Máte pro strach uděláno? Vypravte se na tajemná místa v Česku

19. 9. 2023 Jan Nováček
Kostnice

Také se rádi bojíte a zároveň poznáváte lákavá a netradiční místa? Těch je u nás neuvěřitelně velké množství. Pojďte společně s námi některá z nich navštívit. Přinášíme vám několik tipů pro celodenní výlety.

Na našem území se ukrývá celá řada tajuplných míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Vážou se k nim zajímavé pověsti a atmosféra na nich je přímo strašidelná.

Hrad Kašperk

Vypravíte-li se na Šumavu, rozhodně byste neměli vynechat nejvýše položený český hrad Kašperk. Nechal jej postavit Karel IV. coby královský hrad a jako ochranu zemské hranice proti sousednímu Bavorsku.

Hrad však sloužil hlavně jako místo poprav. Bylo zde sťato velké množství hříšných lidí. Podle pověstí je toto místo sídlem duchů, skřítků a čertů. Pokud budete nocovat poblíž hradu, můžete během noc spatřit poletující světýlka a možná uslyšíte i nějaké ty hlasy, zvuky nebo dokonce kroky. Mezi nejznámější hradní strašidla patří šeredná stařena Swiza, která své oběti promění v kámen. Na hradních zdech můžete spatřit Šplhavce.

Hrad se také objevil ve filmu Anděl Páně.

Hrad Kašperk

Kostnice Sedlec

Unikátní podívanou nabízí kostel nacházející se na hřbitově v Sedleci nedaleko Kutné Hory. Jeho návštěva však není pro citlivé povahy. Ptáte se, proč? Neboť pro výzdobu jeho kostnice byly použity pouze lidské kosti. Ty pocházejí z období morových epidemií nebo husitských válek, z celkem 40 000 zemřelých osob. K vidění je zde třeba lustr vytvořený z velkých kostí lidského těla nebo dekorace vyrobené z lidských lopatek a kyčlí.

Hrad Houska

I tento hrad, který nechal postavit Přemysl Otakar II., je opředený celou řadou tajemných pověstí. Vypravit se k němu musíte do severních Čech, do kokořínských lesů, nedaleko Máchova jezera. Jeho architektura ukazuje na obranu proti nepříteli zevnitř. Můžete si tedy položit otázku, zda zde hrad neměl střežit něco, co se nesmělo dostat ven.

Podle legendy je hrad umístěný na skále, která prostupuje celou stavbou. Údajně je v ní otvor vedoucí až do samotného pekla. Na otvoru je postavena hradní kaple. Měla fungovat jako jakási zátka proti temným podzemním silám. Podzemí hradu ukrývá nejen množství chodeb, ale také prostor, kam byly pohřbeny kostry bytostí, jež nebyly ani lidmi, ale ani zvířaty. Projdete-li si okolí hradu, zajděte na místo zvané U ďáblova kamene. Tam na skále spatříte otisk kopyta čerta a řetězu.

Hrad Houska

Petrovy kameny

Ty jsou umístěné nedaleko hory Praděd, v Hrubém Jeseníku. Jedná se o skupinu skal, ke které se vážou tajemné pověsti z dob nejstrašlivějších čarodějnických procesů. Toto místo bylo inkvizicí označené jako centrum sabatů, pekelných rejů a setkání se samotným ďáblem.

Mohlo by Vás zajímat

dřez
3. 12. 2023 Nikola Klementová

Rada od šikovné uklízečky, která pomůže vyčistit a udržet čistý a lesklý dřez či baterie

Skiareál
3. 12. 2023 Petr Dostál

Rychlebské hory: Zapomenutý ráj osamělých lyžařů

Vánoční kaktus
30. 11. 2023 Nikola Klementová

Proč vánočnímu kaktusu žloutnou listy: Jak mu pomoci, aby do Vánoc pookřál

Další příspěvky z kategorie Zajímavá místa

Praha
12. 11. 2023 Petr Dostál

Praha se dostala na seznam TOP 10 destinací magazínu Lonely Planet pro rok 2024

Pevnost Josefov
5. 11. 2023 Petr Dostál

Pevnost Josefov: Kudy kráčely dějiny i metalový festival

Knihovna Malatestiana v italské Ceseně, známá jako nejstarší…
13. 8. 2023 Jan Nováček

Knihovna Malatestiana je nejstarší evropská knihovna. Najdete v ní téměř půl milionu knih

Františkánská zahrada
12. 10. 2023 Petr Dostál

Zelený ráj v centru Prahy: Františkánská zahrada

SMog
28. 11. 2023 Petr Dostál

Kde je v Česku kvalitní vzduch? Útočišť před smogem stále ubývá

Pod biblickou horou Ararat se rozprostírá hlavní město Arménie.…
15. 9. 2023 Petr Dostál

Jerevan: Ulice starší než ty v Římě, plné hudby a tance s výhledem na biblický Ararat

zavřít reklamu
×
Reklama