Kam na výlet? Vydejte se na působivá místa Česka, která jsou nejkrásnější na podzim

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 27.09.2023 06:45
Toulovcovy Maštale

Ačkoli se může zdát, že je Česká republika malou zemí, kde toho moc nenajdete, opak je pravdou. Nabízí spoustu zajímavostí a přírodních krás, které stojí za celodenní výlet.

Říkáte si, že je podzim depresivním ročním obdobím, které nás nabádá k tomu, abychom se schovali domů? Naopak! Podzim je jako stvořený pro toulky přírodou. Listy stromů pomalu začínají měnit své barvy, opadávají a v přírodě vytváří nezaměnitelnou scenérii. Jednoduše řečeno nastává ideální doba pro ty nejkrásnější fotografie. A pokud k tomu přidáte výlet s rodinou, krásná místa v Česku, vznikne překrásný den plný pohody.

Skalní město na vás zapůsobí

Skalní město neboli Toulovcovy Maštale [49.8186908N, 16.1409119E], nedaleko města Skuteč, vás zaujmou nejen krásnou přírodou, ale také jeskyněmi či skalními útvary a hlubokým údolím. Většina skalních útvarů, které zde můžete zahlédnout, si získaly svůj název. A to dle toho, co kdysi dávno lidem připomínaly. Například Kolumbovo vejce a tak dále. Rozhodně se nemusíte bát, že se zde ztratíte. Neboť je celá trasa označena turistickým značením. Toulovcovy Maštale můžete navštívit celoročně. Nejkrásnější jsou na podzim, kdy spadané listí zajistí působivou atmosféru a dokonalé prostředí pro fotografie. 

Toulovcovy Maštale

Klid a krásná příroda

Tak to je Boubínský prales [48.9734539N, 13.8138442E]. Ten, kdo miluje toulky krásnou a tichou přírodou, kde se nepotuluje příliš mnoho turistů, ať zavítá do zmíněného pralesa. Najdeme jej v srdci Šumavy. Nejedná se pouze o les, ale o to, že zde les není poznamenán lidskou rukou. Což v dnešní době není tolik běžné. Proto se můžete setkat s tlejícími spadenými stromy či kořeny, které se pyšně tyčí až k nebesům. Za zmínku jistě stojí také naučná stezka, která vede kolem pralesa. Najdete zde devět zastávek, ale ta s jezírkem je nejkrásnější.  

Beskydy a jejich nádherné výhledy

Podzim zalitý sluncem přímo vybízí k procházkám po zalesněných Beskydech. Ranní sběr hub a odpolední procházky vás v těchto místech jistě chytí za srdce. Pokud rádi podnikáte dlouhé pěší výlety, nezapomeňte vystoupat na nejvyšší bod Lysé hory [49.5459714N, 18.4473267E]. Užijte si nádherný pohled na samotné Beskydy, ale také Jeseníky a Vysoké Tatry. Projděte si medvědí stezku a čerpejte energii z nádherné přírody, která je nepoznamenána lidskou rukou. 

Lysá hora

Výlet do nejvíce fotogenické krajiny u nás

Fotogenická krajina, která stojí za projití či projetí na kole, je Moravské Toskánsko. Pokud máte rádi cyklovýlety, tato oblast pro vás bude jako stvořená. Najdete tu spoustu cyklotras, ze kterých si vybere každý. Co se týká takzvané Kyjovské pahorkatiny [49.0231617N, 17.0758186E], těšit se můžete na zvlněná pole, osamělé kapličky a mnoho dalších krásných míst. 

Mohlo by Vás zajímat

Mšice
publikováno 21. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Tento účinný postřik na mšice zničí i mravence a ochrání vaši úrodu

ARRES
publikováno 23. 4. 2024 autor David Vanda

Chytrý systém ARRES dokáže najít a opravit výtluky a praskliny ve vozovce

rytířské turnaje
publikováno 19. 4. 2024 autor Jan Nováček

Tipy na víkendový výlet za deštivého počasí, který nadchne zvídavé děti i rodiče

zavřít reklamu
×
Reklama