Máte pro strach uděláno? Vypravte se na tajemná místa v Česku

fotografie autora Jan Nováček publikováno 19.09.2023 08:00
Kostnice

Také se rádi bojíte a zároveň poznáváte lákavá a netradiční místa? Těch je u nás neuvěřitelně velké množství. Pojďte společně s námi některá z nich navštívit. Přinášíme vám několik tipů pro celodenní výlety.

Na našem území se ukrývá celá řada tajuplných míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Vážou se k nim zajímavé pověsti a atmosféra na nich je přímo strašidelná.

Hrad Kašperk

Vypravíte-li se na Šumavu, rozhodně byste neměli vynechat nejvýše položený český hrad Kašperk. Nechal jej postavit Karel IV. coby královský hrad a jako ochranu zemské hranice proti sousednímu Bavorsku.

Hrad však sloužil hlavně jako místo poprav. Bylo zde sťato velké množství hříšných lidí. Podle pověstí je toto místo sídlem duchů, skřítků a čertů. Pokud budete nocovat poblíž hradu, můžete během noc spatřit poletující světýlka a možná uslyšíte i nějaké ty hlasy, zvuky nebo dokonce kroky. Mezi nejznámější hradní strašidla patří šeredná stařena Swiza, která své oběti promění v kámen. Na hradních zdech můžete spatřit Šplhavce.

Hrad se také objevil ve filmu Anděl Páně.

Hrad Kašperk

Kostnice Sedlec

Unikátní podívanou nabízí kostel nacházející se na hřbitově v Sedleci nedaleko Kutné Hory. Jeho návštěva však není pro citlivé povahy. Ptáte se, proč? Neboť pro výzdobu jeho kostnice byly použity pouze lidské kosti. Ty pocházejí z období morových epidemií nebo husitských válek, z celkem 40 000 zemřelých osob. K vidění je zde třeba lustr vytvořený z velkých kostí lidského těla nebo dekorace vyrobené z lidských lopatek a kyčlí.

Hrad Houska

I tento hrad, který nechal postavit Přemysl Otakar II., je opředený celou řadou tajemných pověstí. Vypravit se k němu musíte do severních Čech, do kokořínských lesů, nedaleko Máchova jezera. Jeho architektura ukazuje na obranu proti nepříteli zevnitř. Můžete si tedy položit otázku, zda zde hrad neměl střežit něco, co se nesmělo dostat ven.

Podle legendy je hrad umístěný na skále, která prostupuje celou stavbou. Údajně je v ní otvor vedoucí až do samotného pekla. Na otvoru je postavena hradní kaple. Měla fungovat jako jakási zátka proti temným podzemním silám. Podzemí hradu ukrývá nejen množství chodeb, ale také prostor, kam byly pohřbeny kostry bytostí, jež nebyly ani lidmi, ale ani zvířaty. Projdete-li si okolí hradu, zajděte na místo zvané U ďáblova kamene. Tam na skále spatříte otisk kopyta čerta a řetězu.

Hrad Houska

Petrovy kameny

Ty jsou umístěné nedaleko hory Praděd, v Hrubém Jeseníku. Jedná se o skupinu skal, ke které se vážou tajemné pověsti z dob nejstrašlivějších čarodějnických procesů. Toto místo bylo inkvizicí označené jako centrum sabatů, pekelných rejů a setkání se samotným ďáblem.

Mohlo by Vás zajímat

Jahody
publikováno 21. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Chcete mít sladké a obrovské jahody široko daleko? Pak je nyní přihnojte tímto hnojivem

Hora Mulhácén
publikováno 20. 4. 2024 autor Aleš Mohr

Hora Mulhácén: Výstup na střechu pevninského Španělska

Jahody
publikováno 18. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Tuto zeleninu vedle jahod nepěstujte, ošidili byste se o bohatou úrodu sladkých plodů

zavřít reklamu
×
Reklama