Navštivte Ski areál Monínec, na 54 km běžeckých tras protáhnete celé tělo

fotografie autora Petr Dostál publikováno 13.01.2024 08:00
Monínec

Nedaří se vám shodit kilogramy nasbírané během vánočních svátků? Nejlepší recept je vyrazit ven si zalyžovat. Skvělou polohou láká například Ski areál Monínec jižně od Prahy.

Užijete si zábavu i spálíte kalorie 

Lenošit, ležet o Vánocích u televize, koukat na pohádky a baštit v hojné míře cukroví je sice moc příjemné, ale o to horší bývají lednové depresivní pocity z toho, jak se váš tukový polštář kolem pasu nepěkně rozrostl. S tím je potřeba něco udělat. Nejlépe hned. Nečekejte na nic, abyste ještě více nezlenivěli. Vydejte se za sportem. Pokud bydlíte v Praze, nebo ve Středočeském kraji, za návštěvu určitě stojí Ski areál Monínec nedaleko Sedlce-Prčice jižně od Prahy. Máte to k němu doslova kousek. Nejde sice o žádné velehory, ale dobrá dostupnost a dostatečné zázemí uspokojí jak rodiny s dětmi, které si chtějí užít společnou zábavu, tak ty, kteří chtějí aktivně spalovat kalorie. Pochopitelně tu nechybí půjčovna lyží a ski servis, takže pokud nemáte vlastní lyžařskou výbavu, není to žádný problém. 

Nebojte se jít do školy 

Čtyřsedačkovou lanovkou se dostanete až k vrcholu sjezdovky dlouhé 1,2 km. Jestli nechcete vytáhnout svoje sjezdové lyže, nevadí. Skvělé podmínky tu panují i pro bobování a sáňkování. To je příznivá zpráva hlavně pro menší děti, které se třeba lyžovat teprve učí, a kromě drilu na prkénkách rády uvítají i trochu odreagování. Pro ně, ale samozřejmě i pro dospělé, kteří si na lyžích také zatím ještě moc neporadí, tu fungují dvě lyžařské školy. Výuka probíhá ve dvou ski parcích, takže se nebojte přihlásit.

Monínec

Objevujte krásy krajiny

Kromě sjezdu nabízí okolí také 54 km běžkařských tras. Jestliže vás běžky oslovují více než sjezdovky (jejich výhodou v porovnání se sjezdovkami je, že skutečně protáhnete všechny svaly svého těla, můžete spálit i více kalorií a při túře ještě navíc budete objevovat krásy krajiny nejenom jednoho kopce), vyřádíte se tu do sytosti. Ve skialpovém okruhu také můžete spojit běžkování a sjezd. Krajina kolem je mimořádně půvabná i v zimě, takže můžete zkusit i zimní turistiku a vydat se třeba do Sedlce-Prčice, k Vrchotické tvrzi nebo k Památkové zóně Ounuz, kde vás nadchne lidová architektura. 

Rozmanité ubytování a snadná cesta

Plusem jsou různé možnosti ubytování v areálu, a to od dependance Nová Javorka, penzionu Čertovka s příznivými cenami i pro ty, kteří mají hlouběji do kapsy, až po nákladnější Hotel Monínec s wellness centrem a také Apartmány Monínec. V rámci wellness centra můžete využít bazén, saunu nebo relaxovat na masážích. Pokud nepřijdete jenom na jeden den a budete se chtít zdržet déle, máte možnost. Jestliže se rozhodnete pro návštěvu, potom nejsnazší cesta je po dálnici D1. Odbočíte u Mirošovic směrem na Tábor a České Budějovice. 

Mohlo by Vás zajímat

šrucha
publikováno 9. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Kvíz: Poznáte všechny tradiční i netradiční balkonové letničky? Vyzkoušejte se a inspirujte se

Bolest
publikováno 12. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Čas na výsev zeleniny, která zbaví tělo zánětu a podpoří imunitní systém

Orchidej
publikováno 11. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Orchidej: Výživný roztok pro kořeny, který zajistí tvorbu nových poupat a květů

zavřít reklamu
×
Reklama