Dovolená na Havaji: Co všechno musíte navštívit? Hlavní město či ostrov Lanai

6. 7. 2023 Jan Nováček
Havaj

Havajské ostrovy jsou skvělou destinací, pokud chcete vyrazit za exotikou. Pohodová atmosféra je dokonale nakažlivá a velkým plusem je, že se domluvíte všude anglicky.

Jediný královský palác na území USA? Ano, ten najdete právě na Havaji. Užijte si báječnou dovolenou, při které se všichni zdraví Aloha. Osmička hlavních ostrovů a více než stovka dalších, menších, takové jsou havajské počty. Tropické klima z nich dělá turisticky atraktivní oblast po celý rok, nejvíce turistů sem jezdí v prvních třech měsících. Čeká vás báječný výhled na moře, dobrodružství se šnorchlem nebo surfování. A také objevování jedinečné havajské kultury. Věděli jste, že jejich abeceda má pouhých třináct písmen a melodický jazyk miluje celý svět?

Hlavní město Havaje září všemi barvami

Honolulu, jak zní název pro zdejší metropoli, nabídne pestrou směs pláží, mezi nimiž dominují Wakiki nebo Hanauma Bay. Útokem na blízký Pearl Harbor začal konflikt mezi Američany a Japonci. Událost z prosince 1941, při které zahynulo přes dva tisíce amerických námořníků, připomíná dodnes USS Arizona Memorial. Město, které má asi 350 tisíc obyvatel a leží na ostrově Oahu, má i svou čínskou čtvrť nebo královský palác, jenž je svého druhu jediný na území USA. Pokud vás láká pohled na takřka padesát metrů vysoké vodopády, k Manoa Falls vede turistická stezka. Ostatně, v Honolulu svou návštěvu začnete, protože zdejší letiště s takřka stoletou tradicí přepravilo za rok 2022 přes osmnáct milionů pasažérů. Na nezájem turistů si na Havaji stěžovat rozhodně nemohou. A kam vyrazit mimo hlavní město?

Dovolená na Havaji: Co všechno musíte navštívit? Hlavní město či ostrov Lanai

Nejvyšší hora Havaje je Mauna Kea

Bílá hora, přesně tak zní doslovný překlad nejvyššího vrcholku Havaje, který se pne do nadmořské výšky 4 205 metrů. Mauna Kea je štítovou sopkou a středobodem starých polynéských legend, stejně jako střediskem zimních sportů a místem, na němž jsou obrovské astronomické observatoře. Tropické keře nebo rostliny, které jsou typické spíše pro vyšší nadmořské výšky, pokud máte rádi přírodu, jistě si přijdete na své.

Zkuste výlet na ostrov Lanai

Lanai je nejmenší z obydlených Havajských ostrovů. Najdete tu proslulý kočičí útulek, kde žije více než pět stovek malých šelmiček. Pokud se chcete dívat spíš na velryby a prožít chvíle plné klidu, je tu pláž Polihua nebo cyklistická stezka Munro Trail. V zátoce Hulopo´e si užijete plavání, šnorchlování nebo tenis. A Keahiakawelo (Zahrada Bohů) je místem, které potěší milovníky netradičních skalních útvarů, najdete je necelou hodinu cesty od Lanai City, jediného městečka na tomto ostrově.

Keahiakawelo

Inspirují vás další zajímavá místa?

V Kona jsou stovky kávových plantáží, na kterých se dozvíte, jak se vyrábí šálek kvalitního nápoje. Můžete si také užít východ slunce v Haleakala na ostrově Maui. Právě tady, v nadmořské výšce tří tisíc metrů, vás čeká skvělý zážitek. A do třetice? Procházka dávnou historií v Ahu´ena Heiau, kde si prohlédnete nejvýznamnější sakrální stavbu ostrovů, zasvěcenou bohu plodnosti a zemědělství, jímž je v havajské mytologii Lono. Je jen na vás, jestli oceníte pláže a vodopády v Maui, luxusní letoviska v Lanai nebo Molokai, místo, kde si užijete havajskou kulturu. Bude to dovolená, při které si odpočinete od všedního evropského stresu. Ten totiž Havajci rozhodně neznají! 

Mohlo by Vás zajímat

Vánoce
28. 11. 2023 Nikola Klementová

Vyrobte si nádherné a levné vánoční ozdoby, které vykouzlí příjemnou atmosféru a zvládne je každý

Vánoční trhy Praha
30. 11. 2023 Petr Dostál

Nejoblíbenější pražské vánoční trhy? Mírák láká na atmosféru, ale i rozumné ceny

SMog
28. 11. 2023 Petr Dostál

Kde je v Česku kvalitní vzduch? Útočišť před smogem stále ubývá

Další příspěvky z kategorie Tipy na výlet

Pokud přemýšlíte, kam se vydáte na víkend, týden či jen tak na…
9. 8. 2023 Jan Nováček

Dvůr Králové nad Labem nabízí mnoho krás a zábavy pro rodiny s dětmi i pro páry

Aquapark Tropical Island je v Česku fenoménem. Sice se za ním…
23. 9. 2023 Petr Dostál

K moři z Čech za tři hodiny: Tropical Island vám prodlouží léto

Rešovské vodopády
24. 10. 2023 Nikola Klementová

4 nejkrásnější vodopády v Česku, které berou dech především na podzim

Nedaleko Mariánských Lázní leží osada Kladská, která nabízí…
6. 10. 2023 Petr Dostál

Výlet do přírody: Naučná stezka nebo lovecký zámeček a jeho okolí

Caorle
17. 10. 2023 Jan Nováček

Caorle: Skrytá perla severní Itálie ležící ve stínu Benátek

Ačkoliv je dnes Kutná Hora zastíněna celou řadou jiných…
6. 9. 2023 Jan Nováček

Kutná Hora si i dnes ponechává své středověké kouzlo

zavřít reklamu
×
Reklama