Moravské Toskánsko je nejfotogeničtější krajinou v České republice

fotografie autora Petr Dostál publikováno 26.09.2023 08:53
Moravské Toskánsko je nejfotogeničtější krajinou v České republice

Věděli jste, že Moravské Toskánsko je nejkrásnější krajinou v naší zemi, které připomíná skutečnou Itálii? Tuto působivou lokalitu si navíc zamilovali nejen profesionální fotografové, ale i ti amatérští.

Oblast Moravského Toskánska se nachází na Kyjovské pahorkatině. Jedná se o místo plné zvlněných polí, remíz a ostrůvků. Pokud byste se chtěli vydat do podobné oblasti, vydat byste se museli už jen do opravdové Itálie nebo do města Palouse v USA. Jestliže patříte k lidem, kteří vyhledávají neobvyklá místa, pak by Moravské Toskánsko nemělo chybět ve vašem seznamu.

Od dolování k nejkrásnější lokaci v České republice

Pokud byste do této ohromující krajiny na Slovácku vydali v polovině minulého století, možná byste byli překvapeni. Byla zde rozeseta totiž malá i velká pole do doby než v 50. letech došlo ke kolektivizaci. To znamená, že soukromé zemědělství se stalo kolektivním a pole se proměnila v jednolité části.

Nicméně na zvlnění krajiny se podepsala důlní činnost z dob komunismu. Sice se tu už desítky let netěží, ale štoly se krajinou postupně propadají. A na úkor toho dochází ke zvětšování vln.

Moravské Toskánsko

Kdy se do Moravského Toskánska vydat?

Jestli se do Moravského Toskánska rozhodnete vydat, pak vás asi potěší fakt, že vydat se sem můžete kdykoliv. Místní krajina je totiž dechberoucí v kterémkoliv ročním období. Na jaře se zde vše zelená a kvete, v létě zde vše dozrává, na podzim se krajina pyšní působivým spektrem barev a v zimě zde ve sněhu můžete spatřit velká stáda zvířat.

Jak nafotit opravdu působivé snímky?

Bylo by chybou, kdybyste opustili Moravské Toskánsko bez jediné fotografie. A proto pro vás máme pár tipů, jak zachytit krásy tohoto kousku přírody. Nejlepší dobou pro fotografování je ráno po východu slunce, pozdě odpoledne nebo navečer před západem. Nejhezčí světlo je zde totiž v době, kdy je slunce nízko nad obzorem. Vytváří se zde totiž stíny, které krajinu dokreslí.

A zatímco na jaře jsou působivé rozkvetlé keře a stromy, v létě a na podzim jsou čarovné ranní mlhy a barevnost zbarvující se přírody na podzim.

Moravské Toskánsko

Nejkrásnější lokace

Moravské Toskánsko se pyšní několika překrásnými lokacemi, na které byste se měli vydat. Mezi ně patří Kaplička svaté Barborky. Tu najdete v polích poblíž Strážovic a oblíbila si jí řada fotografů, odkud zachycují krásy této oblasti.

Další skvělý výhled se vám naskytne od Jámy u Šardic. Cesta sem je sice obtížnější, ale zato se vám naskytne pohled na další fotogenickou lokaci. Samozřejmě by na vašem itineráři neměly chybět ani bio pásy. Jedná se o pruhové pole široké 6-12 metrů a nabízí skutečně krásnou a především originální podívanou. 

Zajímavých lokací je ale v Moravském Toskánsku daleko více, a tak se vyplatí zde několik dní zůstat.

Mohlo by Vás zajímat

Trávník
publikováno 12. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Sekání trávy: Kdy a jak začít, abychom se dočkali výstavního trávníku?

Bolest
publikováno 12. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Čas na výsev zeleniny, která zbaví tělo zánětu a podpoří imunitní systém

Domácí bulky
publikováno 10. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Vynikající bulky na hamburgery, ale také na svačinu. Jsou rychlé a velice jednoduché

zavřít reklamu
×
Reklama