Neholdujete zimním sportům? I tak vám mají české luhy a háje co nabídnout

fotografie autora Petr Dostál publikováno 15.01.2024 07:00
Hory bez lyží

Zmařil vám nedostatek sněhu zimní dovolenou? Nebo si chcete jen tak vyrazit do přírody a užít si jejích krás? Máme pro vás několik tipů na lokace, kde můžete zažít spoustu zážitků i dobrodružství.

Lipno za každého počasí

V okolí vodní nádrže Lipno lze najít celou řadu vyžití. Když je hezké počasí, můžete vyrazit na výlet zdejší Stezkou korunami stromů, odkud můžete v případě dobré viditelnosti dohlédnout až na rakouské Alpy. Tato atrakce je otevřena po celý rok, v zimě pak od 10 do 16 hodin, a nabízí mimo jiné bezplatné parkování. Milovníci vodních radovánek pak mohou zavítat do Aquaworldu Lipno, kde si užijí pobyt ve vířivkách či divokou řeku. Rodiny s dětmi nejspíš využijí zábavní park Hopsárium či místní bobovou dráhou. A pokud chcete nádech exotiky, neměli byste si nechat ujít návštěvu tropického motýlího domu Papilonia.

Na Ještěd i bez lyží

Návštěvu Liberce lze spojit s výletem na dominantu místních hor, vrchol Ještěd. Najdete zde mnoho atrakcí, které nejsou závislé na příznivém počasí, a k tomu, abyste si je užili v zimě, pak s sebou nemusíte tahat lyže. Okolí Ještědu je protkané turistickými trasami, a některé z nich vás zavedou na skutečně zajímavá místa – například do liberecké zoologické zahrady, krytého DinoParku nebo zábavního komplexu Babylon. Zde se nachází zábavní park, aquapark a dokonce i vědecké centrum iQPARK se stovkami interaktivních exponátů či zrcadlovým bludištěm.

Ještěd

Jeseníky nabídnou návštěvu lázní či papíren

Sever Moravy je zbrázděný drsnými Jeseníky. Běžně se zde nachází sněhová pokrývka, a až na svazích Pradědu je mnohdy možné lyžovat až do Velikonoc. Pokud ale nemáte náladu na sjezdovky, můžete navštívit například termální lázně v nedalekých Velkých Losinách. Zde se pak nachází také jedna z posledních evropských ručních papíren, která láká k prohlídce i během zimy. Milovníci krásných výhledů by si pak neměli nechat ujít výhled z pradědské rozhledny, kde se vám kus naší země rozprostře jako na dlani.

Za krásami Beskyd

Na hranicích Moravy a Slezska se rozléhá další české pohoří, Beskydy. Když zde zrovna nepanují sněhové podmínky, mohou zdejší kopce nabídnout řadu turistického využití. Vydejte se například na romantickou procházku do malebného městečka Štramberk, které se pyšní unikátními dřevěnými domy, nebo vyzkoušejte místní pivní lázně. Všichni příznivci motorových vozidel si přijdou na své v nedaleké Kopřivnici, kde se nachází expozice automobilky Tatra. Aktivní turisté pak mohou zdolat nedaleké vrcholy Lysou Horu či Velký Javorník, nebo se vydat za krásami dřevěné architektury na Pustevnách. V neposlední řadě nesmíte vynechat Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, jehož některé prohlídkové trasy jsou otevřeny i v zimě.

Mohlo by Vás zajímat

Česká republika
publikováno 13. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Kvíz: Nejkrásnější místa v Česku, která stojí za návštěvu. Vyzkoušejte se, zda je poznáte všechna

Automotive night vision display
publikováno 9. 4. 2024 autor David Vanda

Spolupráce Volkswagenu a Mobileye by mohla pomoci zdokonalit technologii autonomního řízení

Jahody
publikováno 13. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Domácí hnojivo zajistí velké a chutné jahody. Po jakém sáhnout, aby bylo účinné?

zavřít reklamu
×
Reklama