Kde si zabruslit? V Praze, Brně nebo Ostravě můžete i na náměstí

fotografie autora Petr Dostál publikováno 17.12.2023 07:30
kluziště

Bruslení u nás patří k velmi oblíbeným zimním sportům. Ovšem nemusí jít jenom o výsadu těch, kteří mají v blízkosti bydliště krásně zamrzlý rybník nebo zimní stadion. Bruslit se dá i jinde.

Vytáhnout brusle a vyrazit otestovat ledovou plochu na nedalekém rybníce. Samozřejmě až tehdy, kdy už jste si mohli být jisti, že je opravdu dost pevná, abyste se nepropadli do ledové vody. Takové vzpomínky z dětství má určitě spousta z vás. Co takhle je příjemně oživit? Mnozí z vás by rádi, jenže třeba bydlí ve městě a mají pocit, že v dosahu žádná možnost k bruslení není. Vyvedeme vás z omylu. Některá města mají třeba ledovou plochu dokonce jako součást svých adventních trhů. 

Projížďka s výhledem na Pražský hrad

Praha nabízí těchto možností nejvíc. Obvykle není ani třeba, abyste měli vlastní vybavení. Můžete si ho půjčit, obvykle je k dispozici také servis, kde se dají brusle nabrousit. Kam se v naší metropoli vydat? Chcete-li se při vytváření piruet nebo alespoň pokusů o ně zároveň kochat jedinečným pohledem na Staré město, přijďte na kluziště Čapadlo na Smetanově nábřeží, které má otevřeno až do 1. března 2024. Hezké bruslení nabízí plocha před OC Arkády Pankrác nebo Centrem Černý Most, v obou případech se tu můžete zastavit až do konce února 2024. 

kluziště

Ochutnejte led celoročně

A dále? Na Terase Smíchov se nachází Terasa Ice Rink, zdejší kluziště si také můžete večer nebo ráno pronajmout třeba pro firemní akci. Pěkně se můžete po ledě prohnat také na Praze 3 přímo pod Žižkovskou věží. Jinak můžete vyrazit třeba do kryté haly na pražském Výstavišti nebo do Icerinku, stadionu nacházejícího se v pražských Strašnicích. Jestliže se vydáte na trhy na Václavské náměstí, příjemně vás překvapí, že ledovou plochu najdete i tady, a to vůbec poprvé v historii. A pokud by se vám chtělo bruslit celoročně, právě pro vás je Ice Arena Letňany. 

Na náměstí kolem kašny

A co třeba Brno? Výborné ledové plochy nabízí kluziště Lesná, Černovice, Řícmanice u Brna, Ice Arena u Olympie, Zimní stadion Úvoz, DRFG Arena a další. Na krasobruslařském stadionu si můžete celou ledovou plochu pronajmout. Najdete led také v rámci adventních trhů na Moravském náměstí. A když už jsme u těch vánočních kluzišť, na které můžete vyjet v rámci návštěvy adventních trhů, potom můžeme ve výčtu pokračovat. Podobnou nabídku mají České Budějovice, kde navštívíte až do 6. ledna 2024 kluziště kolem Samsonovy kašny na Náměstí Přemysla Otakara II. V Ostravě se zase bruslí na náměstí Dr. Edvarda Beneše, a to do 1. ledna 2024. Někde je vstupné zdarma a platíte jenom případné zapůjčení bruslí, jinde vybírají poplatek, který zpravidla nepřesáhne 150 Kč na dospělou osobu, za dítě to bývá maximálně polovina. 

Mohlo by Vás zajímat

Domácí bulky
publikováno 10. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Vynikající bulky na hamburgery, ale také na svačinu. Jsou rychlé a velice jednoduché

Mšice
publikováno 10. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Opravdu účinný postřik, který ochrání rybíz a jiné rostliny před mšicemi

ford logo
publikováno 8. 4. 2024 autor David Vanda

Ikonické logo automobilky Ford si při testování prochází peklem

zavřít reklamu
×
Reklama