Rádi se na dovolené bojíte? Navštivte tato tajuplná místa v Evropě

fotografie autora Jan Nováček publikováno 15.08.2023 05:00
Hora křížů

Zavítat na nevšední místa, kde davy turistů neproudí a která jsou zahalena pověstmi, může být zajímavé zpestření dovolené. Za takovým vzrušujícím strachem přitom nemusíte cestovat přes půl zeměkoule.

Rozpadající se Château Miranda v Belgii

Místo, na kterém by se mohlo natočit nespočet hororů. Novogotický zámek s ikonickou věží, skřeky krkavců a přilehlým neupravovaným anglickým parkem ve vás probudí smíšené pocity. Přesto, že je dezolátním stavu a pomalu se rozpadá, stále si zachovává romantickou krásu. Na vlastní nebezpečí se můžete podívat i dovnitř, pokud si tedy troufnete. Naskytne se pohled na novogotické klenby, polorozpadlé zdi se zbytky původní výzdoby. Okolní stromy do některých místností příliš světla nepouští, což jen dokresluje tajuplnost místa.

Z lesa Hoia Baciu v Rumunsku se už někteří nevrátili

Rumunsko je nádherná země, tajuplnými místy posetá. Ačkoliv Dráculův hrad bezesporu budí hrůzu, pokud se chcete skutečně bát, vyrazte na procházku do lesa Hoia Baciu. Místní vás od toho ale možná budou odrazovat, ne každý se totiž z cesty do lesa poté vrátil domů. Do hustého lesa nepronikne paprsek slunce, je v něm instantně mlha a je strašidelný a hluboký. I proto je oblíbený mezi sebevrahy.

Hoia Baciu

Po stopách Golema Starou židovskou čtvrtí v Praze

Za záhadami a tajemnem nemusíme ani do jiné země, naše hlavní město má také co nabídnout. Kromě expozicí v synagogách vás asi nejvíce zaujme Starý židovský hřbitov. Ten místy vypadá, jakoby byl na uměle vybudovaném kopci. Přitom ale šlo o to, že hřbitov nebyl dostatečně velký, a tak zemřelé pohřbívali až v deseti vrstvách na sobě. Mezi pokřivenými náhrobky si pak můžete všimnout třeba toho od legendárního rabiho Löwa. Nejstarší náhrobek pak pochází až z 15. století.

Jeden z nejvyšších litevských kopců je Hora křížů

Poblíž města Šiauliai se nachází hora posetá kříži, kterých jsou tam statisíce. Kdysi na tom místě postavil otec kříž své nemocné dceři a modlil se u něj. Ta se nakonec uzdravila a lidé začali nosit své kříže, až se z nich stala celá hora. Sovětský svaz kříže demoloval, Litevci je ale vždy dali zpět na své místo, mnozí ale byli za tento projev odboje tvrdě trestáni. Ačkoliv jde o symbol svobody a nespoutanosti litevského národa, místo má velice zvláštní, až nepříjemnou atmosféru. 

Hora Křížů

Všechna místa jsou opředená záhadami, legendami a pověstmi, o které se s vámi místní určitě rádi podělí. Sice můžete najít různé příběhy i na internetu, vždycky je ale zajímavější poptat se přímo tam, už jenom pro tu autentičnost.

Mohlo by Vás zajímat

Pernštejn
publikováno 23. 4. 2024 autor David Vanda

Česká republika je oblíbenou lokalitou filmařů. Poznáte místa ze stříbrného plátna?

Bolest kolene
publikováno 18. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Na bolavé klouby si připravte mast, která spolehlivě fungovala již za dob našich babiček

Jahody
publikováno 21. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Chcete mít sladké a obrovské jahody široko daleko? Pak je nyní přihnojte tímto hnojivem

zavřít reklamu
×
Reklama