Silvestrovské oslavy v ČR: Kde zažijete ten nejlepší konec roku 2023?

fotografie autora Petr Dostál publikováno 27.12.2023 08:00
Silvestr

Rok 2024 se nezadržitelně blíží, a řada z nás jej chce jistě jaksepatří přivítat. Proto pro vás máme hned několik tipů, kde lze u nás oslavit Silvestra skutečně ve velkém stylu. Na seznamu přitom nechybí prohlídka památek, aktivní odpočinek či párty se vším všudy.

Silvestr v Praze aneb Vše, nač si jen vzpomenete

Srdcem silvestrovských oslav bude v ČR nepochybně Praha. Ta nabídne poslední den v roce celou řadu vyžití. Využijte tento čas například k procházce pohádkovým prostředím Starého Města či Malé Strany, a zastavte se na něco dobrého na tamních vánočních trzích. Ten největší pak najdete na Staroměstském náměstí, které by vašim silvestrovským toulkám rozhodně nemělo uniknout. Hlavní program města však bude již tradičně hostit náměstí Václavské. Na obou dvou lokalitách však budou postavena podia, na kterých se průběžně vystřídá celá řada účinkujících, a o zábavu tak bude postaráno až do půlnoci – a možná ještě déle. Pak však budete chtít pravděpodobně pokračovat do některého z pražských klubů, které se silvestrovským programem rozhodně netají. O půlnoci pak doporučujeme vyrazit k břehům Vltavy, kde na řece poblíž Karlova mostu kotví lodě vyzbrojené ohňostroji, které odbitím dvanácté osvítí nádherné panorama města.

Brno láká na světově vyhlášené bary

Ani druhé největší české město nezůstává na Silvestra pozadu. Tamní atmosféru si před několika lety dokonce pochvaloval i slavný americký deník New York Times. Noční život v Brně láká na návštěvu legendárních podniků jako Bar, který neexistuje se svými nezaměnitelnými koktejly, či Super Panda Cirkus, kde prý nic nedává smysl. Brno je zkrátka životní styl, který je na Silvestra ještě mnohonásobně ukončen, a pokud chcete zažít neopakovatelnou párty, pak byste měli konec roku oslavit právě zde.

Novoroční přípitek plzeňským pivem

Patříte-li mezi milovníky piva, pak byste měli na oslavy konce roku 2023 vyrazit do pomyslné Mekky tohoto lahodného nápoje. Řeč je pochopitelně o Plzni, neboť i zdejší noční život stojí bezpochyby za vyzkoušení. Silvestr pak můžete strávit i v restauraci Na Spilce, která sídlí přímo v prostorách pivovaru Plzeňský Prazdroj. Přestože vánoční trhy v Plzni končí 23. prosince, ještě Nový rok budete moci navštívit zdejší stánky se svařeným vínem a dalším tradičním občerstvením. Pokud pak do západních Čech vyrazíte i s dětmi, zastavte se do plzeňské zoologické zahrady, kde bude probíhat speciální silvestrovský program.

silvestr

Silvestrovská oslava v královském duchu

Bohatým programem oslav konce roku neurazí ani řada českých hradů a zámků. Navštívit tak můžete například Karlštejn, který je otevřený jak 31. prosince, ta 1. ledna. Na speciální silvestrovskou prohlídku pak láká také hrad Bouzov ležící kousek od Olomouce. Pokud se pak rozhodnete zavítat na barokní zámek Dětenice, můžete se těšit na řadu vystoupení šermířů či kejklířů, kteří vás jako mávnutím kouzelného proutku přenesou do dob středověkých turnajů a bálů. A nebude chybět ani tradiční silvestrovský ohňostroj, který se již v mnoha městech postupně přesouvá na Nový rok.

Nový rok v oblacích

Zajímavou podívanou vstříc lepším zítřkům v blížícím se roce 2024 nabízí série interaktivních rozhleden Stezka korunami stromů. Ty můžete navštívit hned na několika místech ČR – například poblíž vodní nádrže Lipno, v Beskydech či na Dolní Moravě. Během noci se sem nejspíš nepodíváte, ale i tak můžete spojit tento aktivní výlet s oslavami nového roku v rámci rodinného výletu. Stezky korunami stromů jsou otevřeny celoročně.

Ať už se rozhodnete konec roku 2023 oslavit jakkoli, přejeme vám do toho nového nadcházejícího vše nejlepší, a ať se vám splní všechna vaše (nejen cestovatelská) přání!

Mohlo by Vás zajímat

Rebarbora
publikováno 14. 4. 2024 autor Petra Seibertová

Pěstování rebarbory: Několik tipů, jak si zajistit bohatou úrodu reveně

Brambory
publikováno 10. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Pěstování brambor: Letos je zasaďte do pytlů, ušetříte místo a úroda bude bohatá

Otočník stromovitý
publikováno 13. 4. 2024 autor Petra Seibertová

Jak pěstovat otočník stromovitý pro bohaté květy, které voní po vanilce?

zavřít reklamu
×
Reklama