Nejhezčí naučné stezky pro děti: Pohádková Panenská nebo Syslíkova naučná stezka

11. 8. 2023 Jan Nováček

Děti milují zábavu. Pokud se s nimi chystáte na výlet a přemýšlíte, čím je zabavíte, nenechte si ujít některou z dětských naučných stezek. Přinášíme vám inspirace na ty nejhezčí.

Naučná stezka skřítka Hrobčíka

Vyrazíte-li do Bíliny nebo jejího okolí, pak rozhodně nesmíte minout tuto naučnou stezku. Čekají zde na vás skřítek Hrobčík a mýtina Fantazie. Začátek stezky naleznete za zahradou mateřské školky. Jakmile se dostanete na mýtinku pohádkových postaviček, potkáte zde Křemílka a Vochomůrku, Pata s Matem, Mášu s medvědem nebo modré Šmoulíky. Součástí je také jezírko, ve kterém bydlí had a hastrman.

Pohádková Panenská

Tato stezka si pro vás připravila jedinečné zážitky, které prožijete v nádherné přírodní krajině. Začíná dětským hřištěm. Součástí hřiště jsou různé herní prvky – sestava s pavučinou a klouzačkou, sestava určená pro šplhání, několik houpaček a pro nejmenší malá herní sestava s klouzačkou.

Celá pohádková stezka má délku 4 kilometry. Půjde se vám po ní dobře, neboť směřuje po lesních a částečně i asfaltových cestách. Cestou, kde najdete celkem 11 zastávek, vás provází malé Človíče. Každá zastávka je opatřená informační tabulí, lavičkou, dřevěnou pohádkovou postavou a nějakým zajímavým úkolem. Pokud se je rozhodnete s dětmi plnit, budou vás jimi provázet různé pohádkové bytosti, se kterými zažijete zajímavá dobrodružství.

Nejhezčí naučné stezky pro děti: Pohádková Panenská nebo Syslíkova naučná stezka

U prvního zastavení naleznete navíc Hastrmanovu ekostezku, která vede kolem rybníka. Na ní je umístěno 9 eko tematických zastávek. Na konci je pak eko bludiště.

Na stezce se nacházejí také dvě rozhledny – Rozhledna u sovy a Rozhledna pod lesem. Rozhledna u sovy představuje nejvyšší bod celé stezky.

Syslíkova naučná stezka

Nachází se nedaleko Kyjova. Průvodcem na ní je král Syslík. Vzhledem k tomu, že občas vede do kopce, je trochu náročnější na výšlap. Celý terén je dosti členitý. Stezka není vhodná pro kočárky.

Start i cíl je u parkoviště nedaleko hřbitova. Celou stezkou vás provázejí ukazatele. Trasa je dobře značená. Obsahuje celkem 6 zastavení, která jsou interaktivní a všechny se zaměřují na místní přírodu a historii. Dokonalé zastavení poskytuje velký přírodní prostor, kde je umístěná velká skluzavka, lanovka a trampolína. Také je zde kryté posezení a prostor na opékání buřtů. Dokonce zde naleznete i opékadla.

Naučná stezka se Čtyřlístkem kolem Blaťáku

Ta se nachází v Máchově kraji – v Doksech. Čeká na vás výlet kolem Blaťáku (Máchova jezera), na kterém vás budou provázet komiksové postavičky Fifinka, Bobík, Myšpulín a Pinďa. Zažijete s nimi mnohá dobrodružství, zavítáte k zajímavým skalním útvarům a dozvíte se hned několik zajímavých příběhů. Vzhledem k tomu, že celá trasa má délku 15 kilometrů, během letních měsíců si ji můžete zkrátit jízdou na lodi nebo ve výletním vláčku.

Mohlo by Vás zajímat

Chlebíčky
2. 12. 2023 Nikola Klementová

3 pomazánky na chlebíčky, které jsou rychlé, jednoduché a tolik dobré

Kouřící vrch Boreč
1. 12. 2023 Jan Nováček

Kouřící vrch Boreč: Jde o tajemný vstup rovnou do pekla?

Pohovka
1. 12. 2023 Nikola Klementová

Jak vyčistit fleky na sedačce, aby byla opět jako nová: Jednoduché způsoby zajistí kýžený efekt

Další příspěvky z kategorie Tipy na výlet

Královéhradecký kraj patří mezi ty, které mají turistům hodně…
2. 8. 2023 Jan Nováček

Kam na výlet v Královéhradeckém kraji: Vydejte se za poznáním i rekreací

Síť stezek Via Czechia představuje unikátní systém turistických…
12. 9. 2023 Jan Nováček

Via Czechia: 10 000 kilometrů turistických tras napříč ČR

Zruč nad Sázavou
27. 11. 2023 Petr Dostál

Do Zruče nad Sázavou nejenom za Láskami jedné plavovlásky

Písečné duny a slunce si nemusíte užívat pouze v Egyptě. Mohou…
23. 6. 2023 Jan Nováček

Polská Sahara aneb nevšední místo v srdci Evropy

Prakticky již od konce 12. století láká slavná nakloněná věž v…
8. 9. 2023 Jan Nováček

Šikmá věž v Pise přiláká každoročně pět milionů lidí

Rešovské vodopády
24. 10. 2023 Nikola Klementová

4 nejkrásnější vodopády v Česku, které berou dech především na podzim

zavřít reklamu
×
Reklama