Nejkrásnější místa ČR pro přírodní koupání

2. 9. 2023 Petr Dostál
Jezero Konětopy

Česká republika nabízí řadu nádherných míst, kde můžete trávit slunečné dny. Kam vyrazit za přírodním koupáním?

Mašovický lom

Mašovický lom, do současné podoby dovedený po rekultivaci po někdejší těžbě žulového kamene, se nachází u obce Mašovice 7 km západně od Znojma. Území je zařazeno mezi přírodní památky a přezdívá se mu „perla Znojemska“. Pro svou malebnost se v seznamech těch nejkrásnějších míst k přírodnímu koupání v Česku objevuje pravidelně. Od roku 2023 se však, pozor, na místě platí vstupné. Davy koupání chtivých turistů totiž podle odborníků na ochranu přírody unikátnímu prostředí příliš neprospívají. Žije zde především populace ohroženého čolka dravého.

Jezero Konětopy

Jezero Konětopy je situováno u stejnojmenné obce. Samotná obec Konětopy se nachází zhruba 9 km severně od Staré Boleslavi. Někdejší pískovna byla znovu zpřístupněna v nedávné době pro potřeby rekreace. Dnes bývá vyhledávána rekreanty především pro křišťálově průzračnou vodu, jezero je napájeno podzemní vodou, která je čistá. Prostor také doplňují příjemné travnaté a písčité pláže a nelze se tak divit, že Konětopy bývají přirovnávány k chorvatskému moři. Kromě koupání je zde též povolena možnost rybaření.

Jezero Konětopy

Zatopený lom Výkleky

Kdysi se tu těžil stavební kámen, těžební techniku ale časem částečně nahradili návštěvníci, kteří se tu v létě osvěžují. Označován bývá zatopený lom ve Výklekách jako jeden z nejkrásnějších na Přerovsku. Od samotného Přerova je obec Výkleky vzdálena přibližně 15 km. Čistá a průzračná voda má v této lokalitě téměř „instagramově“ dokonale modrou barvu a láká nejen ke koupání, ale také k potápění, které je v této lokalitě také povoleno. Lom je hojně využíván i rybáři. Žije zde velké množství drobných ryb a také raci.

Přehrada Orlík

Vodní nádrž Orlík, jak se tato vodní plocha správně nazývá, je součástí tzv. Vltavské kaskády. Hráz dnešní přehrady tok řeky Vltavy přehradila u obce Solenice v okrese Příbram. Budeme-li Orlík posuzovat dle objemu zadržené vody, jedná se o největší přehradu v ČR. Maximální objem vody může dosáhnout až 716,6 milionů m³. Okolí přehrady působí natolik malebně, že si zdejší krajinu vybírají v hojném počtu i filmaři. Kromě koupání můžete vyrazit i na surf nebo si tu půjčit loďky a šlapadla.

Koupaliště Lhotka

Koupaliště Lhotka patří mezi tzv. přírodní biotopy. To znamená, že se zde využívá mechanismus přírodního čištění vody. Navazuje na tradici původního koupaliště ve stejném místě. To ale od 80. pozvolna chátralo a plánovalo se jeho definitivní zrušení. Na místě měly vzniknout byty. Rekonstrukce mohla proběhnout po odkoupení někdejšího koupaliště městskou částí Praha 4. Dnes nabízí tento prostor vodní plochu o rozloze 5 570 m². Koupaliště se nachází přímo na území hlavního města v blízkosti sídliště Novodvorská a vilové zástavby v Praze 4.

Mohlo by Vás zajímat

Uzené maso
11. 12. 2023 Petr Dostál

Jak skladovat uzené maso, aby vydrželo klidně i několik měsíců

snowboarding
11. 12. 2023 Petr Dostál

Kam vyrazit na prkno: Snowboard pro začátečníky i pokročilé

Lamborghini Aventador
11. 12. 2023 Petr Dostál

Proč je právě Lamborghini Aventador ikona sportovních vozů automobilky

Další příspěvky z kategorie Zajímavá místa

Pokud máte rádi sever Evropy, nenechejte si ujít pobaltský…
3. 7. 2023 Jan Nováček

Tradiční lotyšská kuchyně a její největší speciality

Také se rádi bojíte a zároveň poznáváte lákavá a netradiční…
19. 9. 2023 Jan Nováček

Máte pro strach uděláno? Vypravte se na tajemná místa v Česku

Mísí se v ní vše, co Pyrenejský poloostrov v minulých staletích…
28. 6. 2023 Jan Nováček

Poznejte nejzajímavější místa španělské Sevilly: katedrála či Zlatá věž

Egypt
15. 11. 2023 Petr Dostál

Egypt chce do roku 2028 pojmout 30 milionů turistů ročně

Zavítat na nevšední místa, kde davy turistů neproudí a která…
15. 8. 2023 Jan Nováček

Rádi se na dovolené bojíte? Navštivte tato tajuplná místa v Evropě

Při urban exploration se vyhnete přelidněným ulicím a…
17. 9. 2023 Petr Dostál

Po stopách opuštěných kin a hotelů, aneb urbexová dovolená

zavřít reklamu
×
Reklama