Nejkrásnější pláže Chorvatska, které stojí za to navštívit a strávit zde letní dovolenou

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 10.08.2023 18:14
Baška Voda

Počasí v Chorvatsku se již umoudřilo, a tak už možná plánujete, kam vyrazíte? Kde si užijete nádherné pláže a pohodu? Máme pro vás několik tipů.

Chorvatsko bezpochyby patří k velmi oblíbeným destinacím, které každoročně navštíví přes 800 tisíc Čechů. Tuto nádhernou zemi lidé navštěvují především kvůli jejímu překrásnému a čistému moři a lahodnému jídlu. Než však vyrazíte, máme pro vás několik tipů, kde v Chorvatsku najdete ty nejkrásnější pláže. Navíc ani nemusíte příliš daleko.

Vela Plaža na Krku

Překrásná, ne tolik zalidněná pláž Vela Plaža na Krku, se může pyšnit pozvolným vstupem do moře a celkovou délkou pláže 1,8 kilometrů. V některých místech tu najdete písek, v jiných příjemné oblázky. Zajisté si tedy vybere každý to, co má nejraději. Navíc, pokud máte děti, díky pozvolnému vstupu do moře, se jim tu bude líbit. Mimo jiné tu také najdete restaurace, ale i půjčovnu člunů, šlapadel a z přístaviště, které je nedaleko, můžete podniknout lodní výlet na ostrov Rab.

Baška

Kraljičina Plaža na Zadaru

Takzvaná Královnina pláž je považována za nejdelší pláž v Chorvatsku. Měří tři kilometry a řadí se k těm nejkrásnějším. Písečná pláž nabízí odpočinek nejen pro rodiny s dětmi, a to díky pozvolnému vstupu do moře, ale také příjemnou teplotu vody, kterou ocení snad každý z nás. Věděli jste, že zde také najdete bahenní laguny, které mají léčebné účinky?

Dubrovník a jeho okouzlující pláž Banje

Pláž Banje patří mezi ty nejkrásnější v Dubrovníku. Jistě není divu, nachází se přímo na východní straně městských hradeb, odkud na ně máte krásný výhled. Pláž je tu oblázková a najdete zde koktejlový bar a restaurace, kde vám nabídnou vynikající speciality z darů moře. Dubrovník vás potěší nejen svou pláží, ale také svými památkami, které mají nezaměnitelné kouzlo. 

4 top pláže Chorvatska, které stojí za to navštívit

Punta Rata patří mezi nejkrásnější pláže světa

Nejkrásnější pláž světa nemusíme hledat u rovníku, najdeme ji přímo v Chorvatsku, a to dokonce necelou hodinu od vyhlášeného letoviska Makarská. Pláž je oblázková s pozvolným vstupem do moře a leží u malebné vesničky Brela. Na pláži jsou kamínky, ale vstup do moře je vysypán jemným pískem. Tedy ideální místo pro rodiny, seniory i zamilované páry.    

Mohlo by Vás zajímat

Záhon
publikováno 28. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Tradiční a účinné hnojivo pro sazenice, ovocné keře a další. Připravte ho již nyní a užijte si bohatou úrodu

Mrkvový koláč
publikováno 28. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Levný mrkvový moučník, který je jednoduchý, vynikající a rychle připravený

Xiaomi SU7
publikováno 1. 3. 2024 autor David Vanda

Nový elektromobil od Xiaomi je za dveřmi. Co zatím víme o modelu Xiaomi SU7?

zavřít reklamu
×
Reklama