Nejlepší skiareály pro rodiny s dětmi i pro zkušené lyžaře u nás!

fotografie autora Petr Dostál publikováno 03.01.2024 07:00
Skiareál

Zimu ne všichni vítáme s otevřenou náručí. I když je někdy pochmurná, může nám přinést spoustu radostí jako je lyžování, na které se někteří lidé celé léto těší. Kam ale vyrazit a užít si to se vším všudy?

V článku se můžete dočíst o pár nejlepších střediscích s nejlepšími sjezdovkami, které v České republice máme. 

Krkonoše

SkiResort Černá Hora – Pec

Tento resort je největší v celé České republice. Nabízí 50 kilometrů sjezdovek a lyžařských cest a to pouze na 1 skipas. Lyžování si můžete vychutnat v Černé Hoře, Peci pod Sněžkou, Černém dole, Velké Úpě, Svobodě nad Úpou a v Malé Úpě. Ceny jsou plovoucí, ale jednodenní skipas pro dospělého se pohybuje mezi 800 – 980 Kč. Můžete si ale samozřejmě zakoupit vícedenní skipas nebo celosezónní skipas.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

V Rokytnici naleznete vlastně dva areály – Horní Domky a Studenov. Areál Horní Domky se rozkládá na jižních svazích Lysé hory a můžete tam nalézt jednu z nejdelších sjezdovek v ČR, která vám nabídne sjezd dlouhý přes tři kilometry. Areál se především pyšní svou různorodostí. Skiareál Studenov je skvělý pro rodiny s dětmi díky svým mírnějším a širokým sjezdovkám.

Šumava

Skiareál Špičák

Areál se nachází poblíž Železné Rudy a patří k nejlepším areálům na české straně Šumavy. Nabízí 8,5 kilometrů sjezdovek. Své si tam najdou všechny skupiny lyžařů. Můžete si vybrat od mírných sjezdovek pro začátečníky a pro děti až po nejprudší sjezdovku v České republice. 

Kvilda

Skiareál Lipno

Tento skiareál najdeme u Lipna nad Vltavou v srdci malebné přírody. Areál nabízí moderní vleky a upravené sjezdovky jak pro začátečníky, tak pro zkušené lyžaře. Při sjíždění kopců se můžete kochat nádhernou přírodou a výhledem na Lipenské jezero.

Jeseníky

Skiareál Praděd – Ovčárna

Areál leží v okolí nejvyšší hory Hrubého Jeseníku – Pradědu a to z něj dělá nejvýše položený skiareál v České republice. Blízko je kouzelné lázeňské město Karlova Studánka, kde se můžete nechat ubytovat. Auto můžete nechat na parkovišti Hvězda a odtud se kyvadlovou dopravou dostat až nahoru. V areálu si užijete lyžování ve výšce 1400 metrů nad mořem, což z něj udělá nezapomenutelný zážitek.

Skiareál Ramzová

Tento skiareál je největším na Moravě. Rozkládá se v severozápadním okraji Hrubého Jeseníku. Nabízí vám široký výběr sjezdovek od modrých po černé sjezdovky. Takže si své najdou rodiny s dětmi i zkušení sportovci. Naleznete tu také sjezdovku dlouhou přes 3 kilometry, což z ní dělá nejdelší na Moravě.

Krušné Hory

Skiareál Klínovec

Areál nabízí spoustu možností od jednoduchých po obtížné sjezdovky. Naleznete zde i nejdelší sjezdovku v ČR dlouhou přes 5 kilometrů, která se nazývá Rondo. Druhou nejdelší je sjezdovka Jáchymovská s délkou přes 3 kilometry.

Mohlo by Vás zajímat

Bentley Speed Six
publikováno 10. 4. 2024 autor David Vanda

Bentley podle všeho obnovuje výrobu legendárního roadsteru

Česká republika
publikováno 13. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Kvíz: Nejkrásnější místa v Česku, která stojí za návštěvu. Vyzkoušejte se, zda je poznáte všechna

BMW
publikováno 11. 4. 2024 autor David Vanda

Budoucí generace elektromobilů BMW bude mít obousměrné nabíjení

zavřít reklamu
×
Reklama