Články z kategorie: Tipy na výlet

Skiareál
3. 12. 2023 Petr Dostál

Rychlebské hory: Zapomenutý ráj osamělých lyžařů

Když hory, spousta z nás volí Krkonoše nebo Šumavu. Pak si stěžujeme na davy lidí. Přitom stejný komfort, a navíc blahodárný klid, nabízí zapomenuté pohoří ve Slezsku. Vítejte v Rychlebských horách.
betlém
2. 12. 2023 Petr Dostál

Nejkrásnější betlémy u nás: Vidět můžete i Ježíškovu obřízku

Jak popsat advent? Jako období rozjímání před Vánocemi. Jeho symbol tvoří betlémy. Jste předvánočně naladění a máte chuť obdivovat díla zručných umělců? Prozradíme vám, kde najdete ty nejhezčí.
Kouřící vrch Boreč
1. 12. 2023 Jan Nováček

Kouřící vrch Boreč: Jde o tajemný vstup rovnou do pekla?

Pokud vás od turistické akce neodradí ani sněhová pokrývka a teploty pod bodem mrazu a toužíte po speciální podívané, vydejte do Českého středohoří na kopec Boreč. Čím je zvláštní? Vychází z něj kouř.
Vánoční trhy Praha
30. 11. 2023 Petr Dostál

Nejoblíbenější pražské vánoční trhy? Mírák láká na atmosféru, ale i rozumné ceny

Když se zeptáte Pražanů, které vánoční trhy mají nejraději, spousta z nich vás pošle na Náměstí Míru. Přijedete-li odjinud, právě tady můžete nasát pravé Vánoce, aniž by vás to finančně zruinovalo.
Zoopark Zelčín
29. 11. 2023 Petr Dostál

Procházka podél dolního toku Vltavy nabízí bohatý doprovodný program

Pokud někdy zavítáte do okolí Mělníka, určitě byste si neměli nechat ujít procházku podél zdejších vodních tras, které lákají nejen na krásnou okolní přírodu a památky, ale například i na návštěvu…
Zruč nad Sázavou
27. 11. 2023 Petr Dostál

Do Zruče nad Sázavou nejenom za Láskami jedné plavovlásky

Hledáte místo, kde byste zažili správnou dávku romantiky, ale zároveň to měli všude blízko, kdyby se cokoliv stalo? Zkuste Posázaví, přesněji Zruč nad Sázavou a okolí. Romantika řeky se tu snoubí s…
wellness
25. 11. 2023 Petr Dostál

Přemýšlíte, kam vyrazit na wellness víkend? Přinášíme tipy na skutečné oázy klidu

Najít v dnešní době alespoň pár dní na relax a regeneraci těla i duše je čím dál náročnější. Přesto je tu a tam vhodné navštívit prostředí wellness či lázní, a dopřát si tak na chvíli zasloužený…
Kokořínsko
23. 11. 2023 Petr Dostál

Toulky pískovcovými skalami na Kokořínsku

Kokořínsko je nádhernou přírodní oblastí plnou monumentálních skal, úzkých soutěsek a hlubokých roklí, které výrazným, ale přirozeným způsobem narušují ráz zdejší krajiny. Na níže uvedené trasy pak…
Šumava Oblík
22. 11. 2023 Petr Dostál

Méně známá místa na Šumavě, znáte je?

Už je tu podzim a s ním i pár dní babího léta. Byla by škoda takové počasí nevyužít k výletu. Šumava je pro takové dny jako stvořená a v tomto období zde potkáte i méně lidí.
Stvořidla
20. 11. 2023 Petr Dostál

Stvořidla: ráj milovníků přírody i vodáků

Stvořidla představují jeden z unikátních koutů tuzemské přírody a také výzvu pro všechny vodáky. Proč stojí za to se sem vydat?
kostkový cukr
17. 11. 2023 Petr Dostál

Víte, kde vznikl kostkový cukr? Dnes tu má i pomník a vlastní muzeum

Kostkový cukr si řada z nás dává například do čaje. Víte ale, že se kostka cukru „narodila“ v Česku? Konkrétně v jihočeských Dačicích. Jak si tu slavný vynález připomínají dnes?
Uměleckoprůmyslové muzeum
16. 11. 2023 Petr Dostál

Když v Praze prší, vyrazte do uměleckoprůmyslového muzea

Hlavní město je domovem četných muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. Zajít můžete i Uměleckoprůmyslového musea v Praze, jak zní jeho plný název. Co zajímavého tu uvidíte?
Slapy
14. 11. 2023 Petr Dostál

Procházka přírodou okolo vodní nádrže Slapy

Přehrada Slapy je šestou největší vodní nádrží v ČR. Stavba s relativně bohatou historií nabízí nejen unikátní architektonický zážitek, ale také možnosti krásných výletů po okolí.
Karlovy Vary
10. 11. 2023 Petr Dostál

Vyrazte na procházku po nejkrásnějších českých kolonádách

Česká republika je proslulá svými lázeňskými městy, které skýtají nepřeberné množství příležitostí nejen k relaxu, ale k jejich aktivnímu prozkoumávání a poznávání. Kam můžete vyrazit?
  • Stránka 1 z 9
  • Další
zavřít reklamu
×
Reklama