Tip na výlet - tajná místa v Praze o kterých ví pouze místní!

fotografie autora Petr Dostál publikováno 15.12.2023 07:00
Praha

Chystáte se navštívit Prahu ale nechcete chodit jen po památkách, které každý zná a jsou tam davy lidí? Máme pro vás pár tipů na místa, o kterých ví jen málo lidí a budete si moct tak vychutnat jejich atmosféru.

Na Václavské náměstí, Karlův most nebo do Katedrály sv. Víta chodí spousty turistů, existují ale místa, kde budete moct být třeba i sami.

Nový svět

Nový svět je zvláštní čtvrť, která vás vezme do dob Jana Nerudy. Přestože se nachází na Hradčanech, moc turistů zde nepotkáte. Budete se procházet kolem malebných domečků křivolakými uličkami. Místo může působit až tajemně, protože možná potkáte domy bez dveří nebo s více domovními čísly. V minulosti zde bydleli slavní malíři, umělci nebo hvězdář Tycho de Brahe. Dost možná vám bude připadat, že jste dávno opustili Prahu

Kavárna co hledá jméno

Pokud dostanete na vašem výletě chuť na něco dobrého nebo si budete chtít odpočinout u hrnku kávy, můžete zajít do této překrásné kavárny. Nachází se v bývalé truhlárně, což ještě více umocňuje její poklidnou atmosféru. Součástí je i galerie, ateliér pro umělce a dvůr, kde si můžete rovněž posedět. Nachází se na Smíchově v ulici Stroupežnického.

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Tohle muzeum vám přinese netradiční a přímo magický zážitek. Návštěva vás přenese do dob Rudolfa II., do jehož doby alchymisti neodmyslitelně patřili. Projdete si zde místnost Faustova domu nebo původní laboratorium Edwarda Kelleyho, který v tomto domě opravdu žil.

Letenská věž

Pokud míříte na Letenskou pláň, cestou tam možná narazíte i na Letenskou věž, která byla nedávno zrekonstruovaná. Jako vodárenská věž byla postavena v 19. století, aby zásobovala vodou horní část Holešovic a Bubence. Nyní se můžete ve středu nebo v pátek objednat na prohlídku, kde uslyšíte i něco o historii a nahoře se pokocháte nádherným výhledem.

Letenská věž

Park Třešňovka

Park se nachází v Hrdlořezech a rozprostírá se v něm asi 410 třešní, hrušní a jabloní. Hlavně v květnu vám nabídne kouzelnou podívanou, kdy zde všechny stromy rozkvetou. Sad byl dříve opuštěný, ale v roce 2015 byl obnoven. Snadno se sem dostanete z čtvrti Zelené město.

Kostel nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého

Tento kostel zahlédneme z mnohých vyhlídek na Prahu, přímo u něj ale davy turistů nepotkáme. Nachází se u parku Folimanka na Karlově. Založil ho Karel IV. a začal se stavět v roce 1351. Při jeho návštěvě nás uchvátí jeho výška a velikost a strhne nás jeho jedinečná atmosféra. Uvnitř je chrám bohatě zdobený. Můžeme si také vystoupat po Svatých schodech do kaple, které mají znázorňovat schody, po kterých Ježíš Kristus vystoupal do Pilátova domu. Kostel je ovšem přístupný jen při zvláštních příležitostech, proto je dobré si předem tuto informaci ověřit.

Mohlo by Vás zajímat

Jahody
publikováno 13. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Domácí hnojivo zajistí velké a chutné jahody. Po jakém sáhnout, aby bylo účinné?

Jiřinky
publikováno 8. 4. 2024 autor Petra Seibertová

Pěstování jiřin: Zaštipování a několik dalších kroků vedoucí k bohaté květeně

Bolest
publikováno 12. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Čas na výsev zeleniny, která zbaví tělo zánětu a podpoří imunitní systém

zavřít reklamu
×
Reklama