Jak stmelit rodinu? Vydejte se všichni společně na hokejový zápas

fotografie autora Petr Dostál publikováno 30.12.2023 08:00
Hokej

Hokej se řadí k nejoblíbenějším sportům u nás. Malí kluci sní o kariéře v NHL a aktivně hrají, utkání mají vysokou sledovanost v TV. Vyrazit na zápas extraligy, to je tip na utužení rodinných vztahů.

V zimě na lední hokej, to je skvělá volba. Mezi skalními fanoušky tohoto sportu jsou nejen muži, ale také jejich manželky, partnerky a kamarádky. Lásku k hokeji od rodičů přebírají i jejich potomci. Není proto nic hezčího než si udělat společný rodinný výlet na nějaký hokejový zápas naší extraligy. Ať už hraje tým, kterému fandíte nebo někdo jiný, je to výborná zábava. Budete fandit, samozřejmě v mezích slušnosti a užijete si pěknou sportovní podívanou. Kam v Čechách cestovat za hokejem?

Největší aréna u nás

Pokud jde o stadiony, tak tím největším u nás je O2 arena v Praze na Českomoravské ulici, která je od sezony 2015/2016 domovem HC Sparty Praha a má kapacitu 17 360 diváků. Pochopitelně, že největším lákadlem, proč se sem vypravit, bude nadcházející mistrovství světa v ledním hokeji 2024. Na to si ale ještě nějakou chvíli počkáme, protože se koná až od 10. května do 26. května 2024. Naštěstí srdce hokejového fanouška tu může být uspokojeno mnohem dříve, a to třeba zápasem HC Sparty Praha s HC Vítkovice Ridera, a to už 3. ledna 2024. S Vervou Litvínov tu bude Sparta hrát 14. ledna 2024 a do třetice potom ještě o tři dny později s HC Dynamo Pardubice. 

Sazka Aréna

Pohostí i mistrovství

Druhým největším stadionem u nás je Ostravar Aréna, která společně s pražskou O2 Arénou bude hostit světový hokejový šampionát v roce 2024. Nachází se na Ruské ulici v Ostravě-Zábřehu a má kapacitu 10 157 diváků. Jak už jsme zmínili, do mistrovství ještě trochu vody uplyne a proč sem nakouknout v tomto mezidobí? Jednoduše proto, že se zde odehraje pár pěkných zápasů. Už 5. ledna 2024 si Vítkovice zahrají s HC Olomouc, dva dny poté přivítají pražskou Spartu a konečně 14. ledna 2024 sem dorazí Bílí tygři z Liberce. 

Do třetice těch velkých

Trojici největších českých a moravských stadionů uzavírá Enteria arena Pardubice (komu tohle jméno nic neříká, podotýkáme, že v minulosti jste ji mohli znát pod různými jinými názvy). Najdete ho na pardubické Sukově třídě a chlubí se kapacitou 10 088 míst, ovšem 1490 připadá na stání. Jde o domovskou scénu Dynama Pardubice a měli bychom zdůraznit, že patrioti na něj nedají dopustit, což potvrzují i statistiky – jeho zápasy mají pravidelně vysokou návštěvnost. Dynamo Pardubice a HC Sparta se řadí do žebříčku 10 nejnavštěvovanějších týmů působících v evropských hokejových ligách, a to samozřejmě mluví samo za sebe. 

Nezapomeňte ani na menší

Z dalších stadionů můžeme podle kapacity jmenovat brněnskou Winning Group Arenu, která je domovem pro HC Kometu Brno, dále plzeňskou LOGSPEED CZ Arénu, kde hraje HC Škoda Plzeň.  Výčet tím ale nekončí, následovat by měly stadiony v Liberci, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Litvínově, Karlových Varech, Olomouci, Třinci, Kladně a Mladé Boleslavi. Kdy vyrazit? Kromě už zmíněných dat připomínáme, že z těch nejbližších termínů se zápasy 33. kola hrají 5. ledna 2024, odložené 29. kolo potom 17. ledna 2024. 

Mohlo by Vás zajímat

Domácí bulky
publikováno 10. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Vynikající bulky na hamburgery, ale také na svačinu. Jsou rychlé a velice jednoduché

šrucha
publikováno 9. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Kvíz: Poznáte všechny tradiční i netradiční balkonové letničky? Vyzkoušejte se a inspirujte se

Česká republika
publikováno 13. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Kvíz: Nejkrásnější místa v Česku, která stojí za návštěvu. Vyzkoušejte se, zda je poznáte všechna

zavřít reklamu
×
Reklama