Kam na letní dovolenou v České republice

fotografie autora Jan Nováček publikováno 29.07.2023 05:00
Sněžka

Dovolená u moře je krásná, to ale neznamená, že by stejně pěkné léto nemohl člověk strávit u nás doma. Není náhoda, že letní dovolenou v Česku volí stále více lidí, ať již jako hlavní náplň volna, nebo jako doplněk k zahraničnímu pobytu.

Česká republika nabízí vše, co k dovolené patří: odpočinek, zábavu i poznání. Míst, kam se u nás vyplatí vyrazit na letní dovolenou je nepřeberné množství. Následující výčet samozřejmě není ani zdaleka kompletní nebo vyčerpávající. A to je pro plánování dovolené jedině dobře, u nás si každý najde to své.

Na střechu Česka

Nejvyšší české pohoří je častým cílem milovníků aktivního odpočinku i krásné přírody. A když do Krkonoš, tak přece nelze vynechat Sněžku. Vydat se na ní můžete pěšky, nebo lanovkou. Ať již se na nejvyšší vrchol Česka dostanete jakkoliv, čeká vás velký zážitek v podobě krásných výhledů a neopakovatelné atmosféry.

Kam na letní dovolenou v České republice

Krása Jižních Čech

Ne náhodou patří Jižní Čechy mezi nejnavštěvovanější kraje. Krása místní krajiny plné lesů a rybníků s hladinou třpytící se jako drahokamy. Ta přímo láká k výletům či houbaření. K tomu je na místě připočíst jen lehce zvlněnou krajinu ideální pro cyklistické výlety nebo romantické hrady a zámky.

Lákavá Pálava

Také Morava má pro tuzemskou dovolenou hodně co nabídnout. Malebná oblast Pálavy je ideální pro výlety pěšmo i na kole, vybízí k návštěvám vinných sklípků, k obdivování vápencových skal i rozkvetlých luk. Součástí je také oblast kolem Horních a Dolních Věstonic, která byla v době tzv. lovců mamutů jedním z centrem lidského osídlení celé Evropy.

Kam na letní dovolenou v České republice

Jeseníky

Chráněná krajinná oblast v okolí Hrubého Jeseníku je jedinečná svojí unikátní přírodou a lákadly jako jsou Rešovské vodopády. Kromě toho je zde možné poznávání historie místního kraje, např. proslulých čarodějnických procesech z druhé poloviny 17. století.

Mohlo by Vás zajímat

Túje
publikováno 19. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Jaké jsou výhody a nevýhody plotu z tújí? A jaká je jejich alternativa?

ARRES
publikováno 23. 4. 2024 autor David Vanda

Chytrý systém ARRES dokáže najít a opravit výtluky a praskliny ve vozovce

Muškáty
publikováno 19. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Čas hnojení muškátů je tu. Hnojivo z domácích zdrojů zajistí zdraví rostlin i bohaté květy

zavřít reklamu
×
Reklama