Bystřice nad Pernštějnem: s dětmi se tu nudit nebudete

3. 9. 2023 Jan Nováček

Bystřice nad Pernštejnem je městečko, které se nachází 50 km od Brna, ale leží v kraji Vysočina. Ač se jedná o malé město, najdete tu spoustu atrakcí, u kterých zabavíte nejen děti, ale i sebe. Protože máme právě léto, bude řeč hlavně o venkovních atrakcích.

Koupaliště Bystřice nad Pernštejnem

Celkem tu najdete tři vyhřívané bazény. Jeden slouží pro kondiční plavání, další pro rekreaci a třetí je dětský se skluzavkou a malou hloubkou. Vedle kondičního bazénu je velká dvojskluzavka. Okolo bazénu je spousta travnatých ploch na odpočinek, ale i celodenní bufet.

Dětské hřiště Lužánky

Pod koupalištěm teče řeka Bystřice, když ji přejdete po mostě směrem k zimnímu stadionu, uvidíte obrovské dětské hřiště. Pro dospělé jsou k dispozici po obou stranách řeky posilovací stroje. Dětské hřiště je víceúrovňové. Ve třech násypech se nachází lezecká skalka, trampolíny a lanová pyramida. V jednom z násypů jsou tunely na prolézání, po jiném lze lézt jako po horolezecké stěně. Najdete tu pítko, vodní mlhu, lanovku, ale i ruční bagr, kde mohou děti zkoušet samy bagrovat. Nechybí atrakce pro nejmenší jako houpačky, kolotoč nebo prolézačky. Vedle dětského hřiště můžete zaparkovat vaše auto nebo se občerstvit v Bistru u zimního stadionu.

Dětské hřiště Lužánky

Vodní atrakce

Hned naproti dětskému hřišti najdete vodní atrakci. Voda se napouští ruční pumpou do nádržky. Po jejím naplnění si děti mohou vybrat, do které roury bude voda odtékat a pohánět třeba vodní kolo.

Pumptrack

Když si s sebou na výlet vezmete kolo, můžete se zkusit projet i na pumptracku, který se nachází mezi vodní atrakcí a Parkem miniatur. Jde o uzavřený, uměle vytvořený okruh, který můžete projet bez šlapání či odrážení. Jízdu si můžou vyzkoušet nejen děti ale i dospělí.

Park miniatur

Kolem potůčku za Pumptrackem vyrostlo okolo dvaceti betonových zmenšenin hradů, které se nacházely kolem řeky Svratky. Většinou mají podobu z 14. nebo 15. století, tedy z dob jejich největšího rozkvětu. Z většiny už v současnosti nenajdete skoro žádné pozůstatky. U každého modelu můžete prostudovat informace o daném hradu, včetně fotek ze současnosti. Celý park je volně přístupný po celý rok.

Park miniatur

Dětské lanové překážky a Pohádková alej Lužánky

Pohádková alej začíná velkou sochou zubra od sochaře Michala Olšiaka. Zubr je ve znaku Pernštejnů a hlavním symbolem Bystřice nad Pernštejnem. Na dřevěné ceduli na druhé straně cesty si můžete přečíst vyprávění, kde je formou pohádky vysvětleno, jak překonat lanové překážky, které lemují cestu po pravé straně a pak projít třeba kouzelným zrcadlem. Dále jsou tam vyjmenované veškeré pohádkové postavy, které jsou jako dřevěné sochy po straně levé. Najdete tu na příklad Bílou paní, Hejkala, Čerta nebo Princeznu.

Centrum Eden

Jedná se o malý skanzen, kde si můžete vyzkoušet různá řemesla, ochutnat nějakou dobrůtku z lokálních surovin v restauraci či čerstvou buchtu ve Mlýně. Je možné si prohlédnout ale i nakrmit či se pomazlit s různými hospodářskými zvířaty. Součástí centra je i Pivovar, Ekopavilon, interaktivní expozice Příběh půdy nebo jezdecký areál. Často se zde pořádají víkendové akce.

Kromě koupaliště a Centra Eden jsou všechny výše zmíněné atrakce zdarma a děti ale i dospělí se zde opravdu zabaví na několik hodin.

Mohlo by Vás zajímat

Řízek
1. 12. 2023 Nikola Klementová

Výhody a nevýhody horkovzdušné fritézy: Několik důvodů, proč si ji přát od Ježíška

Kouřící vrch Boreč
1. 12. 2023 Jan Nováček

Kouřící vrch Boreč: Jde o tajemný vstup rovnou do pekla?

dřez
3. 12. 2023 Nikola Klementová

Rada od šikovné uklízečky, která pomůže vyčistit a udržet čistý a lesklý dřez či baterie

Další příspěvky z kategorie Tipy na výlet

Vesuv je jednou ze dvou aktivních sopek v kontinentální Evropě.…
11. 9. 2023 Jan Nováček

Zkáza Pompejí aneb výlet k srdci italského vulkánu Vesuv

Karlovy Vary
10. 11. 2023 Petr Dostál

Vyrazte na procházku po nejkrásnějších českých kolonádách

Kokořínsko
23. 11. 2023 Petr Dostál

Toulky pískovcovými skalami na Kokořínsku

Překrásné skalní město zvané Tiské stěny jsou chráněnou…
20. 9. 2023 Petr Dostál

Tiské stěny jsou rájem pro turisty, ale také pro horolezce

Šumava
18. 10. 2023 Jan Nováček

Toulky překrásnou šumavskou přírodou v okolí Kvildy

Vysočina je krajinou tisíce podob. Vysoké skály, úhledné nížiny…
10. 9. 2023 Petr Dostál

Objevte rovnováhu kulturní i přírodní krásy Vysočiny

zavřít reklamu
×
Reklama