Kam na výlet? Vydejte se na působivá místa Česka, která jsou nejkrásnější na podzim

27. 9. 2023 Nikola Klementová
Toulovcovy Maštale

Ačkoli se může zdát, že je Česká republika malou zemí, kde toho moc nenajdete, opak je pravdou. Nabízí spoustu zajímavostí a přírodních krás, které stojí za celodenní výlet.

Říkáte si, že je podzim depresivním ročním obdobím, které nás nabádá k tomu, abychom se schovali domů? Naopak! Podzim je jako stvořený pro toulky přírodou. Listy stromů pomalu začínají měnit své barvy, opadávají a v přírodě vytváří nezaměnitelnou scenérii. Jednoduše řečeno nastává ideální doba pro ty nejkrásnější fotografie. A pokud k tomu přidáte výlet s rodinou, krásná místa v Česku, vznikne překrásný den plný pohody.

Skalní město na vás zapůsobí

Skalní město neboli Toulovcovy Maštale [49.8186908N, 16.1409119E], nedaleko města Skuteč, vás zaujmou nejen krásnou přírodou, ale také jeskyněmi či skalními útvary a hlubokým údolím. Většina skalních útvarů, které zde můžete zahlédnout, si získaly svůj název. A to dle toho, co kdysi dávno lidem připomínaly. Například Kolumbovo vejce a tak dále. Rozhodně se nemusíte bát, že se zde ztratíte. Neboť je celá trasa označena turistickým značením. Toulovcovy Maštale můžete navštívit celoročně. Nejkrásnější jsou na podzim, kdy spadané listí zajistí působivou atmosféru a dokonalé prostředí pro fotografie. 

Toulovcovy Maštale

Klid a krásná příroda

Tak to je Boubínský prales [48.9734539N, 13.8138442E]. Ten, kdo miluje toulky krásnou a tichou přírodou, kde se nepotuluje příliš mnoho turistů, ať zavítá do zmíněného pralesa. Najdeme jej v srdci Šumavy. Nejedná se pouze o les, ale o to, že zde les není poznamenán lidskou rukou. Což v dnešní době není tolik běžné. Proto se můžete setkat s tlejícími spadenými stromy či kořeny, které se pyšně tyčí až k nebesům. Za zmínku jistě stojí také naučná stezka, která vede kolem pralesa. Najdete zde devět zastávek, ale ta s jezírkem je nejkrásnější.  

Beskydy a jejich nádherné výhledy

Podzim zalitý sluncem přímo vybízí k procházkám po zalesněných Beskydech. Ranní sběr hub a odpolední procházky vás v těchto místech jistě chytí za srdce. Pokud rádi podnikáte dlouhé pěší výlety, nezapomeňte vystoupat na nejvyšší bod Lysé hory [49.5459714N, 18.4473267E]. Užijte si nádherný pohled na samotné Beskydy, ale také Jeseníky a Vysoké Tatry. Projděte si medvědí stezku a čerpejte energii z nádherné přírody, která je nepoznamenána lidskou rukou. 

Lysá hora

Výlet do nejvíce fotogenické krajiny u nás

Fotogenická krajina, která stojí za projití či projetí na kole, je Moravské Toskánsko. Pokud máte rádi cyklovýlety, tato oblast pro vás bude jako stvořená. Najdete tu spoustu cyklotras, ze kterých si vybere každý. Co se týká takzvané Kyjovské pahorkatiny [49.0231617N, 17.0758186E], těšit se můžete na zvlněná pole, osamělé kapličky a mnoho dalších krásných míst. 

Mohlo by Vás zajímat

Vánoční trhy
7. 12. 2023 Petr Dostál

Jaká místa navštívit v zimním období? Nechte se inspirovat

Toulitka
5. 12. 2023 Nikola Klementová

Toulitka může kvést celoročně: Co udělat, aby nasadila krásně vybarvené květenství a udržela jej

papamobil
5. 12. 2023 Petr Dostál

Volkswagen chystá dohodu s Vatikánem ohledně elektrifikace flotily vozů

Další příspěvky z kategorie Tipy na výlet

Malbork je hradem s pestrou minulostí, za níž stojí němečtí…
24. 7. 2023 Jan Nováček

Prohlédněte si Malbork, křižácký hrad z cihel v gotickém stylu

Hornický skanzen
7. 11. 2023 Petr Dostál

Stříbro: Město s poetickým názvem nabídne řadu zajímavostí

Berounka
26. 10. 2023 Petr Dostál

Havlova skála je vyhlídka, která nese název po dávné tragédii

Písečné duny a slunce si nemusíte užívat pouze v Egyptě. Mohou…
23. 6. 2023 Jan Nováček

Polská Sahara aneb nevšední místo v srdci Evropy

Aquapark Tropical Island je v Česku fenoménem. Sice se za ním…
23. 9. 2023 Petr Dostál

K moři z Čech za tři hodiny: Tropical Island vám prodlouží léto

Vesuv je jednou ze dvou aktivních sopek v kontinentální Evropě.…
11. 9. 2023 Jan Nováček

Zkáza Pompejí aneb výlet k srdci italského vulkánu Vesuv

zavřít reklamu
×
Reklama