Kam na výlet tento víkend: Vyrazte na houby, za poznáním, dobrým jídlem či s dětmi za zážitky

22. 9. 2023 Nikola Klementová
Telč

Víkend se nám nezadržitelně blíží, a tak už s největší pravděpodobností přemýšlíte, kam vyrazíte na výlet. Ať už s dětmi, sami či v páru, tento víkend bude o zábavu postaráno.

Připravili jsme pro vás několik tipů na víkendový výlet. Ať už vyrážíte ve dvou či s dětmi, tento víkend se rozhodně nudit nebudete. Víkend si užijí jak sběrači hub, gurmáni, cestovatelé, tak i milovníci vynikajícího vína. Navíc jsme pro vás zjistili čtyři místa, kde aktuálně můžete nasbírat houby na vynikající omáčku, polévku či smaženici. 

S dětmi za zábavou a poznáním

Pokud máte malé děti a přemýšlíte, kam vyrazíte o víkendu na výlet, protože má být krásné počasí, vydejte se na pohádkovou prohlídku na zámku v Náchodě. Těšit se můžete na průvodce v dobových kostýmech, ale také na zábavné a jednoduché úkoly pro vaše ratolesti. O sobotní či nedělní zábavu máte postaráno. A pokud máte rádi ryby, vyrazte se svými dětmi na kaprobraní na Bítově. Za dozoru rodičů si děti mohou vyzkoušet ulovit vlastního kapra.

kapři

Víkendový výlet pro cestovatele

Vydat se také můžete na festival dřeva v Ostravě, kde na vás čeká cimbálka, doprovodný program, ukázka dravých ptáků a mnoho zajímavého. Festival najdete v Bělském lese. Dále můžete navštívit Telč, známý také jako Moravské Benátky, kde budete moci slavnostně ukončit letní sezonu, a to se sv. Václavem. Těšit se můžete na řemeslné trhy a mnoho vynikajících dobrot. Nudit se zde nebudou lidé všech věkových kategorií. Pokud máte raději hudbu a tanec, vydejte se do Prahy na Zlatý den. Čeká vás prezentace hudebních a televizních pořadů, včetně autogramiády známých tváří současné a oblíbené řady StarDance. 

Výlet za dobrým jídlem a vínem

Pokud jste milovníkem dobrého jídla a pití, o víkendu máte o program vystaráno. Neboť si pro vás město Boskovice připravilo husí hodování – slavnosti. Těšit se můžete na příjemný a bohatý program, například na dětské divadelní představení, trhy lidových řemesel a na mnoho dalšího. V Plzni můžete zavítat na farmářské trhy, kde pro vás budou připraveny lokální potraviny. 

Ti, kteří ocení vynikající a kvalitní víno, mohou zavítat do Točníku ve Středočeském kraji, kde se pořádá historické vinobraní. Slavnosti se nesou v duchu šermířů, kejklířů, tanečnic a dalších. 

Houby

Kam o víkendu na houby

Pokud raději vyrazíte po pracovním týdnu za klidem do přírody, vezměte koš a vydejte se na houby. Bohužel houby nerostou na celém území České republiky, ale do houbařské mapy byl zaznamenán výskyt hub v Českých Budějovicích v Blanském lese. Dále pak v Ústeckém kraji lesy Chomutova a Jizerské hory lesy Bedřichova. 

Mohlo by Vás zajímat

Mol
7. 12. 2023 Nikola Klementová

Jak se zbavit molů, když levandule nezabírá. Máme pro vás účinné řešení

papamobil
5. 12. 2023 Petr Dostál

Volkswagen chystá dohodu s Vatikánem ohledně elektrifikace flotily vozů

Adventní trhy
6. 12. 2023 Petr Dostál

Adventní Český Krumlov přivítá nejen hodné anděly

Další příspěvky z kategorie Tipy na výlet

Venice Beach je jednou z nejoblíbenějších a nejzábavnějších…
11. 8. 2023 Jan Nováček

Chystáte se do Los Angeles? Pak nesmíte vynechat slavnou Venice Beach

Bystřice nad Pernštejnem je městečko, které se nachází 50 km od…
3. 9. 2023 Jan Nováček

Bystřice nad Pernštějnem: s dětmi se tu nudit nebudete

Hornický skanzen
7. 11. 2023 Petr Dostál

Stříbro: Město s poetickým názvem nabídne řadu zajímavostí

Ačkoliv je Česko považováno za srdce Evropy, netkví jeho krása…
5. 10. 2023 Petr Dostál

Nejkrásnější architektonické klenoty České republiky

Špindlerův Mlýn
27. 10. 2023 Petr Dostál

Turistika v okolí Špindlerova Mlýna. Kam vede Harrachova cesta?

Pokud letos nevyrážíte na letní dovolenou za hranice, využijte…
21. 6. 2023 Nikola Klementová

Jižní Morava je klenotem Česka: Proč zde strávit letošní letní dovolenou?

zavřít reklamu
×
Reklama