Co vás čeká při dovolené na Santorini? Křišťálově čisté moře i mínojská kultura

26. 6. 2023 Jan Nováček
Santorini

Řecké ostrovy jsou velkým turistickým lákadlem. Pojďme se proto krátce projít po Santorini, které je pověstné díky prvotřídním plážím, ale také skvělému vínu.

Dovolená na Kykladech je něčím, na co se vzpomíná celý život. A rozhodně to není jen nějaký reklamní tahák, protože poklidná atmosféra v kombinaci s černými plážemi, romantikou a jedinečnou gastronomií stojí za zvážení. Spoustu zajímavého na vás čeká i v případě, že se zajímáte o rané antické civilizace nebo byzantskou sakrální architekturu. Užijete si koupání v moři, sport, ale také objevování řecké kultury a bohatý noční život. Stačí si vybrat, co je vašemu srdci milé! Santorini už čeká na další návštěvníky!

Poznejte tradiční život řeckých ostrovů

Pokud si neprohlédnete vesničku Oia, platí, že jste na Santorini vlastně ani nebyli. Je to místo, které se vyjímá na všech pohlednicích a když se na něj zadíváte, pochopíte, proč tomu tak je. Žije tady asi patnáct stovek stálých obyvatel, pokocháte se romantikou při západu slunce a užijete si také místní architekturu. Domky s modrými kupolemi, větrné mlýny a spoustu dalších krás, oběd v přístavu, úzké uličky na italský způsob. Snad všechny návštěvníky překvapí, že Oia byla zpustošena zemětřesením a na začátku druhé poloviny dvacátého století musela být stavěna znovu. Ale povedlo se to náramně, že? Nevynechejte ani místní námořní muzeum.

Oia

Objevte starou minojskou kulturu

Více než před třemi tisíci lety zničil vulkán jednu vyspělou civilizaci. A je možné, že právě díky vzpomínce na ni vznikla legenda o Atlantidě. Dnes jsou poblíž kráteru horké prameny, ve kterých se můžete vykoupat. Vydejte se na ostrov Palea Kameni s výletní lodí. A pak si prohlédněte minojský svět pěkně zblízka! Santorini, kterému se také říká Théra, je souostrovím mezi Egejským a Krétským mořem, které bylo domovem starých Řeků. V dnešní době můžete navštívit archeologické vykopávky v Akrotiri a poznat, jak se žilo před mnoha generacemi. A pokud máte rádi delší procházky, vydejte se na ostrov Nea Kameni a prohlédněte si vulkán zblízka.

Akrotiri - archeologické naleziště

Na jaké pláže se můžete těšit?

Užijete si také slunění, jako například na pláži Perivolos s černým pískem a křišťálovou vodní hladinou. Nabízí se také pláž Kamari, která je dlouhá celých pět kilometrů. Do třetice je tu pláž, která je pojmenovaná podle barvy písku. Je nedaleko vesničky Akrotiri, kde je také nádherný maják. Láva se na této pláži mísí s jílem, vzniká tedy skutečně unikátní barevné schéma. Červená pláž je obklopená skalisky a nemá nic víc než půjčovnu potápěčského vybavení, jinak tu infrastruktura není. Nezapomeňte také na ochutnávku místních specialit, kterým vévodí víno a mořské ryby, sýry nebo zelenina, jíž se na vulkanické půdě náramně daří. 

Mohlo by Vás zajímat

Mol
7. 12. 2023 Nikola Klementová

Jak se zbavit molů, když levandule nezabírá. Máme pro vás účinné řešení

Vánoční trhy
7. 12. 2023 Petr Dostál

Jaká místa navštívit v zimním období? Nechte se inspirovat

papamobil
5. 12. 2023 Petr Dostál

Volkswagen chystá dohodu s Vatikánem ohledně elektrifikace flotily vozů

Další příspěvky z kategorie Zajímavá místa

Pokud máte rádi sever Evropy, nenechejte si ujít pobaltský…
3. 7. 2023 Jan Nováček

Tradiční lotyšská kuchyně a její největší speciality

Severovýchodní část Anglie byla významná už v době antiky,…
9. 8. 2023 Jan Nováček

Newcastle představuje skutečnou bránu do Skotska

Na necelých 14 tisících kilometrech čtverečních najdete vše od…
23. 8. 2023 Jan Nováček

Bar či Budva: Černohorská města, která vám vyrazí dech

SMog
28. 11. 2023 Petr Dostál

Kde je v Česku kvalitní vzduch? Útočišť před smogem stále ubývá

Egypt
15. 11. 2023 Petr Dostál

Egypt chce do roku 2028 pojmout 30 milionů turistů ročně

Je to krajina, ve které se ještě odráží ozvěna dávných Keltů.…
7. 8. 2023 Jan Nováček

TOP 5 nejkrásnějších míst ve Walesu: Cardiff nebo malý kousek Itálie?

zavřít reklamu
×
Reklama