Jaká místa navštívit v zimním období? Nechte se inspirovat

fotografie autora Petr Dostál publikováno 07.12.2023 07:00
Vánoční trhy

Při krátkých dnech a sychravém počasí se nám často nikam nechce a nejraději bychom zůstali doma zalezlí pod dekou. Někdy nás to ale omrzí. V zimě se ale hůře vymýšlejí nápady na to, co podniknout. V tomto článku pro vás máme pár typů.

Vánoční trhy

Je to sice klasika, kterou každý z nás zná ale je to místo, které můžeme navštívit pouze v prosinci a se zimou je neodmyslitelně spjato.

Trhy v Praze

Návštěva pražských trhů je velký zážitek. Tento rok například dostali ocenění 2023 CNN Travel Top 5 Nejkrásnější světové trhy. Pocítíte tam pravou vánoční atmosféru, kterou vytvářejí zvuky koled, vůně dobrého jídla, světýlka i lidé a děti těšící se na Vánoce. Trhy se nacházejí na Staroměstském a Václavském náměstí od 2.12. 2023 do 6.1. 2024. Každý den jsou v provozu od 10:00 do 22:00. Můžete se těšit na živá představení, rozmanité stánky i na vánoční stromeček.

Další trhy můžete navštívit například v Českých Budějovicích, jejichž součástí je i kluziště a ruské kolo. V Brně jsou trhy na více místech a můžeme tam například zahlédnout projíždět vánoční šalinu. A Olomouc se také pyšní kluzištěm a až 130 stánky různých prodejců.

Pěší trasy na Šumavě

Pokud by jste šli rádi na procházku v krásné zasněžené krajině hor, můžete se vydat na Šumavu. Každoročně jsou zde pro turisty připravené trasy, které lze využít i při vysoké pokrývce sněhu. Nebudete při tom překážet běžkařům a ani nepotřebujete sněžnice. Potřeba je pouze teplé oblečení. V aplikaci mapy.cz naleznete pěší trasy vyznačené fialovou barvou v zimní mapě.

Například z Modravy můžete vyrazit na 3 kilometry vzdálenou Tříjezerní slať nebo kousek dál zaparkovat u mostu Rechle a jít kolem řeky Vydry. Z Borové Lady lze za 5 kilometrů dojít až na Knížecí pláně.

Tříjezerní slať

Výstavy

Při nevlídném počasí se nabízí podniknout něco uvnitř, na což jsou různé výstavy jako dělané.

iMucha

Výstava v Praze v Obecním domě o kterou je velký zájem, a tak byla expozice prodloužena až do března 2024. Můžeme se tam pokochat výstavou světoznámého Alfonse Muchy, který byl český grafik, malíř a návrhář. Uvidíme digitální rozpohybování Muchových plakátů jeho Slovanskou epopej i více než dvě stovky originálních děl Alfonse Muchy.

Advent v Západočeské galerii v Plzni

V galerii jsou pro vás připravené dvě výstavy: Lodě a plavba v českém malířství a Apokalypsa umění v českých zemích. Kromě je zde ale připraven adventní program jak pro dospělé, tak i pro děti. Můžete zajít například na Tvůrčí dílny pro děti a dospělé, které se budou konat 2.12.. Nebo se můžete 13.12. podívat na divadlo. Program je připravený až do Vánoc, takže si můžete vybrat z dalších akcí.

Mohlo by Vás zajímat

Kaki
publikováno 27. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Vypěstujte si kaki, které zpomaluje stárnutí a pomáhá při diabetu: Pěstování není složité

Hortenzie
publikováno 27. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jarní řez hortenzií podpoří bohaté květenství a kompaktnost keře. Jak na něj a neudělat chybu?

Poklady Karlovarského kraje
publikováno 27. 2. 2024 autor Petr Dostál

Poklady Karlovarského kraje: objevte krásu místních měst

zavřít reklamu
×
Reklama