Dubrovník je skutečným klenotem jihu Dalmácie

22. 6. 2023 Jan Nováček
Dubrovník

Vydat se do Chorvatska na dovolenou, to neznamená vždy jen pobyt na plážích plných slunce. Můžete poznávat také historii, která se v Dubrovníku psala už od antických dob.

Prohlédněte si velký přístav a užijte si atmosféru skutečné perly Jadranu. Dubrovník, město, kterému se dříve říkávalo Ragusa, je na jihu Chorvatska, tedy jen nedaleko bosenských nebo černohorských hranic. Při dovolené budete mít báječný výhled na Jadran a užijete si památky, díky nimž je tato lokalita na seznamu UNESCO. Nejen středověk, ale také renesance a baroko, seznamte se s architekturou, která reprezentuje slávu věků!

Historické centrum města obklopují hradby

Pevnosti Sveti Ivan nebo Revelin a patnáct věží, to jsou možnosti výhledu, které se turistům nabízí z hradeb Dubrovníku. I díky nim bylo město zapsáno na seznam UNESCO, odehrává se tu také část děje Hry o trůny. Pokud se chcete kochat výhledem na přístaviště nebo vody Jadranu, máte ideální příležitost. Procházka po hradbách trvá přibližně hodinu. V centru města také nesmí jezdit motorová vozidla, pěší zóna je pro návštěvníky ideální a můžete rovnou pokračovat. Co dalšího nabídne město, které nezapře velký byzantský nebo benátský vliv?

Dubrovník

Velmi dlouhé léto potěší všechny návštěvníky

Přes dva a půl tisíce hodin slunečního svitu ročně, to je velmi zajímavé číslo! Léto je v Dubrovníku opravdu dlouhé, na dovolenou se proto můžete vydat i mimo tradiční období. Milovníci pláží si užijí skvělou sezonu, můžete si dát ranní kávu na vápencem dlážděné promenádě Stradun. Pokud máte rádi baroko, bude se vám na ní opravdu líbit. Knížecí palác, katedrála Nanebevstoupení Panny Marie, pevnost Revelin, která měla chránit před osmanskou hrozbou, to je jen několik málo zajímavých míst pro milovníky historie. 

Dubrovník

Pokochejte se také podmořským světem

V přízemí pevnosti svatého Jana najdete pestrou přehlídku podmořského světa, připraveno je hned jednatřicet vodních nádrží s mořskými koníky, chobotnicemi nebo hvězdicemi. Město, ve které žije necelých 42 tisíc obyvatel, tak nabídne mnoho zajímavého i rodinám s dětmi. Na ulicích na vás čekají pomerančovníky, skutečně, letní atmosféra je na každém kroku. A pokud budete chtít poznat, jak vypadala středověká farmacie, františkánský klášter nedaleko Stradunu vám nabídne vyčerpávající odpověď. V roce 1317 tu totiž byla otevřena lékárna, která je v provozu dodnes a ukáže vám svou bohatou historii. Pokud si chcete užít i na vodě, zkuste se dopravit na ostrov Lokrum, který je asi deset minut od starého přístavu v Dubrovníku. Sečteno a podtrženo, budete se skvěle bavit!

Mohlo by Vás zajímat

dřez odtok
10. 12. 2023 Nikola Klementová

Jak vyčistit ucpaný odpad: Vyzkoušejte trik od instalatéra, který si s problém hravě poradí

snowboarding
11. 12. 2023 Petr Dostál

Kam vyrazit na prkno: Snowboard pro začátečníky i pokročilé

Lamborghini Aventador
11. 12. 2023 Petr Dostál

Proč je právě Lamborghini Aventador ikona sportovních vozů automobilky

Další příspěvky z kategorie Zajímavá místa

Egypt
15. 11. 2023 Petr Dostál

Egypt chce do roku 2028 pojmout 30 milionů turistů ročně

Řecké ostrovy jsou velkým turistickým lákadlem. Pojďme se proto…
26. 6. 2023 Jan Nováček

Co vás čeká při dovolené na Santorini? Křišťálově čisté moře i mínojská kultura

Zamilovali jste si sever Evropy? Můžete vyrazit do Švédska,…
27. 7. 2023 Jan Nováček

Kodaň je klidným městem se spoustou krásných zákoutí

Knihovna Malatestiana v italské Ceseně, známá jako nejstarší…
13. 8. 2023 Jan Nováček

Knihovna Malatestiana je nejstarší evropská knihovna. Najdete v ní téměř půl milionu knih

Jde o město, které se na vrcholu slávy římského impéria stalo…
5. 5. 2023 Jan Nováček

Pompeje přináší turistům vzácnou vzpomínku na antický svět

Švýcarsko
19. 10. 2023 Petr Dostál

Kam vyrazit po Evropě během zimy? Inspirujte se těmito tipy

zavřít reklamu
×
Reklama