Jak zabavit děti na podzim v přírodě: Akce, které zabaví malé i velké

14. 10. 2023 Petr Dostál
Podzim

I když bývá často podzim sychravý, ne vždy tomu tak je. Proč toho krásného období tedy nevyužít a nevyrazit s dětmi na nějakou akci? Ale kam se vydat?

Razítkovací hra Pohádkové Krkonoše

Razítkovací hra Pohádkové Krkonoše se koná od května do konce října. Se svými dětmi si můžete užít razítkovací hru „Po stopách Krakonoše“, kterou si užijete jistě i vy. Díky této hře si budete moci užít překrásná místa Krkonoš a Podkrkonoší, které jste neměli doposud tu čest poznat. Krom toho, že poznáte úžasná zákoutí, seznámíte se také se zajímavými lidmi.

Jak hrát?

Na kterémkoliv razítkovacím místě si stačí zakoupit brožuru Pohádkové Krkonoše a můžete vyrazit na lov razítek. Malovaná brožurka vás provede 40 místy plus jedním prémiovým zážitkem, kde můžete získat razítko. Lokace poznáte podle označení samolepkou a v brožurce se také dočtete zajímavá fakta o daném místě. A pokud v sezoně nestihnete nasbírat všechna razítka, pokračovat můžete zase příští rok!

Výhra

Po nasbírání dostatečného počtu razítek, odtrhnete příslušnou stránku z brožury, vyplníte ústřižek a ten předáte obsluze na jakémkoliv razítkovacím místě.

Podzim

Prohlídka na hradu a zámku Frýdlant

I zámek a hrad ve Frýdlantě si připravil program pro ty nejmenší. Dětská prohlídka hradu zde trvá od května do konce října. Děti zde mohou vidět, jak se dříve žilo a hospodařilo. Kromě toho se mohou posadit dokonce na královské křeslo nebo vzít do ruky meč jako opravdový rytíř nebo král. Na prohlídkové trase je dětem vysvětleno, jak to zde v dobách minulých fungovalo, proč rodina potřebovala erb, ale děti se také seznámí s nevšedním domácím mazlíčkem dcer posledních majitelů. Prohlídka je zakončena v dětském pokoji, kde si děti mohou prohlédnout hračky zámeckých dětí.

Dětské prohlídky na zámku Loučeň

I zámek Loučeň nabízí dětské prohlídky. A to od začátku dubna do konce listopadu. Účastnit prohlídek se mohou děti již od 3 let a průvodcem je kněžna Marie, princezna Karolína nebo zámecký komorník. Děti se díky nim dozví, jak se na zámku dříve žilo a jedlo, jaké hračky šlechtické děti měly rády, ale také to, co jim na zámku chybělo.

Krom prohlídky si děti budou moci zazpívat v hudebním salonku, kde koncertoval Bedřich Smetana, usednout ke knížecí tabuli v zámecké jídelně, hledat ztraceného kocourka z princovy ložnice nebo nalézt dveře do tajné zámecké chodby!

Mlynářský den v Hoslovicích

Toužíte si užít podzimní atmosféru v duchu opravdové nostalgie? Pak zavítejte v sobotu 21. října do mlýna v Hoslovicích. Představí se vám zde dříve běžná místní řemesla. Ve světnici mlýna se bude péct domácí chléb, který budete moci ochutnat, zatančit si při folklorní muzice a zavítat na tradiční jarmark. Samozřejmě si zde na své přijdou i děti. Pro ně budou připravené dílničky, kde si budou moci vyzkoušet některé z tradičních řemesel.

Mohlo by Vás zajímat

Adventní trhy
6. 12. 2023 Petr Dostál

Adventní Český Krumlov přivítá nejen hodné anděly

papamobil
5. 12. 2023 Petr Dostál

Volkswagen chystá dohodu s Vatikánem ohledně elektrifikace flotily vozů

Pomerančový krém
8. 12. 2023 Nikola Klementová

Svěží krém do cukroví, ale i na dortíky, který není hutný, vydrží a chutná skvěle

Další příspěvky z kategorie Tipy na výlet

betlém
2. 12. 2023 Petr Dostál

Nejkrásnější betlémy u nás: Vidět můžete i Ježíškovu obřízku

Zoopark Zelčín
29. 11. 2023 Petr Dostál

Procházka podél dolního toku Vltavy nabízí bohatý doprovodný program

Síť stezek Via Czechia představuje unikátní systém turistických…
12. 9. 2023 Jan Nováček

Via Czechia: 10 000 kilometrů turistických tras napříč ČR

wellness
25. 11. 2023 Petr Dostál

Přemýšlíte, kam vyrazit na wellness víkend? Přinášíme tipy na skutečné oázy klidu

Pokud chcete nahlédnout do tajů přírody Moravskoslezského kraje…
14. 9. 2023 Jan Nováček

Zajímavé tipy na jednodenní výlety v okolí Ostravy

Kolonáda M.Gorkého
8. 11. 2023 Petr Dostál

Karlovy Vary navštíví milion lidí ročně. Mariánské Lázně jsou však neméně malebné

zavřít reklamu
×
Reklama