzimních barev naší krajiny. Cestou můžete navštívit krásná města Tábor či Bechyně, kde přírodní krásy ustupují těm historickým a architektonickým. Celková délka trasy je 55 kilometrů, přičemž je rozdělena na čtyři denní etapy.

Vyrazit můžete i po stopách českého piva

Pivní stezky jsou stále populárnější volbou pro občasné výletníky, kteří mají kromě přírody v oblibě také české národní kulturní dědictví v podobě zlatavého moku. Můžete na nich spojit aktivní pohyb s ochutnávkou toho nejlepšího, co naše historické i moderní pivovary aktuálně nabízí. Každá stezka má své vlastní kouzlo, všechny však mají společné propojení přírodních krás a tradičního českého pivovarnictví. Pivní stezky jsou rozesety po celé ČR, narazit tak na ně můžete například v Krkonoších, v jižních Čechách nebo v Plzeňském kraji. Řada tras je přizpůsobena také cyklistům.

Podzim

Výprava k prameni řeky Moravy a okolí Kralického Sněžníku

Pokud hledáte způsob, jak aktivně strávit prodloužený víkend s celou rodinou, je návštěva severního pomezí východních Čech a Moravy jednoznačně správnou volbou. Kromě nádherných stezek pro pěší i cyklisty podél Králického Sněžníku nebo v Rychlebských horách zda narazíte také na spoustu atrakcí pro děti. Za zmínku stojí například Mamutí horská dráha, kde se můžete projet na bobech, či slavná Stezka v oblacích. Nechybí ani řada bikeparků či jiných sportovních areálů. Vrcholem všeho je pak Sky Bridge 721, nejdelší visutý most na světě, který nabízí úchvatný výhled na krajinu v nádherných podzimních barvách.

Mohlo by Vás zajímat

Pernštejn
publikováno 23. 4. 2024 autor David Vanda

Česká republika je oblíbenou lokalitou filmařů. Poznáte místa ze stříbrného plátna?

Podlaha
publikováno 21. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Chcete mít zářivé podlahy a beze šmouh? Vyzkoušejte tento účinný prostředek

Jahody
publikováno 21. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Chcete mít sladké a obrovské jahody široko daleko? Pak je nyní přihnojte tímto hnojivem

zavřít reklamu
×
Reklama