Přemýšlíte, kam vyrazit na wellness víkend? Přinášíme tipy na skutečné oázy klidu

fotografie autora Petr Dostál publikováno 25.11.2023 07:00
wellness

Najít v dnešní době alespoň pár dní na relax a regeneraci těla i duše je čím dál náročnější. Přesto je tu a tam vhodné navštívit prostředí wellness či lázní, a dopřát si tak na chvíli zasloužený odpočinek.

Česká republika má díky dlouhé historii lázeňství k wellness pobytům poměrně blízko. Pestrá příroda a malebná architektura našich měst a obcí přímo láká k nabírání nových sil. Zvolit si pak můžete z wellness a lázní umístěných uvnitř nádherných hradů a zámků, hluboko v lesích nebo na samotných vrcholcích našich nejvyšších hor. Tak kam vyrazíte?

Když se chcete mít doslova jako na zámku

Napříč celým Českem se nachází spousta zámků, jejichž interiér dnes slouží jako wellness centrum. Romantické a honosné zázemí je pak nejen krásné na pohled, ale zpravidla také zárukou určité kvality služeb, které jsou mnohdy na špičkové úrovni. Mnoho lidí tak volí pro své regenerační pobyty právě zámecké wellness, kde uniknou od každodenních starostí a zrelaxují si tělo i mysl.

Na výjimečný luxus se můžete těšit například na zámku Loučeň ve středních Čechách. Tři zámecké apartmány jsou navrženy v barokním a klasicistním stylu. Samozřejmostí je hotelový bazén se saunou a masáže. Romantické procházky místním parkem s mnoha bludišti ještě umocní váš relaxační požitek. Podobné dojmy pak nabudete i v srdci vysočiny u města Třebíč, kde se nachází zámek Valeč. Jeho součástí je rozsáhlý komplex vnitřních i venkovních bazénů, vířivek a saun, který dosahuje skutečně vysokých kvalit v rámci celé střední Evropy. Zámecké wellness pobyty vám dále nabídnou například zámky Liblice, Štiřín nebo Petrovice.

Loučeň

Wellness pobyt v pivním duchu i na horském vzduchu

Zámky a bývalá panská sídla však nejsou zdaleka jediným místem, kde se dočkáte kvalitních lázeňských služeb. Například v severočeských Krkonoších si můžete užít příjemný pobyt v hotelu Bouda Máma. Jeho okolí je jako stvořené pro pěší túry, během kterých můžete objevovat místa s úžasnými výhledy. Zima pak poskytuje ideální podmínky pro běžkaře nebo sjezdaře v okolí Pece pod Sněžkou. Po náročném dni stráveném aktivním pohybem si následně můžete odpočinout ve vířivce s bublinkovou a šumivou masáží.

V Podkrkonoší, poblíž léčebných Lázní Bělohrad, pak stojí také lázeňský resort Tree of Life, kde se vám dostane skutečně maximální péče včetně balneoterapie, fyzikální terapie, elektroléčby či slatinných procedur. Na opačné straně republiky, poblíž Českého Krumlova, se pak nachází hotel, restaurace a wellness centrum Svachův dvůr. Jeho součástí je i pivovar, který nabízí řadu pivních lázní, relaxačních kvasnicových zábalů a dalších masáží v kontextu zlatavého moku.

Mohlo by Vás zajímat

Xiaomi SU7
publikováno 1. 3. 2024 autor David Vanda

Nový elektromobil od Xiaomi je za dveřmi. Co zatím víme o modelu Xiaomi SU7?

Pračka
publikováno 3. 3. 2024 autor Petra Seibertová

Jak vyčistit pračku: Pokud je špinavá, vaše prádlo nebude nikdy vonět svěžestí

Tlustice
publikováno 1. 3. 2024 autor Nikola Klementová

Jak přesadit tlustici: Vhodný termín je již nyní, ale pozor na chyby, které ji zahubí

zavřít reklamu
×
Reklama