Kam na výlet tento víkend: Vyrazte na houby, za poznáním, dobrým jídlem či s dětmi za zážitky

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 22.09.2023 13:41
Telč

Víkend se nám nezadržitelně blíží, a tak už s největší pravděpodobností přemýšlíte, kam vyrazíte na výlet. Ať už s dětmi, sami či v páru, tento víkend bude o zábavu postaráno.

Připravili jsme pro vás několik tipů na víkendový výlet. Ať už vyrážíte ve dvou či s dětmi, tento víkend se rozhodně nudit nebudete. Víkend si užijí jak sběrači hub, gurmáni, cestovatelé, tak i milovníci vynikajícího vína. Navíc jsme pro vás zjistili čtyři místa, kde aktuálně můžete nasbírat houby na vynikající omáčku, polévku či smaženici. 

S dětmi za zábavou a poznáním

Pokud máte malé děti a přemýšlíte, kam vyrazíte o víkendu na výlet, protože má být krásné počasí, vydejte se na pohádkovou prohlídku na zámku v Náchodě. Těšit se můžete na průvodce v dobových kostýmech, ale také na zábavné a jednoduché úkoly pro vaše ratolesti. O sobotní či nedělní zábavu máte postaráno. A pokud máte rádi ryby, vyrazte se svými dětmi na kaprobraní na Bítově. Za dozoru rodičů si děti mohou vyzkoušet ulovit vlastního kapra.

kapři

Víkendový výlet pro cestovatele

Vydat se také můžete na festival dřeva v Ostravě, kde na vás čeká cimbálka, doprovodný program, ukázka dravých ptáků a mnoho zajímavého. Festival najdete v Bělském lese. Dále můžete navštívit Telč, známý také jako Moravské Benátky, kde budete moci slavnostně ukončit letní sezonu, a to se sv. Václavem. Těšit se můžete na řemeslné trhy a mnoho vynikajících dobrot. Nudit se zde nebudou lidé všech věkových kategorií. Pokud máte raději hudbu a tanec, vydejte se do Prahy na Zlatý den. Čeká vás prezentace hudebních a televizních pořadů, včetně autogramiády známých tváří současné a oblíbené řady StarDance. 

Výlet za dobrým jídlem a vínem

Pokud jste milovníkem dobrého jídla a pití, o víkendu máte o program vystaráno. Neboť si pro vás město Boskovice připravilo husí hodování – slavnosti. Těšit se můžete na příjemný a bohatý program, například na dětské divadelní představení, trhy lidových řemesel a na mnoho dalšího. V Plzni můžete zavítat na farmářské trhy, kde pro vás budou připraveny lokální potraviny. 

Ti, kteří ocení vynikající a kvalitní víno, mohou zavítat do Točníku ve Středočeském kraji, kde se pořádá historické vinobraní. Slavnosti se nesou v duchu šermířů, kejklířů, tanečnic a dalších. 

Houby

Kam o víkendu na houby

Pokud raději vyrazíte po pracovním týdnu za klidem do přírody, vezměte koš a vydejte se na houby. Bohužel houby nerostou na celém území České republiky, ale do houbařské mapy byl zaznamenán výskyt hub v Českých Budějovicích v Blanském lese. Dále pak v Ústeckém kraji lesy Chomutova a Jizerské hory lesy Bedřichova. 

Mohlo by Vás zajímat

Meloun
publikováno 23. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Pěstování melounů: Jak vypěstovat sladké a velké melouny a jak poznat, že je čas sklizně

Mšice
publikováno 21. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Připravte si postřik na mšice a na další škůdce, kteří ničí úrodu. Je levný a maximálně funkční

Muškáty
publikováno 19. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Čas hnojení muškátů je tu. Hnojivo z domácích zdrojů zajistí zdraví rostlin i bohaté květy

zavřít reklamu
×
Reklama