Bledské jezero potěší milovníky rozkvetlé slovinské přírody

7. 5. 2023 Jan Nováček
Bledské jezero

Chcete si udělat výlet, na který opravdu nezapomenete? U hranic Rakouska a Slovinska na vás čeká Bledské jezero. Na aktivní turisty čekají letní i zimní sporty. A najdete tu i tisíciletý hrad.

Pokud chcete změnu a exotické destinace už máte procestované, proč nedat příležitost Julským Alpám? Horské jezero s až třicetimetrovou hloubkou, které nabídne fantastické okolí a rozmanité vodní sporty, už na vás čeká. Bled, jak zní jeho název, je vzdáleno přes padesát kilometrů od slovinské metropole a žije svým vlastním klidným životem. Na fanoušky architektonických skvostů čeká hrad s renesančním vyzněním a románskou věží, který nabídne i historické muzeum a originální padací most. Zaujme i kaple ze šestnáctého století a architektonické skvosty reprezentuje také menší ostrov s kostelem svatého Martina. Pojďme se ale od hradu vrátit spíše k jezeru a jeho okolí, které je pověstné hlavně pro nedotčenou přírodu. Jaké aktivity se tady nabízejí, co všechno si lze vychutnat?

Bledské jezero potěší milovníky rozkvetlé slovinské přírody

Vodní sporty jsou na prvním místě

Jezero Bled má asi 1,5 kilometru čtverečních vodní plochy, která je určena pro všestranné sportovní aktivity. Poté, co si prohlédnete malý ostrov a jeho sakrální skvost, můžete si vyzkoušet veslování, ale také windsurfing a kanoistiku, která se nabízí i v okolních řekách. Vodní skútr, pádlování na SUP prkně nebo i rybaření, nabídka je velmi pestrá a zaujme snad všechny věkové skupiny. Velká romantika na dřevěném člunu, který si pronajmete za 20 eur na hodinu, může připomínat i některé české vodní plochy. Nabízí se i pletna, speciální loďka trochu podobná gondole až pro osmnáct lidí, kterou zdobí stříška proti ostrému slunci. Bez motorů a kouře, jinak řečeno, tento dopravní prostředek pohání síla pletnaře. Zaměstnání, které přechází běžně z otce na syna, patří v oblasti k prestižním a dědí se takto už přes čtyři staletí.

Bledské jezero potěší milovníky rozkvetlé slovinské přírody

Lákavá je i procházka kolem Bledského jezera

Pokud vás unaví vodní sporty a na další den si naplánujete spíše pěší turistiku, rozhodně neuděláte chybu. Přibližně dvouhodinová procházka okolo břehů Bledského jezera, šest kilometrů napříč rozkvetlou přírodou s bonusem ve formě báječného výhledu na okolí. Co víc si ještě přát, když máte dovolenou, že? Nabízí se bohaté možnosti ubytování, ale i posezení v útulných restauracích, to vše svědčí o atraktivitě místní lokality. Pokud nechcete chodit jen pěšky, projeďte si okolí na kole a velmi atraktivní je i vysokohorská turistika. Proč nezamířit třeba na Triglav, který je něco přes třicet kilometrů daleko. Po cestě na vás čeká i několik dalších slovinských hor, jako je například Miščovec nebo Tosc.

Mohlo by Vás zajímat

Polštáře
29. 11. 2023 Nikola Klementová

Jak vyčistit skvrny na polštářích a jak je zbavit roztočů, aby se vám dobře spalo

Kouřící vrch Boreč
1. 12. 2023 Jan Nováček

Kouřící vrch Boreč: Jde o tajemný vstup rovnou do pekla?

Řízek
1. 12. 2023 Nikola Klementová

Výhody a nevýhody horkovzdušné fritézy: Několik důvodů, proč si ji přát od Ježíška

Další příspěvky z kategorie Zajímavá místa

Malé bojovné království, které čelilo i Karlu Velikému.…
26. 7. 2023 Jan Nováček

Roskilde je vzpomínkou na slavnou dánskou historii

Australské město Sydney se může již 50 let chlubit elegantními…
9. 10. 2023 Petr Dostál

Slavná budova Opery v Sydney slaví 50 let od svého postavení

Bohatá historie, kterou si můžete procházet i několik dnů. Léto…
8. 8. 2023 Jan Nováček

Riga je největším městem moderního Pobaltí

Severovýchodní část Anglie byla významná už v době antiky,…
9. 8. 2023 Jan Nováček

Newcastle představuje skutečnou bránu do Skotska

Nejen v létě ocení řada cestovatelů možnost zchladit se v…
5. 9. 2023 Jan Nováček

Česká Pisa či slavná Zelená hora. Nejzajímavější kostely ČR

Lázně
13. 10. 2023 Petr Dostál

Lázně Velichovky dokázaly oživit zašlou slávu lázeňství

zavřít reklamu
×
Reklama