Vánoční Olomouc vám nabídne spoustu lahodného punče

fotografie autora Petr Dostál publikováno 16.12.2023 08:00
vánoční trhy

Hanácká metropole láká návštěvníky v každém ročním období a v době adventu obzvláště. Mocným magnetem jsou zdejší trhy a jejich atmosféra. Můžete spojit návštěvu stánků s prohlídkou města.

V letošním roce si tu opět můžete zabruslit, protože se sem po čtyřech letech znovu vrátilo kluziště. Pro školy i veřejnost je bruslení zdarma, což je pro vás určitě dobrá zpráva. Placená je pouze půjčovna bruslí. Vezměte proto svoje ratolesti, přátele a kamarády a vydejte se sem. Kluziště na tržnici můžete využít i po Vánocích, a to až do 15. ledna 2024. Můžete si kromě svařáčku nebo omamně vonícího punče užít i hezkou zábavu plnou legrace a to, že si v předvánočním čase protáhnete tělo, je bonus navíc. A když už jsme zmínili ten vánoční punč, právě s tímto oblíbeným nápojem souvisí i další novinka letošního roku, a sice punčová stezka. Jde o průvodce po vánočních nápojích na obou náměstích. Takže pokud milujete tuto lahůdku úzce spjatou s Vánocemi, neváhejte a vydejte se po jejích stopách. Pozor, moc se neopijte. 

Tři fantastické vyhlídky na město

Pokud se v Olomouci zdržíte déle, je to skvělý plán.  Byla by totiž škoda neprojít si připravenou vycházkovou trasu. Stejně jako v loňském roce vám nabídne olomoucké skvosty, tedy architektonické perly ve formě zajímavých budov, ale třeba také barokních sloupů či kašen. Určitě vás nadchnou také vyhlídky, ze kterých budete mít historické jádro města doslova jako na dlani. Na jednu narazíte hned na Horním náměstí, a právě z ní můžete obdivovat nečekaný pohled na trhy.  Druhou si vychutnáte přímo na Radniční věži a do třetice jde o vyhlídkové kolo na tržnici, které vás vyveze do výšky 30 metrů. I zážitek jízdy na vyhlídkovém kole si můžete vychutnat ještě v Novém roce, stejně jako kluziště až do poloviny ledna. 

vánoční trhy

S prázdným žaludkem neodejdete

A co nabídka zboží? Inspirace pro nákup vánočních dárků je tu skutečně obrovská, protože výrobky tu nabízí 130 prodejců ve stáncích. Samozřejmě narazíte na vánoční dekorace, adventní věnce, ozdoby a pochutiny, nechybí pestrá škála tradiční keramiky, výrobky ze dřeva a včelího vosku, textil, kovářské skvosty, zimní oblečení. Tradiční a pěkný sortiment, rozhodně se zde nepotkáte s žádnými kýči, které by rušily vaše estetické cítění. Zkrátka každý si najde to svoje a není nejmenší problém pořídit zde dárky pro celou rodinu. Pokud dostanete hlad, s prázdným žaludkem vás tu rozhodně nenechají. Naopak. Můžete ochutnat třeba grilované klobásky, makrely připravené na dřevěném uhlí, trdelníky nebo také halušky, vyberete si podle své chuti, po čem váš mlsný jazýček zatouží. Na duší vás pohladí příjemná reprodukovaná hudba, nechybí ani živé koncerty v některých dnech. Můžete se s radostí zaposlouchat do magických tónů.

Mohlo by Vás zajímat

Fürstenberský palác
publikováno 12. 4. 2024 autor Helena Stejskalová

Pražské paláce: Nádhera pro milovníky historie a romantiky

Petřínská rozhledna
publikováno 11. 4. 2024 autor Helena Stejskalová

Pražské kopce: Na Vyšehradě se líbilo vládcům, na Petříně milencům

Mšice
publikováno 10. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Opravdu účinný postřik, který ochrání rybíz a jiné rostliny před mšicemi

zavřít reklamu
×
Reklama